Stoczniowiec Gdańsk - Energa Toruń 2:3. Hokeiści powalczyli z liderem PHL

Mikołaj Pachniewski
27 września 2020 (artykuł sprzed 3 lat)
Hokeiści Stoczniowca przez długi czas stawiali opór liderowi PHL z Torunia. Ostatecznie przegrali z Energą 2:3. Hokeiści Stoczniowca przez długi czas stawiali opór liderowi PHL z Torunia. Ostatecznie przegrali z Energą 2:3.

Stoczniowiec Gdańsk przegrał z Energą Toruń 2:3 (1:0, 1:2, 0:1) w meczu 6. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Podopieczni Krzysztofa Lehmanna przez ponad dwie tercje walczyli, jak równy z równym z liderem, ale ostatecznie musieli uznać wyższość torunian.

35 Kieler; 97 Rompkowski, 7 Liśkiewicz - 73 Vitek, 21 Mocarski, 8 Zając; 3 Lehmann, 2 Kruk - 10 Stasiewicz, 93 Pesta, 22 Bondarenko; 9 Leśniak, 76 Wala - 24 Maciej Rybak Rybak, 77 Sadowski, 15 Łabinowicz; 33 Żurawski, 17 Niedźwiecki, 84 Fruczek, 5 Drąg
Miejsce: Hala OLIVIA
Sędziowie: Breske, Smura - Pabisiak, Waluszak
Widzów: 269
51 Studziński; 57 Kozłow, 23 Szkodienko - 12 Bondaruk, 10 Kamil Kalinowski, 19 Michał Kalinowski; 20 Smirnow, 22 Podsiadło - 44 Szabanow, 9 Fieofanow, 8 Sierguszkin; 24 Gusevas, 11 Jaworski - 36 Saloranta, 21 Olszewski, 86 Olkinuora; 13 Bajwenko, 16 Skólmowski - 43 Rożkow, 29 Dołęga
  • 6:27' Sadowski as. Lehmann, Leśniak 5 na 4
  • 37:52' 21 Mocarski
Bramki Bramki
  • 33:12' Dołęga as. K. Kalinowski, M. Kalinowski
  • 35:17' Saloranta as. M. Kalinowski, Szkodienko 5 na 4
  • 43:29' Fieofanow as. SIerguszkin, Bondaruk

W piątek gdańscy hokeiści przegrali w Krakowie z Comarch Cracovią 0:5.

Comarch Cracovia - Stoczniowiec Gdańsk 5:0. Relacja, możliwość wystawienia ocen hokeistom

Oba zespoły mierzyły się dwa razy w przedsezonowych sparingach. U siebie torunianie zwyciężyli ze Stoczniowcem 6:0, a w "Olivii" rozgromili gdańszczan 12:1.
Hokeiści pojawiają się na lodzie. Za chwilę zaczynamy derby Pomorza!
Na hali obecna głośna grupa kibiców z Torunia.
Początek meczu będzie chwilę opóźniony. Trwają jeszcze prace techniczne przy bramce Energi.
1'
Rozpoczynamy mecz! Wznowienie wygrali hokeiści Stoczniowca.
3'
Groźny strzał Rożkowa (KH Energa Toruń), ale na posterunku był Kieler (STOCZNIOWIEC Gdańsk).
4'
Senny początek spotkania. Mało ciekawych wydarzeń na tafli.
5'
Stasiewicz (STOCZNIOWIEC Gdańsk) próbował utrzymać się przy krążku za bramką gości, ale szybko został powstrzymany.
6'
Sierguszkin (KH Energa Toruń) położył już Kielera (STOCZNIOWIEC Gdańsk), ale nie zdołał skierować krążka do siatki! Dużo szczęścia po stronie Stoczniowca.
kara
7'
Kamil Kalinowski (KH Energa Toruń) ukarany karą 2 minutową.
6:27'
[1:0] STOCZNIOWIEC Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Sadowski. Sadowski oddał strzał z wysokości bulika, krążek odbił się jeszcze od jednego z zawodników przez Studzińskim i zaskoczył toruńskiego bramkarza!
7'
"Stocznia, Stocznia.." z trybun.
kara
7'
Fieofanow (KH Energa Toruń) ukarany karą 2 minutową.
8'
Lehmann (STOCZNIOWIEC Gdańsk) próbował uderzyć spod niebieskiej, ale jego strzał zablokowany.
9'
Kontra Torunia w osłabieniu. Strzelał Kamil Kalinowski (KH Energa Toruń), ale Kieler (STOCZNIOWIEC Gdańsk) fenomenalnie broni.
9'
Goście w pełnym składzie.
11'
Energa zepchnęła do defensywy gdańszczan, ci zamknięci w hokejowym "zamku".
12'
Kąśliwe uderzenie Rożkowa (KH Energa Toruń) przy bliższym słupku, Kieler (STOCZNIOWIEC Gdańsk) odbił krążek.
kara
13'
Łabinowicz (STOCZNIOWIEC Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
13'
Fieofanow (KH Energa Toruń) ostemplował poprzeczkę gdańskiej bramki!
14'
Stasiewicz (STOCZNIOWIEC Gdańsk) ofiarnie zablokował strzał Szkodienki (KH Energa Toruń).
15'
Łabinowicz (STOCZNIOWIEC Gdańsk) wrócił na lód i Stoczniowiec już w pełnym zestawieniu.
16'
"TKH Toruń" z trybun.
17'
Liśkiewicz (STOCZNIOWIEC Gdańsk) zablokował strzał Gusevasa (KH Energa Toruń).
18'
Wrzutka Kozłowa (KH Energa Toruń), próbował dobijać Dołęga (KH Energa Toruń) i na raty obronił te uderzenia Kieler (STOCZNIOWIEC Gdańsk).
20'
Ładnie przedarł się Bondaruk (KH Energa Toruń) i próbował zaskoczyć gdańskiego bramkarza, ale strzał minimalnie niecelny.
20'
Zakończyła się pierwsza tercja.
Po pierwszej tercji Stoczniowiec Gdańsk dość sensacyjnie prowadzi z Energą Toruń 1:0. Jedyną bramkę w tej odsłonie zdobył Michał Sadowski (STOCZNIOWIEC Gdańsk). Gdańszczanie grali wtedy z przewagą jednego zawodnika. W końcówce pierwszej odsłony coraz groźniejsze ataki mieli przyjezdni i rozpaczliwie bronili się podopieczni Krzysztofa Lehmanna (STOCZNIOWIEC Gdańsk).
21'
Rozpoczęła się druga tercja.
22'
Podsiadło (KH Energa Toruń) strzelił prosto w Kielera (STOCZNIOWIEC Gdańsk).
22'
Szybka kontra gospodarzy, strzelał Stasiewicz (STOCZNIOWIEC Gdańsk), ale interweniował Studziński (KH Energa Toruń).
23'
Włączyli wyższy bieg torunianie, jednak próbują za bardzo koronkowo rozgrywać akcje.
24'
Nieśmiałe "Stocznia, Stocznia.." na trybunach "Olivii".
25'
Trójkowa kontra, strzelał Sadowski (STOCZNIOWIEC Gdańsk), ale nie zdołał zaskoczyć toruńskiego bramkarza.
26'
Strata Wali (STOCZNIOWIEC Gdańsk) we własnej tercji, strzelał Saloranta (KH Energa Toruń). Kieler (STOCZNIOWIEC Gdańsk) znów ratuje Stoczniowiec!
27'
Strzelał Vitek (STOCZNIOWIEC Gdańsk) spod niebieskiej. Ogromne zamieszanie pod bramką Studzińskiego (KH Energa Toruń) i małe zapasy pomiędzy Mocarskim (STOCZNIOWIEC Gdańsk) i Szkodienką (KH Energa Toruń). Sędziowie jednak szybko interweniowali.
28'
Bardzo duży chaos na tafli, oba zespoły nie mogą zawiązać składnej akcji.
30'
Bardzo dobrą okazję miał Łabinowicz (STOCZNIOWIEC Gdańsk), który został sam przez bramkarzem, ale strzelił prosto w Studzińskiego (KH Energa Toruń).
31'
Umiejętnie gdańszczanie rozbijają ataki gości.
33'
Teraz ładnie rozegrali to Finowie z Torunia. Kieler (STOCZNIOWIEC Gdańsk) zdołał obronić strzał Olkinuory (KH Energa Toruń) z najbliższej odległości.
33:12'
[1:1] KH Energa Toruń STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Dołęga. Dołęga z najbliższej odległości "wcisnął" krążek do siatki i wyrównał stan pojedynku.
35'
Bondaruk (KH Energa Toruń) strzelał z powietrza po podaniu Saloranty (KH Energa Toruń)...szczęście po stronie Kielera (STOCZNIOWIEC Gdańsk)!
kara
35'
Sadowski (STOCZNIOWIEC Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
35:17'
[1:2] KH Energa Toruń STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Saloranta. Kieler odbił uderzenie Michała Kalinowskiego, ale przy dobitce Saloranty był bez szans!
36'
"Stocznia, Stocznia..." i "Jeszcze jeden" po toruńskiej stronie trybun.
37'
Mnożą się błędy po stronie Stoczniowca i coraz bardziej pachnie kolejnymi bramkami dla Torunia.
38'
Rzut karny dla Stoczniowca, bo Stasiewicz (STOCZNIOWIEC Gdańsk) faulowany w sytuacji sam na sam ze Studzińskim (KH Energa Toruń)!
37:52'
[2:2] STOCZNIOWIEC Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Mocarski. Zwód na bekhend i "guma" wylądowała w sieci! Remis!
39'
Ożywili się gdańszczanie po tej bramce. Próbowali pójść za ciosem.
40'
Olkinuora (KH Energa Toruń) wyszedł sam na sam z Kielerem (STOCZNIOWIEC Gdańsk), próbował posłać krążek pomiędzy parkanami gdańskiego bramkarza, ale ten czujny pomiędzy słupkami.
40'
Koniec II tercji.
Druga tercja należała do przyjezdnych, lecz przez długi czas nie mogli oni znaleźć sposobu na świetnie dysponowanego Kielera (STOCZNIOWIEC Gdańsk). W końcu jednak gdański bramkarz musiał skapitulować po strzałach Dołęgi (KH Energa Toruń) i Saloranty (KH Energa Toruń). Wydawało się, że Energa pójdzie już, jak po swoje, ale rzut karny na bramkę wykorzystał Mocarski (STOCZNIOWIEC Gdańsk) i po dwóch tercjach mamy remis! O wszystkim zadecyduje zatem trzecia część gry.
41'
Rozpoczęło się decydujące 20 minut.
41'
Stasiewicz (STOCZNIOWIEC Gdańsk) wrzucił spod niebieskiej, zamroził krążek Studziński (KH Energa Toruń).
42'
Świetna okazja Stasiewicza (STOCZNIOWIEC Gdańsk), zostawiony sam przed bramką, ale Studziński (KH Energa Toruń) popisał się znakomitą interwencją.
43'
Doskonałe okazje Sierguszkina (KH Energa Toruń) i Fieofanowa (KH Energa Toruń). Obronną ręką wyszedł z tego Kieler (STOCZNIOWIEC Gdańsk)!
43:29'
[2:3] KH Energa Toruń STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Fieofanow. ogromne zamieszanie pod bramką Stoczniowca i Fieofanow strzałem z powietrza skierował krążek do siatki.
44'
"Tylko zwycięstwo, TKH tylko zwycięstwo" śpiewają przyjezdni kibice.
46'
Podsiadło (KH Energa Toruń) prosto w Kielera (STOCZNIOWIEC Gdańsk).
47'
Przez ponad minutę zamknięci byli we własnej tercji gdańszczanie. Szczęśliwie dla nich strzały gości minimalnie niecelne.
48'
Koronkowa akcja Energi i Bondaruk (KH Energa Toruń) z najbliższej odległości przeniósł krążek nad poprzeczką.
kara
48'
Stasiewicz (STOCZNIOWIEC Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
50'
Słupek uratował Stoczniowca przed stratą bramki po strzale Bondaruka (KH Energa Toruń)!
50'
Gospodarze już w pełnym zestawieniu.
52'
Jaworski (KH Energa Toruń) strzelał z bekhendu, jednak zbyt lekko i Kieler (STOCZNIOWIEC Gdańsk) ze spokojem interweniował.
53'
Sadowski (STOCZNIOWIEC Gdańsk) zablokował strzał Sierguszkina (KH Energa Toruń). Dobrze zagęszczają strefę przed własną bramką biało-niebiescy.
54'
Pobudziły się trybuny. "Stocznia, Stocznia.." Próbują wspomóc hokeistów Stoczniowca.
55'
Kąśliwe uderzenie Bondarunka (KH Energa Toruń). Końcówką kija odbił krążek Kieler (STOCZNIOWIEC Gdańsk).
57'
Sporo chaosu na lodzie.
60'
Rozpoczęła się ostatnia minuta meczu.
60'
Vitek (STOCZNIOWIEC Gdańsk) objechał bramkę i próbował zaskoczyć Studzińskiego (KH Energa Toruń), ale ten uratował swój zespół i zostały trzy sekundy do końca.
60'
Koniec meczu! Stoczniowiec Gdańsk przegrał 2:3 z Energą Toruń w derbach Pomorza.
W trzeciej tercji kibice zobaczyli tylko jedną bramkę. Torunianie zdołali pokonać Michała Kielera (STOCZNIOWIEC Gdańsk) i utrzymali korzystny dla siebie wynik do końca. Hokeiści Stoczniowca ambitnie walczyli o doprowadzenie do remisu, ale trzy punkty jadą do Torunia.

10 Stoczniowiec Gdańsk 6 0 0 0 6 8:26 0
W sezonie zasadniczym każda drużyna rozegra po 36 spotkań. Najlepsze ósemka awansuje do play-off. Zespołu z miejsc 9 i 10 kończą sezon. Nikt nie spada.
Tabela wprowadzona: 2020-10-02

Wyniki 6 kolejki

• STOCZNIOWIEC GDAŃSK - Energa Toruń 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
  • GKS Tychy - Comarch Cracovia 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
  • JKH GKS Jastrzębie - GKS Katowice 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
  • Re-Plast Unia Oświęcim - Tauron Podhale Nowy Targ 4:3 (1:2, 2:0, 1:1)
  • Ciarko STS Sanok - Zagłębie Sosnowiec 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Opinie (244) ponad 20 zablokowanych

• Dziękujemy Panowie za walkę ! (6)

• 44 50

• (2)

To ile punktów zdobyli że im dziękujesz?

• 19 6

• (1)

Trzy punkty zdobyli. Boluś dziękuje TKH. Pisał na relacji live, że zaczął im kibicować i coś w stylu "Moje Torunianie". Też jestem zdziwiony.

• 18 0

• Zdziwiony jesteś? Przecież to BOLO...

• 1 0

• Walka z wiatrakami albo mit Syzyfa

• 2 2

• Bolec ty nawet nie wiesz co to uwolnienie (1)

I żadnego meczu na żywo nie widziałeś, taka prawda.

• 11 1

• Ale za to wie co to rozwolnienie

• 8 0

• Odwróć tabelę, kostnica będzie na czele! (10)

Brawo panowie. 6 z rzędu porażka. Oby tak dalej. Utrzymajcie to tempo do końca sezonu :)