• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Rugbiści Lechii Gdańsk jak kierowcy Formuły 1. Ekstraliga wróci 15 sierpnia

Damian Konwent
19 czerwca 2020 (artykuł sprzed 4 lat) 

Drew Pal 2 Lechia Rugby

Rugbiści Lechii Gdańsk dopiero 21 czerwca rozegrają pierwszy oficjalny mecz w tym roku. Czują się trochę jak... kierowcy Formuły 1. Rugbiści Lechii Gdańsk dopiero 21 czerwca rozegrają pierwszy oficjalny mecz w tym roku. Czują się trochę jak... kierowcy Formuły 1.

Ekstraliga rugby w sezonie 2020/21 wystartuje 15 sierpnia. Na razie sześć drużyn koncentruje się na Pucharze Polski, który w Trójmieście zainaugurowany zostanie w niedzielę, 21 czerwca o godzinie 16 meczem Ogniwo Sopot - Lechia Gdańsk. Sprawdziliśmy, jak do normalności wracają biało-zieloni, którzy czują się nieco jak... kierowcy Formuły 1. W przededniu spotkania przedstawimy sytuację w obozie gospodarzy oraz informacje na temat ewentualnego wejścia kibiców na stadion.Puchar Polski rugby. Ogniwo Sopot, Lechia Gdańsk i Arka Gdynia w jednej grupieLechia Gdańsk to jedyny klub z Trójmiasta, który w 2020 roku nie rozegrał jeszcze meczu. Inauguracyjne spotkanie wiosny w ekstralidze przełożył, a potem z powodu pandemii koronawirusa rozgrywki zostały zakończone.

Podopieczni trenera Jurija Buchało 21 czerwca przypomną się kibicom bez większych zmian kadrowych. Z powodu dolegliwości zdrowotnych zabraknie kapitana Grzegorza Buczka, a mimo negocjacji transferowych z ostatnich tygodni, raczej nie będzie nowych nabytków.

- Jesteśmy i byliśmy poumawiani z kilkoma zagranicznymi zawodnikami, ale z wiadomych względów czekają, aż sytuacja się unormuje. Do spotkania z Ogniwem Sopot i Pucharu Pucharu podchodzimy ze spokojem i rezerwą. To trochę tak, jak w testach Formuły 1. Każdy się jakoś zbroi, ale dopiero oficjalny start to miejsce, gdy można dopiero zobaczyć, gdzie jesteśmy naprawdę - obrazowo ujął sprawę Maciej Olszewski, wiceprezes RC Lechia Gdańsk.

Biało-Zielone Ladies Gdańsk bez gry już bliżej 10. z rzędu tytułu mistrzyń Polski rugbistekPuchar Polski 2020
grupa pomorska

21 czerwca, godz. 16 Ogniwo Sopot - Lechia Gdańsk
27/28 czerwca, Arka Gdynia - Ogniwo Sopot
4/5 lipca, Lechia Gdańsk - Arka Gdynia

grupa centralna
21 czerwca, godz. 16 Pogoń Siedlce - Juvenia Kraków
27/28 czerwca, Juvenia Kraków - Budowlani Lublin
4/5 lipca, Budowlani Lublin - Pogoń Siedlce

7/8 lipca, finał (zwycięzcy grup: pomorskiej i centralnej)


270 tys. zł od Polskiego Związku Rugby na pomoc dla klubówGdańscy rugbiści w pierwszym pucharowym meczu grupy pomorskiej zmierzą się z Ogniwem Sopot (21 czerwca, godz. 16), a następnie podejmą Arkę Gdynia (4 lipca).

- Rugby jest sportem dla twardych mężczyzn. Jest grą kontaktową, więc trzeba być przygotowanym. Po tak długiej przerwie bez gry i trenowania bez świadomości, że za chwilę jest mecz, ćwiczenia i nastawienie zawodników zmienia się. Nie nastawiamy się na granie do upadłego i za wszelką cenę. Wszystkim przyświecała taka sama idea, aby wrócić do sportu możliwie szybko, także pod względem marketingowym, bo chcielibyśmy oddać miastu to, co od niego dostaliśmy - dodał wiceprezes Olszewski.
- Zaczęliśmy od treningów po sześciu, a potem w pełnym składzie. Gdy doszły do nas słuchy, że faktycznie możemy zagrać ten mecz, zaczęliśmy przygotowywać się do kontaktu i ustawiać taktykę, natomiast nie wzmacniamy się w żaden sposób. Traktujemy je bardziej jako otarcie przed ekstraligą, więc zagra kilku młodych chłopków, którzy do nas dołączyli. Dla nich to mogą być pierwsze derby, dlatego to może być ciekawy spektakl, natomiast my chcemy zagrać na miarę swoich możliwości i nie nastawiamy się na wynik - mówił na konferencji prasowej rugbista Lechii Igor Olszewski
Informacja dla kibiców
Ogniwo Sopot czeka na wykładnię prawników odnośnie liczby kibiców, którzy mogliby obejrzeć niedzielne spotkanie. Jeżeli będzie mogło być ich 150 wraz z zawodnikami, to mecz zostanie rozegrany bez udziału publiczności. Jeśli spotkanie rugby będzie mogło obejrzeć 25 proc. powierzchni trybun, wzorem piłkarskiej ekstraklasy i żużlowej ekstraligi, wówczas pojedynek odbędzie się przy maksymalnie 600 kibicach, a każdy z nich będzie mógł nabyć bilet w cenie 10 zł.


Lechiści traktują te rozgrywki poniekąd jako element przygotowań do nowego sezonu ekstraligi. To czas na przećwiczenie pewnych zagrań i wariantów, a w momencie, gdy okienko transferowe będzie otwarte, będzie można szukać ewentualnych wzmocnień czy uzupełnień.

- Większość zawodników utrzymywała się w względnej formie, ale w tym czasie, gdy nie można było trenować grupowo, wszyscy pozostali w treningu. Z kolejnymi dobrymi informacjami rozszerzaliśmy ćwiczenia, nie czekając na puchar, bo wiedzieliśmy, że ten moment nastąpi, więc musieliśmy być optymalnie przygotowani. Nie ma tutaj gwałtownych ruchów, bo np. za tydzień gramy. To okres, który potraktowaliśmy poważnie - ocenił wiceprezes.

Ekstraliga rugby skończyła sezon. Nie ma mistrza PolskiW Gdańsku chcą się piąć powoli, bez potrzebnego pośpiechu. Dlatego w klubie nikt nie wybiega w przyszłość i nie kalkuluje na kogo chciałby trafić w wielkim finale. Wszyscy skupiają się na razie na pojedynkach z lokalnymi rywalami.

- Nie wiem czy mogę odpowiadać za wszystkich, ale raczej za większość. Jestem z pokolenia, które pamięta sukcesy Adama Małysza i koncentruje się na dwóch dobrych skokach. Podchodzę podobnie, żeby robić to co umiemy najlepiej i w sporcie historia pokazuje, że próby wybiegania zbyt daleko i próby myślenia o meczach, których nie ma w najbliższym czasie, nie kończą się dobrze. Jeżeli chce się być mocnym zespołem, to nie ma znaczenia z kim będziemy grali i takie nastawienie nam przyświeca - podsumował wiceprezes RC Lechia Gdańsk
Dodajmy również, że ustalono termin nowego sezonu ekstraligi. Wystartuje on 15 sierpnia, a do rywalizacji przystąpi 10 zespołów. Oprócz tych, które występowały w niej w poprzedniej kampanii, dołączy także drużyna, która awansuje z I ligi. Te rozgrywki są jednak wciąż rozgrywane i po ich zakończeniu mamy poznać mistrza.

Typowanie wyników

Ogniwo Sopot
Lechia Gdańsk

Jak typowano

96% 169 typowań Ogniwo Sopot
1% 1 typowanie REMIS
3% 6 typowań Lechia Gdańsk

Twoje dane

Kluby sportowe

Wydarzenia

Opinie (8) 1 zablokowana

 • Jeśli wygrają z którąś z drużyn biorących udział w 6 Nations Cup to mogą się poczuć jak w F1.

  • 8 8

 • Powodzenia panowie

  • 8 2

 • Nie obrażać rugbystów Lechii! (1)

  Pionki bogate z domu jeżdżące samochodzikami mogą tylko buty lizać tym chłopakom.

  • 5 1

  • To sa warcaby?Facet pisze o pionkach?

   • 1 1

 • Porównywanie jakichkolwiek polskich sportowców do

  F1 to co najmniej kpina.

  • 3 9

 • W końcu powrót do normalności. Powodzenia w derbach

  • 7 0

 • Uwaga (1)

  Uwaga na Rola. Ma życiową formę podobne podobno

  • 2 4

  • Czyli czerwonych kartek bedzie wiecej,jest nadzieja.

   • 1 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Typuj wyniki Mistrzostw Europy w Niemczech!

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Lechii

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 RYSZARD KIWATROWSKI 14 42 92.9%
2 Justyna Gapys 14 39 85.7%
3 Marek Węgrzynowski 15 37 86.7%
4 Krzysztof Walaszek 14 36 92.9%
5 Adrian Pobłocki 14 36 85.7%

Tabela końcowa

Rugby - Ekstraliga
M Z R P Bilans Pkt.
1 Orlen Orkan Sochaczew
2 Ogniwo Sopot
3 Awenta Pogoń Siedlce
4 Juvenia Kraków
5 Edach Budowlani Lublin
6 Life Style Catering Arka Gdynia
7 Drew Pal 2 Lechia Gdańsk
8 Budowlani WizjaMed Łódź
9 Budo 2011 Aleksandrów Łódzki
 • Finał
 • Orlen Orkan Sochaczew - OGNIWO SOPOT 22:18 (12:6)
 • Mecz o 3. miejsce
 • Juvenia Kraków - Awenta Pogoń Siedlce 10:30 (3:6)
 • Degradacja
 • Budo 2011 Aleksandrów Łódzki - wycofał się po rundzie jesiennej
 • Mecz o awans i 1. miejsce w I lidze
 • Rugby Białystok - Posnania 24:0 (14:0)

Ostatnie wyniki Lechii

45% DREW PAL 2 LECHIA Gdańsk
1% REMIS
54% Edach Budowalni Lublin
5 maja 2024, godz. 15:30
98% Orlen Orkan Sochaczew
0% REMIS
2% DREW PAL 2 LECHIA Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane