SPR Arka Gdynia. Piłkarki ręczne kontynuują brązową serię w mistrzostwach Polski

15 marca 2021 (artykuł sprzed 3 lat)
Brązowe medalistki mistrzostw Polski juniorek 2021 w piłce ręcznej. Brązowe medalistki mistrzostw Polski juniorek 2021 w piłce ręcznej.

Piłkarki ręczne SPR Arka Gdynia po raz trzeci z rzędu wróciły z mistrzostw Polski juniorek z brązowymi medalami. Turniej w Zabrzu był niesłychanie wyrównany. Podopieczne Iwony Błaszkowskiej w półfinale przegrały jedną bramką z późniejszymi mistrzyniami, a w spotkaniu o 3. miejsce zwyciężyły dopiero po rzutach karnych. Do najlepszej siódemki rozgrywek wybrane zostały m.in.: Nikola Głębocka i Paulina Kopańska.

W grudniu zapowiadaliśmy, że juniorki SPR Arki Gdynia mają drużynę na medal

SPR ARKA: Kaja Kuśpiet, Nina Gosławska - Paulina Kopańska 11 bramek i 4, Paulina Peplińska 8 i 5, Matylda Mielewczyk 7 i 6, Nikola Głębocka 5 i 4, Zuzanna Dulińska 2 i 1, Karolina Lewandowska 1 i 2, Magdalena Bielska 1 i 0, Marta Bąkowska 1 i 0, Kinga Papke 1 i 0, Laura Dobek - i 0, Weronika Godzina - i 0, Wiktoria Glaza - i -, Weronika Zegarlicka - i -, Wiktoria Kosmala - i -.

To był najbardziej wyrównany turniej mistrzostw Polski juniorek od lat. Dwa z czterech meczów, które ustaliły końcową klasyfikację, kończyły się po rzutach karnych, a w kolejnych spotkaniach o wyniku decydowała 1-2 bramki różnicy.

Nim do gry wyszły piłkarki ręczne, rozegrała się rywalizacja pomiędzy klubami. Aż trzy chciały gościć turniej u siebie. Ofertę złożył również SPR Arka Gdynia. Ostatecznie ZPRP przyznał prawa gospodarza SPR Pogoń 1945 Zabrze.

W półfinale podopieczne Iwony Błaszkowskiej nieznacznie przegrały z UKS Roxa Lublin 37:38 (18:20). Najlepiej zagrały między 12. a 17. minutą, gdy wynik 8:5 zamieniły w swoje prowadzenie 10:9 oraz w samej końcówce. Nie poddały się, gdy w 56. minucie przegrywały 31:36. Zdołały zbliżyć się na kontaktową bramkę, ale na wyrównanie zabrakło czasu.

Mistrzostwa Polski juniorek 2020. Gdynia również z brązowym medalem

W drugim półfinale decydowały karne. Miejscowa Pogoń po 60 minutach gry zremisowała z APR Radom 22:22 (11:11), ale w dodatkowej próbie triumfowała 3:1.

Tym samym radomianki były rywalem gdynianek w boju o brąz. Znów SPR Arka zerwała się do walki, gdy przegrywała 5:8. W 34. minucie ekipa trener Błaszkowskiej prowadziła 12:10, ale ostatecznie skończyło się remisem 22:22 (9:9) i musiały rozstrzygnąć karne.

W rzutach z siedmiu metrów gdynianki wygrały 4:1. APR wykorzystał tylko jeden z trzech rzutów. Natomiast w SPR kolejno piłkę do siatki wpakowały: Karolina Lewandowska,
Nikola Głębocka, Paulina KopańskaPaulina Peplińska.

Dwie gdyńskie zawodniczki znalazły się w najlepszej siódemce turnieju. To wyróżnienie otrzymały: Głębocka i Kopańska.

W finale Roxa pokonała Pogoń 28:26 (12:12) i tym samym złote medale pojechały do Lublina.

Przypomnijmy, że dla SPR Gdynia jest to już trzeci brązowy medal z rzędu w tej randze imprezie. Poprzednio na najniższym stopniu podium stanęły w 2019 i 2020 roku.

By zagrać w Zabrzu nasze piłkarki ręczne - jak informowaliśmy - zajęły 2. miejsce w lidze wojewódzkiej na Pomorzu. Następnie zaś musiały uplasować się w czołowej "2" w trzech turniejach na szczeblu ogólnopolskim.

Opinie (10)

• Brawo dziewczyny.

Łezka w oku się kręci. Jak w Gdyni kiedyś świętowaliśmy Mistrza Polski Seniorek. Może z tych dziewcząt stworzy się drużyna rangi seniorskiej, i znowu będziemy w pełnej hali świętować MP. Oby.

• 21 0

• (3)

Może skupić się na dziewczynkach a chłopaków zlikwidować

• 4 8

• (1)

Piłkę nożną zlikwidować. Pieniądze przeznaczyć na inne dyscypliny. Skończą się burdy kiboli i blokada miasta.

• 9 3

• Święte słowa!

• 6 1

• Brawo dziewczyny!

Chłopacy juz dawno zlikwidowani przez Pana Ramczykowskiego. A tak z ciekawości to kontrakty rozliczone czy tradycyjne długi u zawodników Panie Rama?