Stoczniowiec Gdańsk - GKS Katowice 2:8. Kanonada w meczu hokeistów w "Olivii"

dak.
2 lutego 2021 (artykuł sprzed 3 lat)
10 goli. Tyle w sumie strzelili obie drużyny we wtorkowy wieczór. 10 goli. Tyle w sumie strzelili obie drużyny we wtorkowy wieczór.

Stoczniowiec Gdańsk przegrał u siebie z GKS Katowice 2:8 (0:3, 1:3, 1:2) w zaległym meczu 30. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Gdańscy hokeiści szybko musieli odrabiać straty, gdyż przed upływem 4. minuty tracili już dwa gole do rywala. To jednak sprawiło, że oba zespoły bardziej się otworzyły, czego efektem jest 10 bramek w całym starciu.

Soliński - Mat. Rompkowski, Wala, Vitek, Mocarski, Zając - Lehmann, Leśniak, Bondarenko, Pesta, Stasiewicz - Liśkiewicz, Mac. Rompkowski, Rybak, Sadowski, Wołoszyk - Łabinowicz, Drąg, Drozd-Niekurzak, Niedźwiecki
Miejsce: Hala OLIVIA
Sędziowie: Gabryszak, Lipiński, Moszczyński, Szachniewicz
Widzów: Mecz bez publiczności
Simboch, Miarka - Paszek, Lamin, Fraszko, Pasiut, Stiepanow - Marttinen, Franssila, Krężołek, Kuronen, Kubalik - Kruczek, Zieliński, Mularczyk, Starzyński, Nahunko - Skrodziuk, Wanat, Michalski, Adamus
  • 59:26' Fraszko as. Kubalik

Stoczniowiec rozgrywa trzeci mecz na przestrzeni pięciu dni. W piątek przegrał u siebie z Cracovią 0:5. Natomiast w niedzielę uległ Enerdze Toruń 1:3.

Stoczniowiec Gdańsk - Comarch Cracovia 0:5. Relacja, możliwość wystawienia ocen hokeistom i trenerowi

Energa Toruń - Stoczniowiec Gdańsk 3:1. Relacja, możliwość wystawienia ocen hokeistom i trenerowi

Dla gdańskich hokeistów będzie to jeden z czterech ostatnich meczów w tym sezonie, więc przyszedł czas pierwszych podsumowań.

Krzysztof Lehmann: Progres i potrzeba wzmocnień

W tym sezonie nie zobaczymy już Michała Kielera w bramce Stoczniowca. Golkiper trafił na wypożyczenie do JKH GKS Jastrzębie.

Michał Kieler rusza po trofea

Pierwszym bramkarzem bramkarzem Stoczniowca będzie Wiktor Soliński (STOCZNIOWIEC Gdańsk) . Na ławce rezerwowych 17-letni Mateusz Szczepkowski (STOCZNIOWIEC Gdańsk)
Stoczniowiec w biało-granatowych strojach. GKS w czarno-żółtych
1'
Zaczynamy I tercję
2'
Pierwszy agresywny atak zapisał Zając (STOCZNIOWIEC Gdańsk). W odpowiedzi Stiepanow (GKS Katowice), ale strzał zablokował Leśniak (STOCZNIOWIEC Gdańsk)
kara
2'
Pierwsze wykluczenie. Na ławce kar usiądzie Sadowski za zahaczanie
2:11'
[0:1] GKS Katowice STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Franssila. Huknął między parkanami
4'
Goście w natarciu. Mocny strzał spod niebieskie, a gospodarze wybili krążek
3:46'
[0:2] GKS Katowice STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Stiepanow, który mocno uderzył z nadgarstka.
6'
"Gieksa" w natarciu. Hokeiści dążą do podwyższenia prowadzenia, ale Soliński (STOCZNIOWIEC Gdańsk) się otrząsnął i broni swój zespół z opresji
8'
Mamy pierwszą groźną akcję gospodarzy. W kontrze Vitek (STOCZNIOWIEC Gdańsk) podał do Mocarskiego (STOCZNIOWIEC Gdańsk), ale ten musiał powalczyć o pozycję i nie oddał czysto strzału
9'
Nahunko (GKS Katowice) przemierzył z krążkiem niemal całą taflę, ale po chwili sędzia przerwał akcję przez pozycję spalonego
kara
10'
Zając (STOCZNIOWIEC Gdańsk) ukarany karą 2 minutową za spowodowanie upadku rywala.
11'
Soliński (STOCZNIOWIEC Gdańsk) interweniuje przy kolejnych strzałach przyjezdnych
13'
GKS rozgościł się w tercji Stoczniowca. Szczelna defensywa przeszkadza w podwyższeniu prowadzenia
kara
13'
Mularczyk (GKS Katowice) ukarany karą 2 minutową za atak kijem trzymanym oburącz
14'
Stasiewicz (STOCZNIOWIEC Gdańsk) prosto w bramkarza GKS
15'
Stoczniowiec na chwilę przejął inicjatywę. Dwukrotnie próbował Mateusz Rompkowski
17'
Goście przerywają akcje Stoczniowca. Krążek znów częściej pod bramką Solińskiego (STOCZNIOWIEC Gdańsk)
18'
Kubalik (GKS Katowice) sam na sam, ale uderza obok słupka
19'
Soliński (STOCZNIOWIEC Gdańsk) górą w składnej akcji hokeistów z Katowic
19'
Soliński (STOCZNIOWIEC Gdańsk) broni mocne uderzenie spod niebieskiej
20'
Zamieszanie pod bramką Stoczniowca. Soliński (STOCZNIOWIEC Gdańsk) obronił strzał, krążek uderzył o słupek, ale sędziowie obejrzą powtórkę, czy przekroczył linię bramkową
19:04'
[0:3] GOL ZALICZONY! Zdobywcą bramki Nahunko.
20'
Koniec I tercji. Stoczniowiec przegrywa z GKS 0:3.
Hokeiści GKS od samego początku zaczęli sprawdzać dyspozycję Solińskiego (STOCZNIOWIEC Gdańsk), który w bramce zastępuje Kielera. W efekcie musiał dwukrotnie wyjąć krążek z siatki przed upływem 4 minut. Kolejnych strzałów nie brakowało, ale był już czujniejszy. Częściej do głosu dochodzą goście, choć swój moment miał i Stoczniowiec, który potrafił zdominować rywala. 16:6 w strzałach dla gości
21'
Zaczynamy II tercję
20:21'
[0:4] GKS Katowice STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kubalik, który zaliczył udaną dobitkę.
23'
Stoczniowiec się broni. GKS znów w natarciu
24'
Soliński (STOCZNIOWIEC Gdańsk) broni silny strzał Zielińskiego (GKS Katowice)
25'
Soliński (STOCZNIOWIEC Gdańsk) leży na tafli. Bramkarz Stoczniowca ucierpiał w zamieszaniu
kara
25'
Marttinen (GKS Katowice) ukarany karą 2 minutową za przeszkadzanie.
27'
Gospodarze wykorzystują grę w przewadze. Oddają strzały po wymianie kilku podań, ale "Gieksa" ustawiła szczelną defensywę
28'
Soliński (STOCZNIOWIEC Gdańsk) czujnie broni w kontrze rywali
29'
Soliński (STOCZNIOWIEC Gdańsk) ponownie górą. Tym razem broni mocne uderzenie Kubalika (GKS Katowice)
30:11'
[1:4] STOCZNIOWIEC Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Mocarski. Składna kontra miejscowych. Vitek wyłożył krążek koledze, który z bliskiej odległości pokonał bramkarza gości
30:54'
[1:5] GKS Katowice STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Pasiut z najbliższej odległości
33'
Stracony gol nie podciął skrzydeł gospodarzom. Gdańscy hokeiści próbują wyjść z kontrą, ale brakuje dokładności i zdecydowania pod bramką rywali
kara
34'
Mocarski (STOCZNIOWIEC Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
33:44'
[1:6] GKS Katowice STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kruczek, który strącił krążek przed Solińskim
36'
Soliński (STOCZNIOWIEC Gdańsk) broni strzał Starzyńskiego (GKS Katowice)
37'
Mocarski (STOCZNIOWIEC Gdańsk) w odpowiedzi, ale górą również bramkarz
38'
Stasiewicz (STOCZNIOWIEC Gdańsk) w kontrze, ale został powstrzymany przez rywali. Szukają swoich okazji gospodarze
kara
39'
Adamus (GKS Katowice) ukarany karą 2 minutową za nadmierną liczbę graczy na lodzie
40'
Problemy Stoczniowca w grze w przewadze. Co prawda uderzali: Vitek (STOCZNIOWIEC Gdańsk) i Sadowski (STOCZNIOWIEC Gdańsk), ale rywale wypychają gospodarzy z własnej tercji
40'
Koniec II tercji. Stoczniowiec przegrywa z GKS 1:6
Druga tercja także zaczęła się od mocnego uderzenia gości. Stoczniowiec odpowiedział bramką, ale ich radość nie trwała długo. Po czwartym golu dla GKS, tempo gry jeszcze wzrosło, gdyż oba zespoły poszły na większą wymianę ciosów. W sumie oddały po 11 strzałów.
41'
Zaczynamy III tercję
42'
Soliński (STOCZNIOWIEC Gdańsk) broni strzał Pasiuta (GKS Katowice)
43'
Pesta (STOCZNIOWIEC Gdańsk) efektownie minął rywala, był blisko bramki, ale nie zdążył oddać strzału i po chwili stracił krążek
43'
Natychmiast w natarciu goście
43'
Wołoszyn (STOCZNIOWIEC Gdańsk) zderzył się z Marttinenem (GKS Katowice). Sędzia przerwał grę
45'
Strzela Kruczek (GKS Katowice), broni Soliński (STOCZNIOWIEC Gdańsk). Wcześniej Zieliński uderzył w słupek
kara
45'
Liśkiewicz (STOCZNIOWIEC Gdańsk) ukarany karą 2 minutową za trzymanie.
46'
Vitek (STOCZNIOWIEC Gdańsk) blokuje strzał Lamina (GKS Katowice)
47'
Stoczniowiec już w komplecie
48'
Inicjatywa po stronie gospodarzy. Jednak wciąż z jednym golem na koncie
48:53'
[1:7] GKS Katowice STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Lamin, który wykorzystuje sytuację 2 na 1.
50'
GKS chciał natychmiast podwyższyć, ale górą Soliński (STOCZNIOWIEC Gdańsk)
kara
51'
Maciej Rybak (Stoczniowiec Gdańsk) ukarany karą 2 minutową za zahaczanie.
52'
Seria mocnych strzałów z dystansu. Część z nich na siebie przyjmują hokeiści Stoczniowca
53'
Sadowski (STOCZNIOWIEC Gdańsk) opuszcza lód w asyście kolegów. Wygląda to na kontuzje stawu skokowego
56'
Akcja przenosi się z jednej połowy na drugą. Padają strzały, ale często niecelne
58'
Soliński (STOCZNIOWIEC Gdańsk) górą przy uderzeniach gości
58:29'
[2:7] STOCZNIOWIEC Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Stasiewicz. Huknął z lewej strony tuż przy słupku.
59'
Soliński (STOCZNIOWIEC Gdańsk) broni strzał Kruczka
59:26'
[2:8] GKS Katowice STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Fraszko i ustanawia wynik tego starcia.
60'
Koniec meczu. Stoczniowiec Gdańsk przegrywa z GKS Katowice 2:8.
Tylu bramek w hali Olivii już dawno nie było. GKS zaczął szybko, bo w 4. minucie prowadził już 2:0. Oba zespoły otworzyły się, dzięki czemu tempo tego spotkania było jeszcze wyższe. Goście stworzyli sobie więcej okazji i częściej przebywali w tercji Stoczniowca, więc ich zwycięstwo nie może dziwić. Jednak gospodarze również mieli swoje momenty, w których potrafili zdominować rywala.

10 Stoczniowiec Gdańsk 33 2 0 0 31 38:167 6
W sezonie zasadniczym każda drużyna rozegra po 36 spotkań. Najlepsze ósemka awansuje do play-off. Zespołu z miejsc 9 i 10 kończą sezon. Nikt nie spada.
Tabela wprowadzona: 2021-02-02

Wyniki 33 kolejki

• Energa Toruń - STOCZNIOWIEC GDAŃSK 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
  • Zagłębie Sosnowiec - Ciarko STS Sanok 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)
  • GKS Tychy - Comarch Cracovia 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
  • GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie 4:2 (0:1, 0:2, 2:1)
  • Tauron Podhale Nowy Targ - Re-Plast Unia Oświęcim 1:0 po karnych (0:0, 0:0, 0:0, karne 3:1)