Rybicka siódma w Grand Prix Pucharu Świata

8 marca 2010 (artykuł sprzed 14 lat)
Brązowe medalistki z Aten. Brązowe medalistki z Aten.

Na trzech frontach walczyli przedstawiciele gdańskiego floretu w miniony weekend. Najbardziej zadowolone są Zuzanna Sobczak i Natalia Gołębiowska, które z polską drużyną zdobyły brązowe medal mistrzostw Europy kadetek w Atenach. W zawodach Grand Prix Pucharu Świata w Turynie tym razem z biało-czerwonych najlepiej spisała się Anna Rybicka, która zajęła siódme miejsce. Natomiast w Gdańsku ponad 200 adeptów szermierki przystąpiło do rywalizacji dzieci i młodzików

.

Ze stolicy Grecji z największym bagażem wraca Sobczak. Córka doskonałych przez laty florecistów Anny i Ryszarda zdobyła Puchar Europy Kadetek w klasyfikacji generalnej za sezon 2009/10, zapewniła biało-czerwonym brąz drużynowo, a indywidualne podium na mistrzostwach przegrała zaledwie dwoma trafieniami.

Klasyfikacja generalna Pucharu Europy Kadetek 2009/2010:
1. Zuzanna Sobczak (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 94 pkt
2. Pauline Ranvier (Francja) 90
3. Dora Lupkowicz (Węgry) 80
4. Natalia Gołębiowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 62

W turnieju indywidualnym mistrzostw Europy Sobczak przegrała w ćwierćfinale z Francuzką Marie Maną 13:15 i zajęła piąte miejsce. Z dziesiątymi lokatami sklasyfikowano pozostałych gdańszczan: Gołębiowską i Mateusza Knittera.

W rywalizacji drużynowej Polki uległy w półfinale Rosjankom 32:45 i pozostał im pojedynek o brąz z Niemkami. Aż do ostatniej walki nic nie wskazywało na sukces naszej reprezentacji. Gdy na planszę wychodziła Sobczak, przegrywaliśmy 33:39. Mimo to podopieczna Longina Szmita potrafiła swoją walkę wygrać aż 13:4 i zapewnić biało-czerwonym zwycięstwo nad Niemkami 45:43!

Poza wychowankami Gdańskiej Szkoły Floretu brązowe medale zdobyły dwie inne reprezentantki trenera Aleksandra Borkowskiego: Marika Chrzanowska i Halina Ptak.

Seniorki walczyły tym razem w Turynie. Zawody, podobnie jak przed tygodniem gdański Dwór Artusa, miały najwyższą rangę - Grand Prix Pucharu Świata. Niespodziewanie najlepsza z naszej ekipy była Anna Rybicka, która na własnych planszach zajęła dopiero... 99. miejsce.

We Włoszech popularna "Rybka" przebiła się aż do siódmego miejsca i dopiero w ćwierćfinale przegrała z Elisą Di Francisca 3:15. Włoszki znów bowiem zdominowały turniej. W najlepszej piątce miały cztery swoje reprezentantki i wygrały turniej drużynowym, w którym Polki zajęły ósme miejsce.

Fencing Cup Torino
Indywidualnie:
1, Valentina Vezzali (Włochy), 2. Hyun Hee Nam (Korea Południowa), 3 Di Francisca i Benedetta Durando (obie Włochy)... 7. Anna Rybicka, 20. Martyna Synoradzka, 27. Katarzyna Kryczało, 30. Karolina Chlewińska, 34. Sylwia Gruchała, 52. Hanna Łyczbińska.
Drużynowo: 1. Włochy, 2. Rosja, 3. Chiny

W Gdańsku walczyło przez dwa dni 209 zawodniczek i zawodników, którzy są u progu floretowej kariery. Czwartemu turniejowi o "Puchar Rajców Gdańskich" patronował przewodniczący rady miejskiej, Bogdan Oleszek.

Na podium znalazło się aż dziewięcioro gdańszczan. Najlepiej spisali się uczniowie klasy VI a Gdańskiej Szkoły Floretu: Anna Szymczak (trener Adam Kaszubowski) i Maciej Podralski (oboje UKS Atena Gdańsk, trenerzy Katarzyna Felusiak - Zakrzewska i Adam Kaszubowski).

WYNIKI - Dzieci:
1. Olga Burlikowska (UKS MDK 5 Bydgoszcz)
2. Aleksandra Jeglińska (UKS de LA Salle Gdańsk)
3. Zuzanna Bober (UKS Atena Gdańsk) i Kamila Bobkowska (AZS Bydgoszcz)
5. Natalia Muklewicz (UKS Atena)
6. Maria Renke (UKS de LA Salle)
7. Marta Mech (UKS Atena)

1. Wojciech Goralewski (AZS Bydgoszcz)
2. Adam Wiśniewski
3. Łukasz Pilszak i Jerzy Wieliński
5. Jakub Kseniak (wszyscy UKS Atena Gdańsk)
6. Konrad Kosycarz (UKS de La Salle Gdańsk)
7. Piotr Borowiec (UKS Atena Gdańsk)
8. Mateusz Dołżycki (UKS de La Salle Gdańsk)

Młodzicy:
1. Anna Szymczak (UKS Atena Gdańsk)
2. Julia Walczyk (Zjednoczeni Pabianice)
3. Julia Chrzanowska (Budowlani Toruń) i Melania Lipińska
5. Wiktoria Jereczek (UKS Atena)
6. Julia Buraczewska (UKS de LA Salle)
8. Dominika Piętka (UKS Atena)

1. Maciej Podralski
2. Amadeusz Skrzypkowski (obaj UKS Atena Gdańsk)
3. Jakub Glezman (AZS Bydgoszcz) i I Kasper Paluszkiewicz (AZS-AWF Poznań)
6. Wiktor Olszewski (UKS Atena)

Opinie (15)

• a kogo to... (5)

obchodzi??? po co wy o tym w ogóle tu piszecie a nie w dziale - SPORT I TY?
    A Rybicka jak zwykle, popłakana! weź sobie w końcu kobieto faceta znajdź, bo ciągle z płaczem chodzisz!

• 0 11

• CIEBIE OBCHODZI

bo czytasz, komentujesz i nawet zawodników znasz;

• 5 0

• (1)

Sadzisz , ze placz moze wynikac wylacznie z braku faceta:)?? Chyba bardzo mlody jestes:)