Stoczniowiec Gdańsk - Tauron Podhale Nowy Targ 2:6. Mecz przegrany w trzeciej tercji

Mikołaj Pachniewski
20 września 2020 (artykuł sprzed 3 lat)
Michał Kieler (na zdjęciu) dwoił się i troił pomiędzy słupkami gdańskiej bramki, ale nie zdołał ochronić Stoczniowca od czwartej porażki w obecnych rozgrywkach. Michał Kieler (na zdjęciu) dwoił się i troił pomiędzy słupkami gdańskiej bramki, ale nie zdołał ochronić Stoczniowca od czwartej porażki w obecnych rozgrywkach.

Stoczniowiec Gdańsk przegrał z Tauron Podhalem Nowy Targ 2:6 (1:1, 0:1, 1:4) w meczu 4. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Gdańscy hokeiści do połowy trzeciej tercji toczyli wyrównany bój z "Szarotkami", ale wtedy zaczęli rozdawać rywalom prezenty, z których ci skrzętnie skorzystali.

35 Kieler; 97 Rompkowski, 76 Wala - 73 Vitek, 21 Mocarski, 10 Stasiewicz; Lehmann, 9 Leśniak - 8 Zając, 93 Pesta, 22 Bondarenko; 23 Maciejewski, 33 Żurawski - Maciej 24 Rybak, 40 Strużyk, 77 Sadowski; 7 Liśkiewicz, 17 Niedźwiecki - 15 Łabinowicz, 84 Fruczek, 5 Drąg
Miejsce: Hala OLIVIA
Sędziowie: Lipiński, Kryś - Bajon, Zień
Widzów: 196
90 Odrobny; 43 Birzins, 24 Chalopuka - 62 Svec, 69 Vachovec, 11 Bepierszcz; 15 Tomasik, 77 Mrugała - 17 Pettersson, 9 Neupauer, 13 Łyszczarczyk; 76 Sulka, 6 Wsół - 10 Guzik, 93 Rancevs, 78 Ankudinow; 91 Kapica - 12 Worwa, 28 Gajor, 25 Słowakiewicz
  • 59:54' Birzins as. Rancevs, Ankudinow

1'
Rozpoczynamy spotkanie! Krążek wygrali goście.
1'
"Podhale, Podhale.." z trybun.
kara
1'
Chalopuka (Podhale Nowy Targ) ukarany karą 2 minutową.
kara
2'
Lehmann (STOCZNIOWIEC Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
3'
Świetną szansę miał Ankudinow (Podhale Nowy Targ), ale jego strzał z najbliższej odległości broni Kieler (STOCZNIOWIEC Gdańsk)!
3'
Podhale już w pełnym zestawieniu.
4'
Lehmann (STOCZNIOWIEC Gdańsk) melduje się na tafli. Gramy w pełnych składach.
4'
Strużyk (STOCZNIOWIEC Gdańsk) stracił krążek we własnej tercji, przejęli go przyjezdni i dobre podanie dostał Łyszczarczyk (Podhale Nowy Targ). Był sam przed Kielerem (STOCZNIOWIEC Gdańsk), ale strzelił prosto w bramkarza Stoczniowca.
5'
Mocarski (STOCZNIOWIEC Gdańsk) strzelił spod bandy. Prosto w Odrobnego (Podhale Nowy Targ).
6:09'
[0:1] Podhale Nowy Targ STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Bepierszcz. Ładna, szybka akcja przyjezdnych i podanie "do pustaka" dostał Bepierszcz, który bez problemu skierować gumę do siatki.
8'
Zając (STOCZNIOWIEC Gdańsk) objechał bramkę i próbował zdobyć bramkę "od zakrystii", ale nie zdołał odpowiednio zawinąć krążka.
9'
"Stocznia, Stocznia.." z trybun. Kibice chcą zachęcić gospodarzy do większej walki.
11'
Rompkowski (STOCZNIOWIEC Gdańsk) próbował strzału z niebieskiej, ale jego uderzenie zablokował napastnik "Szarotek".
12'
Potężne uderzenie Guzika (Podhale Nowy Targ). Wprost do łapaczki Kielera (STOCZNIOWIEC Gdańsk).
13'
Zamknięci w hokejowym zamku gospodarze. Górale rozgrywają krążek, ale nie znaleźli dobrej okazji do strzału.
14'
Błąd Odrobnego (Podhale Nowy Targ), próbował go wykorzystać Vitek (STOCZNIOWIEC Gdańsk), ale bramkarz Podhala zdołał interweniować. Prezes Kostecki głośno domagał się sprawdzenia przez sędziów wideo, czy krążek nie przekroczył linii bramkowej.
15'
Podhale z kontrą 2 na 1, strzelał Ankudinow (Podhale Nowy Targ), ale jego próbę obronił Kieler (STOCZNIOWIEC Gdańsk)!
17'
Dwójkowa akcja Vachovca z Bepierszczem (Podhale Nowy Targ), ten pierwszy dwukrotnie strzelał na gdańską bramkę, ale Kieler (STOCZNIOWIEC Gdańsk) na posterunku.
18'
Mocarski (STOCZNIOWIEC Gdańsk) przejechał z krążkiem pół tafli, uderzył z pełnego zamachu. Odrobny (Podhale Nowy Targ) złapał krążek.
kara
18'
Wsół (Podhale Nowy Targ) ukarany karą 2 minutową.
19'
Gospodarze grają w przewadze, ale na razie nie mogą wyjechać z krążkiem z własnej tercji.
kara
20'
Sulka (Podhale Nowy Targ) ukarany karą 2 minutową. Stoczniowiec przez 15 sekund zagra w podwójnej przewadze.
19:24'
[1:1] STOCZNIOWIEC Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Mocarski. Na sekundę przed zakończeniem kary Wsóła Mocarski mierzonym strzałem pokonał zasłoniętego Odrobnego i doprowadził do wyrównania!
20'
Koniec pierwszej tercji.
Pierwsza tercja wyrównana. Sporo chaosu z obu stron, niedokładnych podań. Więcej z gry mieli przyjezdni, ale świetnie w gdańskiej bramce spisuje się Michał Kieler (STOCZNIOWIEC Gdańsk). Pokonać go zdołał Mateusz Bepierszcz (Podhale Nowy Targ), ale w ostatniej minucie tej partii wynik wyrównał Krystian Mocarski (STOCZNIOWIEC Gdańsk), który wykorzystał fakt, że Stoczniowiec grał z przewagą dwóch zawodników.
21'
Rozpoczęła się druga tercja.
kara
22'
Rancevs (Podhale Nowy Targ) ukarany karą 2 minutową.
23'
Gajor (Podhale Nowy Targ) sam na sam z Kielerem (STOCZNIOWIEC Gdańsk)...dobrze zdołał wrócić Rompkowski (STOCZNIOWIEC Gdańsk) i przeszkodzić zawodnikowi gości w oddaniu czystego strzału.
24'
Przewaga niewykorzystana przez Stoczniowiec. Podhale już w pełnym składzie.
25'
Svec (Podhale Nowy Targ) oddał strzałów sprzed nóg gdańskiego obrońcy, ale zasłonięty Kieler (STOCZNIOWIEC Gdańsk) poradził sobie z tym uderzeniem.
25'
Na trybunach zasiada dziś 196 kibiców.
kara
26'
Tomasik (Podhale Nowy Targ) ukarany karą 2 minutową.
27'
Wrzutka Stasiewicza (STOCZNIOWIEC Gdańsk) spod niebieskiej. Krążek jeszcze strącony przed Odrobnym (Podhale Nowy Targ), ale przeleciał obok bramki.
28'
Mocarski (STOCZNIOWIEC Gdańsk) dostał podanie do odsłoniętej siatki, ale krążek odskoczył mu z łopatki i nie oddał strzału.
kara
28'
Stasiewicz (STOCZNIOWIEC Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
kara
28'
Leśniak (STOCZNIOWIEC Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
27:49'
[1:2] Podhale Nowy Targ STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Bepierszcz. 12 sekund potrzebowali goście na wykorzystanie podwójnej przewagi. Bepierszcz "huknął" z okolic bulika i wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie.
kara
30'
Gdańszczanie w pełnym składzie, ale nie na długo, bo karę 2+10 za atak z tyłu otrzymał Maciejewski.
32'
Spięcie pomiędzy Lehmannem (STOCZNIOWIEC Gdańsk) a Guzikiem (Podhale Nowy Targ). Sędziowie nie nałożyli jednak kar.
kara
33'
Teraz to Stoczniowiec zagra w przewadze, bo Słowakiewicz (Podhale Nowy Targ) ukarany karą 2 minutową.
33'
Sędziowie analizują wideo, czy była trzecia bramka dla Podhala.
33'
Nie ma bramki! Sędziowie rozłożyli ręce.
34'
Rancevs (Podhale Nowy Targ) strzelił z bekhendu, z ostrego kąta. Kieler (STOCZNIOWIEC Gdańsk) zamroził krążek.
kara
35'
Ledwo wyszedł z ławki kar Słowakiewicz, a Pettersson (Podhale Nowy Targ) ukarany karą 2 minutową.
36'
Rozgrywali krążek w tercji Podhala gdańszczanie, ale ostatnie podanie za każdym razem było zbyt niedokładne i nie ma efektu w postaci wyrównania.
kara
37'
Mrugała (Podhale Nowy Targ) ukarany karą 2 minutową. Po raz kolejny ten sam scenariusz. Kończy się jedna kara i sędzia Kryś nakłada kolejną.
39'
Goście już w pełnym składzie. Bez zagrożenia pod bramką Odrobnego (Podhale Nowy Targ) tym razem. Gospodarze przez chwilę grali w czwórkę, bo jeden z hokeistów zapomniał wejść na lód po zmianie.
40'
Łabinowicz (STOCZNIOWIEC Gdańsk) wjechał do tercji, oddał strzał, ale zbyt słaby, by zaskoczyć bramkarza gości.
40'
Koniec II tercji.
Druga tercja to szarpana gra, przez dużą liczbę kar, którą nałożyli sędziowie. Kilka z nich było do tego dyskusyjnych. Gdańszczanie mieli kilka okazji do zmiany rezultatu, ale brakowało im dokładnego ostatniego podania. Podhale za to wykorzystało podwójną przewagę i po raz drugi Kielera (STOCZNIOWIEC Gdańsk) pokonał Bepierszcz (Podhale Nowy Targ).
41'
Rozpoczęła się trzecia tercja.
42'
Dużo chaosu na lodzie. Oba zespoły nie potrafią zawiązać składnej akcji.
43:27'
[2:2] STOCZNIOWIEC Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Pesta. Podbramkowe zamieszanie, w którym najlepiej odnalazł się Pesta i wcisnął krążek do siatki. Remis!
45'
Wyraźnie pobudzeni tą bramką goście. Chcą momentalnie ponownie objąć prowadzenie.
46'
Podkręcili tempo przyjezdni, ale umiejętnie bronią się miejscowi hokeiści.
48:17'
[2:3] Podhale Nowy Targ STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Rancevs. Ależ pech gdańszczan! Złe podanie Leśniaka za bramką, krążek przejął Ankudinow i podał do Rancevsa, a ten umieścił krążek pomiędzy parkanami Kielera!
50'
Svec (Podhale Nowy Targ) przejął podanie Mocarskiego (STOCZNIOWIEC Gdańsk) i uderzył z pełnego zamachu, jednak prosto w bramkarza Stoczniowca.
51'
Wrzutka Lehmanna (STOCZNIOWIEC Gdańsk) spod bandy, krążek wypadł Odrobnemu (Podhale Nowy Targ) z rękawicy, na dobitkę już szykował się Rompkowski (STOCZNIOWIEC Gdańsk), ale gwizdek sędziego Krysia przerwał grę.
52'
Trener Lehmann (STOCZNIOWIEC Gdańsk) motywuje swoich zawodników do walki. Podhale dziś na tyle słabe, że gdańszczanie mogą pokusić się o urwanie punktów.
53'
Neupauer (Podhale Nowy Targ) wjechał pod bramkę i próbował wcisnąć krążek przy bliższym słupku, ale Kieler (STOCZNIOWIEC Gdańsk) czujnie pomiędzy słupkami.
53'
54'
Indywidualna szarża Zająca (STOCZNIOWIEC Gdańsk), odbił krążek Odrobny (Podhale Nowy Targ).
53:57'
[2:5] Podhale Nowy Targ STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Vachovec. Błąd Kielera. Wydawało się, że niegroźne uderzenie oddał Vachovec, ale źle zachował się gdański bramkarz i niefortunnie krążek wpadł do bramki.
55'
Mnożą się proste błędy hokeistów Stoczniowca.
57'
Blisko wykorzystania błędu nowotarskiej defensywy był Mocarski (STOCZNIOWIEC Gdańsk), ale obronną ręką wyszli z tej sytuacji goście.
58'
Kontra 2 na 1 Stoczniowca, strzelał Stasiewicz (STOCZNIOWIEC Gdańsk), ale barkiem odbił krążek Odrobny (Podhale Nowy Targ).
58:10'
[2:5] Podhale Nowy Targ STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Vachovec. Kolejny prezent gdańskiej defensywy. Svec przejął krążek i wypatrzył niepilnowego Vachovca, a ten posłał gumę do siatki.
60'
Strzał Guzika (Podhale Nowy Targ) zablokowany przez Lehmanna (STOCZNIOWIEC Gdańsk).
59:54'
[2:6] Podhale Nowy Targ STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Birzins. Na sześć sekund przed końcem meczu, Birzins zdobywa szóstą bramkę dla Podhala!
60'
Koniec meczu. Stoczniowiec Gdańsk przegrał 2:6 z Tauron Podhalem Nowy Targ.
W trzeciej tercji hokeiści Stoczniowca zdołali doprowadzić do remisu, ale później zaczęli rozdawać prezenty rywalom z Nowego Targu, którzy zaaplikowali kolejne cztery bramki. Pomiędzy słupkami dwoił się i troił Michał Kieler (STOCZNIOWIEC Gdańsk), ale nie zdołał powstrzymać Stoczniowca od czwartej porażki.

10 Stoczniowiec Gdańsk 4 0 0 0 4 6:18 0
W sezonie zasadniczym każda drużyna rozegra po 36 spotkań. Najlepsze ósemka awansuje do play-off. Zespołu z miejsc 9 i 10 kończą sezon. Nikt nie spada.
Tabela wprowadzona: 2020-09-20

Wyniki 4 kolejki

• STOCZNIOWIEC GDAŃSK - Tauron Podhale Nowy Targ 2:6 (1:1, 0:1, 1:4)
  • GKS Tychy - GKS Katowice 5:2 (0:0, 3:0, 2:2)
  • Ciarko STS Sanok - Energa Toruń 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
  • Zagłębie Sosnowiec - Comarch Cracovia 2:5 (2:2, 0:1, 0:2)
  • Re-Plast Unia Oświęcim - JKH GKS Jastrzębie 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

• Hej hej Podhale! hahahaha 2-6 (9)

I jak tam 'kibole' Stoczniowca? Kolejna porażka stała się faktem.
    Boli? Ma boleć! :)
    Mam nadzieję, że jesteście dumni z prezesa i sposobu prowadzenia klubu.

• 66 10

• Nie boli :) (4)

Pozdrawiam

• 12 29

• Już się tak przyzwyczaili do porażek i braku perspektyw na lepsze jutro, że nie boli.

• 34 4

• wychodzi na to, że gruboskórni jesteście ;)

Ale jak się ma takiego prezia, to trzeba mieć twardą d.pę.

• 36 1

• (1)

po jakimś czasie człek uodparnia się na ból

• 8 0

• nie wiem, od 2011 jakoś nie mogę jak na to patrze co się wyprawia u tego władcy hali.

• 4 0

• x (1)

a ja mam nadzieje, że spotka cie tyle samo jadu w życiu ile dajesz od siebie innym:)
      ten sport jest piękny tylko ludzie to..?:)))

• 8 28

• odpowiadam: nie idioci, bo nie dadzą sobie zamydlić oczu tworem hokejopodobnym

• 26 1

• Krzysiu flustracie, co u córci ? (1)

• 2 16

• Dziekuje bardzo dobrze

A co u twojej? Dalej na łyżwach nie potrafi jeździć?

• 18 1

• Brawo Górale! (1)

Słabo jeszcze ta ich gra wygląda, ale udało się wywalczyć zwycięstwo.