Rugby. Lechia Gdańsk pokonała Arkę Gdynia w derbach Trójmiasta. Bonus dla zwycięzców

Lechia Gdańsk pokonała w derbach Trójmiasta ekstraligi rugby Arkę Gdynia 31:5 (17:0). Mecz nie był dynamiczny, mieliśmy wiele młynów, ale biało-zieloni potrafili wykorzystać swoje okazje pod polem punktowym rywali i spokojnie zdobyli punkt bonusowy. A Arka będzie miała teraz problem z wejściem do czołowej szóstki.

OGNIWO SOPOT PRZEGRAŁO Z POGONIĄ SIEDLCE - PRZECZYTAJ RELACJĘ Z MECZU

Punkty dla Lechii: Szaszero 7, M. Bracik 5, Rokicki 5, Buczek 5, Szymanowski 5, Janeczko 4
Punkt dla Arki: Podolski 5

LECHIA: Muchlado (41 Szymanowski), Buczek (64 Wesołowski), Kacprzak (72 Witoszyński) - Lademann (41 Kossakowski), Smoliński (52 Pawłowski) - Płonka, Olszewski (52 Kwiatkowski), Bezwierhyi - Piszczek (41 Janeczko)- Szaszero - M. Bracik, Fursenko, K. Bracik, Panchulidze - Rokicki (64 Wójtowicz)

ARKA: Bojke, Wojaczek (56 Plichta), Kasperek (56 Zypper) - Podolski, Zdunek (41 Ziętkowski) - Grabowski, Gajowniczek, Stępień (60 Kuzimski) - Szostek - Banaszek - Omunda (63 Witt), Rakowski, Machlik jr. (60 Kinast), Machnio - Sirocki (45 Bordowski)

Lechia Rugby

Arka Rugby

Lechia Gdańsk wyszła na derby z mocno ofensywnym nastawieniem. I już do przerwy jej rugbiści zdobyli trzy przyłożenia, będąc tym samym o jedno od punktu bonusowego. Zaczął Anton Szaszero, następnie w polu punktowym żółto-niebieskich znalazł się Miłosz Bracik, po którym udało się także podwyższyć. Punktowanie w pierwszej połowie zakończył Tomasz Rokicki. Goście nie byli w stanie odpowiedzieć, dlatego mieli o czym rozmawiać w przerwie spotkania.

- Mecz nie był najładniejszy. Mieliśmy dużo strat, dużo karnych. Chcieliśmy grać ładne i efektowne rugby, ponieważ na trybunach było wielu kibiców, w tym dzieci. Niestety nie do końca nam to wyszło - mówi Jurij Buchajło, trener Lechii.
- Na szczęście, kiedy graliśmy zespołowo, to wszystko szło po naszej myśli. Mamy duży potencjał, ale brakuje nam płynności. W końcu za nami długa przerwa, a nie jesteśmy Nową Zelandią, żeby po takim czasie wyjść na boisko i grać pięknie - dodaje.
Zmiana stron pomogła Arce w skonstruowaniu ataku, który w końcu był skuteczny. W pierwszych minutach tej części gry, za sprawą Daniela Podolskiego zdobyli przyłożenie, które mogło dać nadzieję na wyrównany mecz. Gdańszczanie odpowiedzieli jednak przyłożeniami Grzegorza Buczka oraz Karola Szymanowskiego, a do tego podwyższeniami i spokojnie zdobyli komplet punktów z bonusem.

- Wyglądało to nie najlepiej. Na początku widać było, że mamy potencjał, ale nie możemy go wykorzystać. Z drugiej strony było za dużo nieskutecznej gry ręką, wiele przodów, młynów, brakowało płynności. Zagraliśmy na tyle, ile mamy mocy, ale to nie był najlepszy mecz w naszym wykonaniu. Teraz trudne spotkania przed nami. Musimy wygrać wszytko, aby awansować do szóstki. Ale na pewno się nie poddamy - uważa Dariusz Komisarczuk, trener Arki.

5 Juvenia Kraków 6 0 0 6 98:234 1

W pierwszym etapie rozgrywek obowiązuje podział na dwie grupy po pięć drużyn. W grupie każdy gra z każdym mecz i rewanż.
w drugim etapie po trzy najlepsze drużyny z każdej z grupy utworzą grupę mistrzowską z zaliczeniem punktów w meczach tylko między sobą, a po dwie najsłabsze zagrają w grupie o utrzymanie według tych samych reguł punktowych. W grupie znów mecze i rewanż każdy z każdym.
Po zakończeniu drugiej fazy półfinały 1 z 4, 2 z 3 - jeden mecz u wyżej notowanego. Zwycięzcy zagrają o złoto, pokonani o brąz. Jeden mecz u wyżej notowanego po drugiej rundzie.
Ostatnia drużyna zagra baraż o utrzymanie z mistrzem I ligi. Odbędzie się jeden mecz, w którym będzie gospodarzem.

Tabela wprowadzona: 2018-06-15

Wyniki 7 kolejki:

• Grupa A
  • LECHIA GDAŃSK - ARKA GDYNIA 31:5 (17:0)
  • Budowlani SA Łódź - Orkan Sochaczew 80:0 (42:0)
  • pauza: KS Budowlani Łódź
  • Grupa B
  • Pogoń Awenta Siedlce - OGNIWO SOPOT 11:9 (3:6)
  • Juvenia Kraków - Skra Warszawa 17:20 (10:5)

• Arka Rugby to Buldogi, kretynie...

a jak ci "yebie" to się umyj, wyprowadź się z Szadółek i przypadkiem nie przenoś się nad Motławę...

• 8 7

• nie ma Lipy sa wyniki...

brawo Jurij ,Gdańskie rugby wraca na salony tu nie ma lipy !

• 31 8

• Pod rozwage

Czekamy dalej cierpliwie na realizacje obietnic Zarzadu po zmianie trenera na powrot do wynikow sprzed kilku ostatnich lat.

• 15 4

• To czekajcie Łódź poza zasięgiem ogniwo tez 3 Siedlce

• 7 9

• arka jak nie kupi meczito z każdym przegra nic nowego

• 21 18

• Danziger (6)

Nie ma różnicy. Jajo czy piłka . Lechia zawsze wygrywa a arka zawsze przegrywa.

• 55 17

• Pałuj się

• 12 24

• (2)

Kolego, w lidze juniorów dostaliście lanie i to jest wyznacznik siły klubu i poziomu szkolenia. Kupić najemników na kreskę każdy może. Mega dług Lechia Gdańsk.

• 15 28

• I tu muszę ciebie rozczarować. (1)

Tych co narobili długów to już nie ma. Teraz trzeba wyjść na prostą. Odbudować drużynę i klub.

Popatrz na swoją drużynę w jakim jest stanie może bez dlugow ale i bez zawodników. Nawet wychowankowie nie chcą grać. Bo nie mogą się dogadać.

• 16 5

• mandziary już nie ma?

człowieku Warnze z mandziarą tworzą zgrany duet, utopili już kluby zachodnie, wisła też przez mandziarę wyciśnięta jak cytryna, spójrz prawdzie w oczy zamiast być zapatrzonym w nazwę, a to wszystko odbije się taką czkawką, że wspomnisz ten post.

A swoją drogą - szczekaj piesku a I TAK NAD WAMI

• 3 7

• Odp.

Przypomnij Sobie o latach 98-2015 to zobaczysz kto wygrywał.

• 1 1

• Po co te teksty

Po co te teksty. Nie przenosić tekstów z kopanej do rugby. Idźcie na inne fora i tam sobie poużywajcie. Tu piszemy o Rugby a nie o kopanej.
      Pozdro dla fanów Rugby z Trójmiasta

• 2 0

• dawno takiej patoli wśród kibiców rugby nie widziałem (3)

większość pijana, brak kultury i przyśpiewki z boisk piłkarskich, żenada, wstyd dla rugby

• 36 23

• To chyba byłeś na innym meczu (1)

Może oglądałeś real i Liverpool w telefonie pod mostem.

• 17 9

• nie, siedziałem w toi toi'u

• 3 0

• To ja chyba byłem na innym meczu,kulturę to Wy zrobiliście na pucharze polski.

• 1 0

• W relacji należałoby jednak odnotować, że Arka swoje przyłożenie zdobyła w czasie, w którym Lechia grała w 14, z powodu żółtej kartki dla jednego z zawodników.