Rewanż za finał na inaugurację sezonu

mat.
29 października 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Mecze mistrzyń z wicemistrzyniami zainaugurowały sezon 2009/2010 w unihokeju kobiet. Drużyna Energi Olimpii Osowa ponownie wykazała wyższość nad Absolwentem Siedlec. Gdańszczanki wygrały 5:3 i 7:0, co dobrze rokuje w walce o obronę tytułu.

Pierwsze spotkanie odbyło się tradycyjnie w Gimnazjum nr 33, a na rewanż drużyny przeniosły się do Gdyni. Paradoksalnie gospodyniom lepiej grało się w tym drugim obiekcie, a nie tak gdzie na co dzień trenują.

Inauguracyjny pojedynek było wyrównany. - W pierwszej tercji zespoły podeszły z dużym respektem do siebie, obie drużyny badały przeciwnika i bały się śmielej zaatakować. Dopiero w drugiej odsłonie padły bramki - wyjaśnia trener Piotr Ludwichowski.

Przyjezdne prowadziły już 3:1, ale później gole strzelały już tylko gdańszczanki. Gospodyniom udało się wyrównać na trzy sekundy przed ostatnią przerwą, a w trzeciej tercji zdobyły dwie zwycięskie bramki. Szkoleniowców poza punktami najbardziej cieszył bardzo udany debiut w I lidze seniorek uczennicy Gimnazjum 33, Weroniki Nogi.

Wynik rewanżu, sugerujący zdecydowaną przewagę mistrzyń, nie oddaje przebiegu gry. - Oba zespoły ruszyły do ataku. Gra była lepsza i szybsza niż dzień wcześnie. Było wiele ciekawych akcji i parad bramkarskich. Wygraliśmy, gdyż poprawiła się skuteczność dziewczyn - ocenia szkoleniowiec zwyciężczyń, który za doskonałe interwencje w bramce chwalił Mariolę Szarmach.

ENERGA Olimpia Osowa - UKS Absolwent Siedlec 5:3 (0:0, 3:3, 2:0)
0:1 Jankowska Agata
1:1 Monika Waksmudzka
1:2 Karolina Dutkiewicz
1:3 Orkisz Natalia - Paulina Kidoń
2:3 Agnieszka Ławicka
3:3 Monika Waksmudzka - Karolina Krawczyk
4:3 Irena Mroch - Agnieszka Ławicka