Rzeszutko strzelił gola Francji

Marta
4 września 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Trzech zawodników Energi Stoczniowca wystąpiło w dwóch meczach polskich hokeistów z Francją. Biało-czerwoni w środę przegrali po rzutach karnych 3:4 (2:0, 0:2, 1:1, d. 0:0, k. 0-1), w czwartek natomiast wygrali 2:1 (0:0, 1:1, 1:0). W pierwszym meczu jedną z bramek dla Polski zdobył Jarosław Rzeszutko. To dobry prognostyk przed rozgrywkami PLH, które - niestety - wystartują w okrojonym składzie, bez Naprzodu Janów.

Napastnik Energi Stoczniowca otworzył zresztą wynik środowego meczu, w 11 minucie wykorzystując podanie wychowanka gdańskiego klubu Filipa Drzewieckiego. Cała sytuacja, która zakończyła się golem Polaków rozpoczęła się w tercji obronnej "biało-czerwonych", a zainicjował ją m.in. Mateusz Rompkowski.

Później na 2:0 dla Polski podwyższył Jarosław Kłys. W pierwszej tercji bezbłędnie w polskiej bramce zagrał Przemysław Odrobny.

W drugiej tercji grający na co dzień w światowej elicie Francuzi wyrównali a w trzeciej tercji wyszli na prowadzenie 3:2. Pod koniec regulaminowego czasu gry Polakom udało się wyrównać, a że w dogrywce żadna z ekip nie zdołała strzelić bramki o wyniku decydowały rzuty karne. W nich skuteczniejsi byli Francuzi a konkretnie ex-gracz Zagłębia Teddy da Costa, który pokonał Krzysztofa Zborowskiego

POLSKA - FRANCJA 3:4 (2:0, 0:2, 1:1, d. 0:0, k. 0-1)
3:4 (decydujący karny) T. da Costa

W rewanżu Polacy zgrali nieźle zwłaszcza w drugiej i trzeciej tercji. Zgodnie z założeniami trenera Wiktora Pysza iż każdy z powołanych bramkarzy zagra przez dwie tercje, na lodzie nie pojawił się w czwartek Przemysław Odrobny wystąpili natomiast dwaj pozostali gracze Energi Stoczniowca czyli Jarosław Rzeszutko i Mateusz Rompkowski.

W rewanżu Polacy mimo, że pierwsi stracili bramkę później odrobili straty a 10 minut przed końcem meczu wyszli na prowadzenie, które utrzymali do końca spotkania, mimo ataków rywali.

POLSKA - FRANCJA 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
0:1 Desrosiers (26:37 w przewadze)
1:1 Sarnik as. L. Laszkiewicz, Csorich (33:08 w przewadze)
2:1 Kowalówka as. Bomastek (50:44)

Na koniec jeszcze informacja dotycząca rozgrywek Polskiej Ligi Hokeja. Prezydium Zarządu PZHL, wobec otrzymania informacji w dniu 3 września o wycofaniu się z rozgrywek PLH drużyny Naprzód Janów, postanowiło przeprowadzić rozgrywki pierwszej fazy PLH w składzie 9-drużynowym. Zespół, który według terminarza miał rozgrywać mecz z Naprzodem będzie pauzował w danej kolejce.

Kolejna zmiana w terminarzu nastąpiła w związku ze zmianą gospodarza meczu pomiędzy Energą Stoczniowcem Gdańsk a Cracovią. Pojedynek miał być rozegrany w Gdańsku, we wtorek 15 wrześni. Klubu doszły do porozumienia, że gospodarzem tego meczu będzie strona krakowska. Tym samym pierwszy mecz hokeistów Andrzeja Słowakiewicza w Gdańsku odbędzie się w piątek, 18 września.
Marta

Opinie (14)

• OGLĄDAŁEM TE SMUTNE WIDOWISKA-POLSKI HOKEJ TO FARSA (2)

• 7 9

• farsą są wpisy takich pseudohokeistów

• 7 8

• ja myslalem ze to palant na lodzie

• 0 0

• Nie widzialem meczu ale wyniki niezle. Brawo Rzeszut :)

• 13 0

• (1)

Fakt mecz nie byl na mega super poziomie. jak zwykle te same problemy.. wznowienia, zamki i brak gry na srodku. Cieszy ladna bramka Rzeszuta i wynik drugiego meczu. Zycze powodzenia !