Ogniwo w finale play-off I ligi

jag., mad
18 maja 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Najnowszy artykuł o klubie Drew Pal 2 Lechia Rugby Lechia Gdańsk - Ogniwo Sopot 12:36. Jednostronne derby, dobry mecz młodzieży
Piotr Zeszutek świetną grę w sobotnim meczu udokumentował zdobyciem przyłożenia dla Ogniwa, a sopocianie pokonali Skrę i zagrają o awans do ekstraligi. Piotr Zeszutek świetną grę w sobotnim meczu udokumentował zdobyciem przyłożenia dla Ogniwa, a sopocianie pokonali Skrę i zagrają o awans do ekstraligi.

To była zwycięska sobota z rugby w Trójmieście. Ogniwo Sopot pokonało na własnym boisku Skrę Warszawa 33:7 (19:7) i wywalczyło prawo gry w dwumeczu o awans do ekstraligi. W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego krajowej elity Lechia Gdańsk rozgromiła u siebie AZS AWF Warszawa aż 161:0 (105:0)! Natomiast Arka Gdynia pierwszym numer rozstawienia do play-off przypieczętowała wygraną nad Orkanem Sochaczew 81:18 (50:8).

OGNIWO SOPOT - SKRA WARSZAWA 33:7 (19:7)
Punkty dla Ogniwa zdobyli:

Szablewski 9, Irla 5, Zeszutek 5, Mrowca 5, Węgierski 5, Rogowski 4

OGNIWO: Wojtkuński (41 Gołomb, 52 Pietryk), Rau (60 Karol), Pionk - Graban, Anuszkiewicz (70 Irla) - Węgierski, Rogowski (50 Wechsel), Zeszutek - K.Zakaszewski - Szablewski - Iwańczuk (55 Kurdelski), Olszewski, Mrowca, Krause (65 Elend) - Ciornei.

Ogniwo w sezonie zasadniczym I ligi wszystkie mecze wygrało za pięć punktów, a dwa tygodnie temu rozbiło u siebie Skrę Warszawa 52:5. To czyniło sopocian zdecydowały faworytem półfinału play-off, w którym znów grali ze stołeczną drużyną.

WSZYSTKIE WYNIKI OGNIWA W SEZONIE ZASADNICZYM

-Skra zaprezentowała się dużo lepiej niż w ostatnim meczu, mocniej mam się postawiła. Dlatego to był trudny pojedynek, a końcowy rezultat nie oddaje tego co działo się na boisku - przyznaje Piotr Zeszutek, kapitan gospodarzy.

Ogniwo rozpoczęło grę od prowadzenia 19:0, ale nawet wówczas nie mogło powiedzieć, że kontroluje wydarzenia na boisku.

-Rywale mieli bardzo silny maul, dużo grali na naszej połowie. Dobrze, że dawaliśmy radę w obronie. Co prawda przy wyniku 19:0 przydarzył nam się przestój, ale w drugiej połowie udało nam się zdobyć jeszcze dwa przyłożenia, które przypieczętowały zwycięstwo - dodaje Zeszutek, który mimo że gra w I lidze to otrzymuje powołania do seniorskiej reprezentacji Polski.

O awans do ekstraligi Ogniwo zagra z Juvenią Kraków, która na wyjeździe pokonała Czarnych Pruszcz Gdański 23:18 (13:8). Pierwszy mecz na terenie rywala odbędzie się 25 maja o godzinie 17:00. Rewanż dwa tygodnie później w Sopocie.

LECHIA GDAŃSK - AZS AWF WARSZAWA 161:0 (105:0)
Punkty zdobyli:
Janeczko 51, Rokicki 35, Majcher 20, Kwiatkowski 10, Timoteo 10, Wantoch-Rekowski 5, Kaszuba 5, Buczek 5, Hedesz 5, Płonka 5

LECHIA: Zieliński, Wenta, Kaszuba - Krużycki, Wantoch-Rekowski - Majcher, Hebda, Timoteo - Janeczko - Buchajło - Wójcik, Wilczuk, Hedesz, Rokicki - Kwiatkowski oraz Klusek, Auksztulewicz, Buczek, Kochański, Tadajewski, Masandik, Płonka

AZS AWF nie miał szans na opuszczenie ostatniej lokaty, a na podróż do Gdańska zdecydował się, gdyż to i tak taniej niż oddawanie walkowera (5 tysięcy złotych grzywny). Akademicy na mecz przeciwko Lechii zebrali zaledwie 14 zawodników i od początku grali w zdekompletowanym składzie.

Jako że mecz toczył się w upale, od początku jedyną niewiadomą były rozmiary końcowego sukcesu biało-zielonych. Podopieczni Pawła LipkowskiegoMarka Płonki zdobyli aż 23 przyłożenia! Najwięcej, bo aż siedmiokrotnie na pole punktowe rywali przedarł się Tomasz Rokicki.

Natomiast Rafał Janeczko zdobył aż 51 punktów. Na ten dorobek łącznika młyna Lechii złożyły się 23 celne kopy z podwyższeń oraz jedno przyłożenie.

Już w przerwie drużyny umówiły się, że druga połowa będzie trwać... krócej. Zgodnie z tą dżentelmeńską umową sędzia zakończył spotkanie w 70 minucie. Trenerzy Lechii w bój posłali kilku nowych zawodników, w tym Ukraińca Witalija Masandika.

Dzięki tej wygranej gdańszczanie zapewnili sobie numer dwa w rozstawieniu do play-off.

ARKA Gdynia - Orkan Sochaczew 81:18 (50:8)
Punkty Arka:
Banaszek 24, Dąbrowski 15, Hawrysiuk 10, Wojaczek 5, Rakowski 5, Zaradzki 5, Grabowski 5, Stępień 7, Grzenkowicz 5.
Punkty Orkan: Popławski 8, Wawrzyńczak 5, Mitrowski 5.

ARKA: Kwiatkowski, Wojaczek, Bachurzewski, Andrzejczuk, Perzak, Dąbrowski, Raszpunda, Grabowski, Szostek, Stępień, Hawrysiuk, Szrejber, Zaradzki, Rakowski, Banaszek oraz Podolski, Bartkowiak, Bojke, Olejniczak, Grzenkowicz, Simionkowski, Korbolewski.

Rywalowi nie odpuścili również pewni pierwszego miejsca przed play-off rugbiści Arki. Nie mogli oni jednak w pełni sprawdzić się przed najważniejszą częścią sezonu, gdyż rywal dotarł na Narodowy Stadion Rugby osłabiony.

- Zagrali w 14, bo tylko tylu rugbistów udało się zebrać Orkanowi. Chwała im za to, że w ogóle przyjechali i wybiegli na boisko. My jednak nie mogliśmy odpuścić, gdyż chcieliśmy dopracować parę wariantów gry przed play-off - mówi szkoleniowiec "Buldogów" Maciej Stachura.

Gdynianie grali więc w sobotę z przewagą jednego zawodnika. Już w pierwszej połowie żółto-niebiescy zdobyli 50 punktów. Ale również przyjezdni nie zamierzali wyjeżdżać z Gdyni bez zdobyczy. Pomimo osłabienia byli w stanie lekko kąsać żółto-niebieskich i wyrywać dzięki temu punkty.

- Dalej musimy iść za ciosem. Cieszy pierwsza pozycja przed play-off, ale to nam nie wystarczy. W meczu z Orkanem dałem pograć wszystkim chłopakom i wiem, na co ich stać - dodaje Stachura.

W półfinałach play-off Arka zmierzy się z Pogonią Siedlce, a Lechia zagra z Budowlanymi Łódź. Pierwsze mecze na terenie przeciwników 25 bądź 26 maja. Rewanże w Trójmieście dwa tygodnie później.

Wyniki 14 kolejki

• LECHIA GDAŃSK - AZS AWF Warszawa 161:0 (105:0)
  • ARKA GDYNIA - Orkan Sochaczew 81:18 (50:8)
  • Master Pharm Budowlani Łódź - Budowlani Lublin 75:5 (35:5)
  • Pogoń-Awenta Siedlce - Posnania 46:19 (15:14)
  • Mecze zaległe
  • Orkan Sochaczew - Pogoń Awenta Siedlce 12:14 (6:3)
  • Posnania - Budowlani Lublin 31:20 (24:15)
  • Pogoń Awenta - Master Pharm Budowlani (obustronny walkower)
jag., mad

Opinie (69) 2 zablokowane

• (4)

Na Ekstraligę na Ogniwie to i ja zawitam.

• KR

no to zapraszamy do Krakowa, szykujemy niespodzianke :)

• 3 0

• 161 :0 to chyba rekord ligi (4)

brawo

• 12 1

• Spotkanie było wyrównane, wynik nie odzwierciedla sytuacji na boisku.

• 20 0

• Rekord ligi poprzedni był 133:5 w meczu pomiędzy Lechią a WMPD.

• 1 1

• rekord świata chyba wynosi 163

Rekord świata to byba 163 pkt.

• 0 0

• No trochę współczuję warszawiakom, w końcu ten klub w historii rugby

to nie jakiś tam pierwszy lepszy beniaminek. Pocieszające dla mojego trójmiejskiego serca jest to, że na łono superligowej rodziny najwyraźniej wraca trzeci brat.
      Lechia przebiła chyba dotychczasowy rekord Arki do jaja z tą samą drużyną (ARKA Gdynia vs. AZS AWF Warszawa 106:0).

Ponoć odkopali już z boiska niemal wszystkich zawodników AZS AWF. Nie mogą się doszukać tylko jednego.
      Powinni kopać nieco głębiej.

• 3 0

• OGNIWO SOPOT!

Skra pokazała się o wiele lepiej niż w ostatnim meczu, brawa dla chłopaków za twardą grę w obronie. Sędzia miał kilka dziwnych decyzji (przód po kopnięciu Robsona....), ale ogólnie nie było tragicznie jak na polskie realia. Dużo zdrówka dla Rogasia!
    IRLAAAAAAA IRLAAAAAAAA IRLAAAAAAA - prawdziwy ulubieniec kibiców.

Na finale pełne trybuny!

• 28 0

• (1)

do końca nie wiadomo czy Lechia wygra mimo że po pierwszej połowie było 105:0 dla biało-zielonych

ale bez żartów jak to jest możliwe że EKTRALIGOWA druzyna nie ma pełnego składu w Wa-wie nie ma chłopów z JAJEM chociaż jednym?

• 9 0

• Może hipsterstwo opanowało Stolicę...

• 8 1

• to byla masakra

nawet nie trening,szkoda mozna bylo potrenowac przed lodzia,ale warszawa zero oporu....

• 4 0

• Lechia bez honoru (4)

Szkoda że Lechia grała w 15 a AZS w 14. Lechia bez honoru !! Mogli sciągnąć jednego zawodnika i grać po 14.

• 17 19

• brak mi słów! szkoda, że zapomnieli o postawie fair play.

• 15 9

• XV (1)

Jak widać Arka również zagrała w 15..bo też jest to odmiana rugby w której na boisku gra piętnastu zawodników..aby sprawdzić formę i przećwiczyć niektóre elementy gry wymagany jest komplet..howg..pozdrówka

• 15 3

• w sumie to racja, niech sobie trenują póki jeszcze mają jakiegokolwiek przeciwnika ;) pozdro

• 6 0

• Lechia w meczy z AZS bez honoru!

Masz rację mogli wycofać 1 zawodnika i byłoby po 14!. Lechia bez honoru!
      Ale AZS AWF Warszawa to najbardziej utytułowany klub w Polsce!

• 1 4

• Skandal (2)

Dżentelmeni umówili się na krótsza drugą połowę. SKANDAL! To jest oficjalna liga czy mecz podwórkowy?

Jak rugby ma się w tym kraju rozwijać!?

Próbuje w przyszłym sezonie umówić się że Arka Lechia i Budo są w play-off -ach i nie muszę grać rundy zasadniczej, tak po dżentelmeńsku.

• 12 4

• (1)

Tego meczu już po 20 minutach nie dało się oglądać. Co niektórzy kibice zaczęli bić brawo gościom jak tylko udało im się wybić piłkę na pole 22 metrów. Gdyby mecz trwał pełne 80 minut prawdopodobnie zawodnicy gości padali by ze zmęczenia a mecz skończyłby się wynikiem w okolicy 180:0

• 3 3

• To nie zmienia faktu że jest to oficjalna liga czy widziałeś kiedyś mecz w piłce nożnej gdzie po , dajmy na to , 14-stej bramce zawodnicy uznali że nie warto grać i skończmy szybciej ?

• 0 1

• Smieszne komentarze

Mecz= strata czasu. co to za wygrana z ludźmi, którzy nawet nie chcą grać... Z czego być dumnym ale to tylko rugby, zawsze jest coś ciekawszego, nawet Lechia Gdańsk