stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Regaty o Puchar Mariny

Regaty o Puchar Mariny Gdańsk wystartują w dniach 16-17 czerwca 2018 roku już po raz dwunasty. Ich organizatorem jest Gdański Ośrodek Sportu. Impreza została włączona do klasyfikacji Morskiego Żeglarskiego Pucharu Polski. Każdego roku zawody mają mocną obsadę, z najlepszymi żeglarzami z Trójmiasta oraz Województwa Pomorskiego w stawce. Chętnie startują tutaj także reprezentanci Szwecji, Niemiec czy Rosji.

Żeglarze zagoszczą w Marinie Gdańsk, która będzie ich bazą na czas uczestnictwa w imprezie, już 15 czerwca. W ramach rywalizacji na Zatoce Gdańskiej zaplanowane są trzy wyścigi - dwa w sobotę oraz jeden w niedzielę. Zmagania regatowe będzie można śledzić bezpośrednio z molo w Brzeźnie oraz z plaży od godziny 11.00.

Żeglarze będą ścigać się w trzech klasach: ORC, KWR, OPEN. Punkty za każdy z trzech wyścigów będą przypisane do zadeklarowanej przez startujących klasyfikacji:
- Morski Żeglarski Puchar Polski
- Puchar Bałtyku Południowego
- Puchar Zatoki Gdańskiej

Podczas pierwszego dnia regat, w ramach Pucharu Mariny, zostanie dodatkowo rozegrany wyścig o Puchar Dwóch Komandorów. Wystartują w nim żeglarze zrzeszeni w jachtklubach z Polski oraz Obwodu Kaliningradzkiego. Po zakończeniu pierwszych wyścigów, dla wszystkich uczestników, ale też widzów i osób zainteresowanych żeglarstwem, przygotowane zostały specjalne atrakcje. O godzinie 18:00 w ramach spotkania żeglarskiego odbędzie zakończenie i podsumowanie regat o Puchar Dwóch Komandorów oraz symboliczne otwarcie sezonu żeglarskiego w Gdańsku. Zaraz po tym rozpocznie się koncert zespołów szantowych. Wystąpią: Żeglarze Portowi, Atlantyda oraz Klang.

Ceremonia zakończenia Regat o Puchar Mariny nastąpi po ostatnim niedzielnym wyścigu, o godzinie 16:00 na nabrzeży przystani przy ul. Szafarnia.

Organizatorzy: Miasto Gdańsk, Gdański Ośrodek Sportu
Współorganizatorzy: Pomorski Związek Żeglarski, Polski Związek Żeglarski
Partnerzy: Związek Miast i Gmin Morskich, Gdańska Federacja Żeglarska
Sponsorzy: Granaria Gdańsk, NAVIGO Boats, Yachts & Yachting, Gdańskie Centrum Strzeleckie, Restauracja "DZIKI GON", Koło widokowe AmberSky, Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku, Centrum Hewelianum, Muzeum II Wojny Światowej
Patroni medialni: Radio Gdańsk, Trojmiasto.pl, Dziennik Bałtycki

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij
22.10 g.18.00
Re-Plast Unia Oświęcim
23.10 g.18.00
BLMA Montpellier
23.10 g.19.30
Dolomiti Energia Trento
25.10 g.17.00
Bałtyk Koszalin
25.10 g.18.30
Zagłębie Sosnowiec
20.10 g.18.00
PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów
20.10 g.14.30
Juvenia Kraków
19.10 g.15.00
Nielba Wągrowiec