Są trzy punkty!

22 grudnia 2006 (artykuł sprzed 17 lat)
Siatkarki Energi Gedania odniosły pierwsze zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach Ligi Siatkówki Kobiet. Gdańszczanki świąteczny prezent sobie i kibicom sprawiły w piątek w Białymstoku. Podopieczne Leszka Milewskiego pokonały AZS Pronar Zeto 3:1 (25:13, 22:25, 25:21, 25:17). W tabeli od razu minęły trzech rywali.

ENERGA GEDANIA: Ślusarz, Reimus, Tomsia, Kuczyńska, Niemczyk, Szczygielska, Siwka (libero) oraz Kruk, Sołodkowicz, Gorszyniecka, Nuszel.

To był mecz dwóch drużyn, które w tym sezonie nie wygrały jeszcze meczu, w dodatku dwóch beniaminków, które do LSK dotarły innymi drogami. Energa Gedania wygrała I ligę, AZS kupił sobie miejsce w elicie od Dalinu Myślenice, kupił sobie też praktycznie nową drużynę, która przynajmniej na papierze wyglądała okazalej od tej gdańskiej. Ale parkiet na szczęście to wszystko zweryfikował o wiele lepiej dla Energi Gedania. Już w inauguracyjnej partii gedanistki zniszczyły rywalki zagrywką. - Umówiliśmy się, że będziemy zagrywać w określone zawodniczki. Celowaliśmy zwłaszcza w Elżbietę Skowrońską. Przyjmowała ona serwisy niedokładnie, rozgrywająca musiała rozgrywać z 4-5 metra. To ułatwiało obronę, a następnie pozwalało na wyprowadzenie kontrataków - podkreśla gdański szkoleniowiec.

Dwa następne sety były dość wyrównane. W drugim jeszcze przy wyniku 16:16 był remis. Gedanistkom podcięły skrzydła trzy niewymuszone błędy i tych strat już nie odrobiły. Na szczęście szybko się pozbierały. Od trzeciej partii znów rozdawały karty. - To był przełomowy set dla końcowego wyniku. Czuło się, że kto go wygra, wygra cały mecz. Dość szybko zdobyliśmy przewagę 4-5 punktów i potem konsekwentnie kontrolowaliśmy grę - dodaje szkoleniowiec Energi Gedania.

I było to dobre wrażenie. Czwarta część gry okazała się ostatnią. Niemal powtórzył się scenariusz z inauguracyjnego seta. Znów Energa Gedania rządziła i dzieliła. Drugą przerwę techniczną miała już przy przewadze 16:11, a na mecie było aż osiem punktów różnicy. To przy tym sposobie liczenia punktów różnica klasy i to nie tylko jednej...

- Wygraliśmy, gdyż tego dnia graliśmy konsekwentnie w zagrywce, a serwis rywalek nie wyrządzał nam większej krzywdy. Skutecznie grały zawodniczki na środku siatki: Dominika Kuczyńska i Berenika Tomsia. Gdy robiło się nerwowo, to piłki kończyła na ogół Małgorzata Niemczyk. Także Ewa Ślusarz na rozegraniu robiła mniej błędów niż w ostatnich meczach - ocenił trener Milewski.

Dzięki wygranej w Białymstoku gedanistki opuściły ostatnie miejsce w tabeli. Od razu przeskoczyły aż trzech przeciwników (AZS, Swarzędz Meble Poznań, Stal Mielec) i świeta spędzą jako siódma siła LSK. Część dziewczyny od razu po meczu ruszyła w rodzinne strony, a pozostała część ekipy wróciła do Gdańska. Pierwszy poświąteczny trening jest zaplanowany na 27 grudnia. Trzy dni później ostatni ligowy bój w tym roku. Przy ul. Kościuszki staną Winiary Kalisz.

Pozostałe wyniki 4. kolejki: Dialog Gwardia Wrocław - Stal Mielec 3:1 (25:22, 22:25, 25:20, 25:19), Aluprof Bielsko-Biała - AZS AWF Poznań 3:0 (25:18, 25:18, 27:25), Centrostal Bydgoszcz - Muszynianka Muszyna 3:0 (25:14, 25:19, 25:20), Winiary Kalisz Nafta-Gaz Piła 3:2 (25:23, 23:25, 17:25, 25:14, 15:13).

Super i tak dalej.
    Jak patrze na wyniki 1 i 4 seta to masakra!!

• 0 0

• Okazuje się że te nasze kochane cholery jak chcą to mogą :))) Dzięki za świąteczny prezent dziewczyny i...prosimy o taki sam noworoczny...a potem jeszcze więcej!!!