• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Sam Bjerre meczu nie wygra

Marta
5 lipca 2009 (artykuł sprzed 14 lat) 

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Arged Malesa Ostrów - Energa Wybrzeże Gdańsk. Tom Brennan na mecz helikopterem

Gdańscy żużlowcy przegrali na własnym torze z Falubazem 39:51. Tak mało punktów u siebie w tym sezonie jeszcze nie zdobyli. Do świetnego Kennetha Bjerre nie dołączyli pozostali wybrańcy trenera Roberta Sawiny. Goście przyznali, że świetnie wpasowali się w warunki torowe, gdyż nawierzchnia była przygotowana niemal identycznie jak ta w... Zielonej Górze.LOTOS WYBRZEŻE:
9. Kenneth Bjerre 17 (3, 3, 2, 3, 3, 3)
10. Joonas Kylmakorpi 1 (0, 1, -, -)
11. Magnus Zetterstroem 6 (0, 3, 1, w, 0, 2)
12. Hans Andersen 8 (1, 2, 3, 2, 0, 0)
13. Adam Skórnicki 2 (1, 1, -, 0, -, -)
14. Martin Vaculik 5 (1, 2, 0, 0, 1, 1)
15 Damian Sperz 0 (0)

FALUBAZ:
1. Piotr Protasiewicz 5 (2, t, 1, 2, d)
2. Niels Kristian Iversen 4 (1, w, 2, 1)
3. Rafał Dobrucki 12 (2, 2, 3, 2, 3)
4. Fredrik Lindgren 10 (3, 3, 1, 2, 1)
5. Grzegorz Walasek 11 (3, 2, 3, 1, 2)
6. Patryk Dudek 2 (2, -, -, 0, -)
7. Grzegorz Zengota 7 (3, 0, 1, d, 3)

NCD: Kenneth Bjerre 62,28 (II bieg)
Widzów: 9000
Sędziował: Wojciech Grodzki (Opole)

Kibice oceniająObydwa zespoły przystąpiły do meczu we wcześniej awizowanych składach. Kilku z jeźdźców przyjechało do Gdańska wprost z łotewskiego Daugavpils i szwedzkiej Motali, gdzie w sobotę odbywały się półfinały Eliminacji Grand Prix 2010.

Na Łotwie w gronie startujących byli m.in. Martin Vaculik i Tobias Kroner. Niestety, żadnemu z nich nie udało się awansować do decydującej o startach w przyszłorocznym Grand Prix rozgrywki. Słowak z pięcioma punktami był trzynasty, Niemiec z siedmioma "oczkami" - dziewiąty.

Lepiej zaprezentowali się żużlowcy z Zielonej Góry. Szwed Fredrik Lindgren był trzeci, Piotr Protasiewicz zakończył zawody na siódmym miejscu, co obu dało awans.

Gdańszczanie lepiej pojechali w szwedzkiej Motali. Tam półfinał z 14 punktami wygrał Kenneth Bjerre, siódme miejsce z ośmioma punktami zajął Magnus Zetterstroem. Odpadł jedynie Renat Gafurow, którego 6 punktów wystarczyło do zajęcia 10 miejsca.

W Szwecji startował też Grzegorz Walasek. Jeździec Falubazu zdobył o 1 punkt mniej od Bjerre i zajął 2 miejsce.

Bjerre potwierdził swoją świetną dyspozycję również w Gdańsku. Cóż z tego skoro do pozostałych miejscowych zawodników można mieć tylko pretensje.

Już pierwszy bieg przyniósł gospodarzom zimny prysznic. Vaculik, który najwyraźniej nie może dojść do pełni dyspozycji po kontuzji, oglądał plecy aż dwóch rywali. Ponieważ Damian Sperz przyjechał na ostatnim miejscu już od początku meczu gdańszczanie musieli gonić rywali.

Po trzech biegach było już 13:5 dla Falubazu. W piątym starcie para Hans Andersen - Zetterstroem pokonała podwójnie osamotnionego Grzegorza Zengotę jednak już za chwilę goście odzyskali ośmiopunktowe prowadzenie gdyż 5:1 wygrali Rafał Dobrucki i Lindgren.

Gdańszczanie w całym meczu wygrali zespołowo tylko 2 biegi, indywidualnie zaliczyli 7 zwycięstw, z czego pięć razy jako pierwszy
przyjeżdżał Bjerre.

Bieg po biegu:
I Zengota, Dudek, Vaculik, Sperz 1:5
Po raz pierwszy na własnym torze bieg młodzieżowców przegrywa Vaculik. Po starcie wszystkich po duzym objechał Zengota, później Vaculika pokonał jeszcze Dudek.

II Bjerre, Protasiewicz, Iversen, Kylmakorpi 3:3 (4:8)
Zed startu najlepiej Bjerre, który od razu wyskoczył na pierwsze miejsce, do końca o jeden punkt walczył Kylmakorpi.

III Lindgren, Dobrucki, Andersen, Zetterstroem 1:5 (5:13)
Gdańszczanie fatalnie wyszli ze startu i juz na pierwszym łuku przegrywali podwójnie. Na ostatnim łuku Zetterstroemowi najprawdopodobniej zerwał się łańcuch i uderzył podbrzuszem w kierownicę. Z ledwością zsiadł za metą z motocykla.

IV Walasek, Vaculik, Skórnicki, Zengota 3:3 (8:16)
Vaculik już lepiej ze startu, początkowo starał się nawet dogonić Walaska ale nie udało się to mu. Skórnicki na dystansie odparł ataki Zegnoty.

V Zetterstroem, Andersen, Zengota Iversen (wkl.), Protasiewicz (t) 5:1 (13:17)
Za pierwszym razem nieatakowany przez nikogo Iversen wyłozył się na pierwszym łuku i z powtórki został wykluczony, w powtórce w taśmę wjechał Protasiewicz i za niego pojechał Zengota, który tylko do połowy pierwszej prostej walczył z gdańszczanami.

VI Lindgren, Dobrucki, Skórnicki, Vaculik 1:5 (14:22)
Kolejny fatalny start gdańszczan.

VII Bjerre, Walasek, Kylmakorpi, Zengota (def.) 4:2 (18:24)
Gdańszczanie na pierwszym łuku pojechali przy krawężniku i nawet na chwile było 5:1. Kylmakorpiego wyprzedził jednak Walasek, na dystansie stanął Zengota, po jeden punkt na defektującej maszynie przyjechał Fin.

VIII Andersen (RT), Iversen, Protasiewicz, Vaculik 3:3 (21:27)
Andersen wyszedł dobrze ze startu, Vaculik zamknięty na pierwszym łuku nie miał nic do powiedzenia.

IX Dobrucki, Bjerre, Lindgren, Skórnicki (RT) 2:4 (23:31)
Skórnicki jako rezerwa taktyczna za Kylmakorpiego nie popisał się. Bjerre przedarł się na dystansie na drugą pozycję i atakował Dobruckiego, jednak bezskutecznie.

X Walasek, Andersen, Zetterstroem, Dudek 3:3 (26:34)
Walasek uciekł gdańszczanom ze startu.

XI Bjerre, Dobrucki, Iversen, Zetterstroem (wkl.) 3:3 (29:37)
Za pierwszym razem w momencie gdy gdańszczanie przegrywali 1:5 przewrócił się Szwed, bieg został przerwany a w powtórce wygrał pewnie Bjerre.

XII Zengota, Protasiewicz, Vaculik, Zetterstroem 1:5 (30:42)
Gdańszczanie próbowali na pierwszym łuku coś zrobić, jednak rywale pojechali środkiem toru i wyszli na 5:1.

XIII Bjerre, Lindgren, Walasek, Andersen 3:3 (33:45)
Bjerre nie zawodzi, niestety Andersen nie poradził sobie na pierwszym łuku i przyjechał na końcu stawki.

XIV Dobrucki, Zetterstroem, Vaculik, Protasiewicz (def.) 3:3 (36:48)
"Zorro" do końca atakował Dobruckiego ale nie udało mu się wyprzedzić żużlowca klubu z Zielonej Góry.

XV Bjerre, Walasek, Lindgren, Andersen 3:3 (39:51)
Bjerre znów świetny, znów niestety na końcu Andersen.

Niezmiernie się cieszę z tego zwycięstwa, jest mi z drugiej strony przykro, że musiałem pokonać drużynę, gdzie się wychowałem. Niestety to jest sport, nie ma sentymentów, Plecha odprawiliście z bagażem iluś tam punktów, Dzikowskiego też, a przyjechał Żyto i wygrał. Powiem tak: wspaniały tor przygotowany pod nas, coś fantastycznego, zawodnicy się spasowali od początku i jechaliśmy. W tym leży sukces, zresztą nasza drużyna jest mocna, widać, że jak się wszyscy zbiorą do kupy to jadą, dzisiaj Piotrek Protasiewicz słabiej pojechał ale uzupełnił go Rafał Dobrucki i Lindgren, nawet Iversen zrobił swoje punkty, te, które się od niego oczekuje. Młodzieżowcy też i dlatego tak to wyglądało - powiedział po meczu trener Falubazu Piotr Żyto.

Gratuluję żużlowcom z Zielonej Góry i trenerowi. Nie mamy nic na usprawiedliwienie, pojechaliśmy bardzo słabo. Drużyna zielonogórska była kompletna, lepsza od nas i tylko Kenneth Bjerre był w stanie sprostać wymaganiom zawodników zielonogórskich - powiedział po meczu trener Robert Sawina.

Przegraliśmy ale z bardzo dobrym zespołem. Naszym podstawowym problemem były starty. Nie wygrywaliśmy ich wcale. Zielona Góra już na początku wygrała podwójnie i później ciężko nam było wybić ich z rytmu, wrócić do gry. W pierwszym moim starcie zerwał mi się łańcuch, miałem zresztą dziś cały czas kłopoty z motocyklami. W pierwszym moim stracie zerwał mi się łańcuch i motor po prostu stanął. Teraz będzie nam coraz ciężej, aby dostać się do play-off. Nie poddamy się jednak, oczywiście byłoby znacznie łatwiej gdybyśmy dzisiaj wygrali. Musimy walczyć, nawet mocniej niż do tej pory - stwierdził Magnus Zetterstroem.

W słabych startach przyczyny porażki upatrywał także Adam Skórnicki :Jedynie Kennethowi one wychodziły reszta jak jeden mąż , każdy zostawał ze startu i ciężko było cokolwiek zrobić. Trzeba ze spokojem wszystko przemyśleć, być może byliśmy po prostu słabsi - powiedział po meczu Adam Skórnicki.


Tabela po 11 kolejkach

PGE Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt
1 Unibax Toruń 11 9 0 2 516-473 21
2 Unia Leszno 11 6 2 3 533-457 17
3 Falubaz Zielona Góra 11 6 0 5 545-444 16
4 CKM Cognor Włókniarz 9 5 1 3 392-416 11
5 Caelum Stal Gorzów 10 5 0 5 435-464 11
6 Lotos Wybrzeże 11 3 0 8 472-518 7
7 Polonia Bydgoszcz 10 3 1 6 416-484 7
8 Atlas Wrocław 11 3 0 8 467-520 6
Tabela wprowadzona: 2009-07-11


Pozostałe wyniki 11 kolejki żużlowej ekstraligi: Unia Leszno - Unibax Toruń 62:28, Atlas Wrocław - Caelum Stal Gorzów Wlkp. 40:50. Mecz Polonii Bydgoszcz z Cognorem Włókniarz Częstochowa nie odbył się z powodu opadów deszczu.
Marta

Opinie (232) ponad 20 zablokowanych

 • zolto- niebieski Sopot (4)

  barwy klubu barwy miasta

  • 7 42

  • daj se spokuj kretynie

   leczenia kompleksow ciag dalszy....

   • 11 1

  • Biało - Zielona Gdynia

   Lechia Gdańsk- jesteśmy wszędzie.

   • 9 7

  • dupek

   Zdaje sie ,ze tu mowa o zuzlu pilkarski debilu .Zabieraj dupe i pisz se swoje pierdy gdzie indziej matole . Powiem ci kretynku ,ze zuzel na razie to dyscyplina majace swych zwolennikow w calym 3miescie i zadnych problemow tu nie mamy .

   • 3 3

  • DLA

   Debilu lecz się i ciesz źe nie zaczynacie w I lidze odrobina pokory jest Wam potrzebna bo szczęście się w końcu odwróci burdel w PZPN nie pomoże i skończycie tam gdzie od dawna Wasze miejcce dodatkowo przestańcie w końcu widzieć wszystko na żółto i niebiesko bo będzie potrzebna pomoc okulisty

   • 0 0

 • Biało - Zielona Gdynia (1)

  Lechia Gdańsk- jesteśmy wszędzie.
  Waleczni, nieugięci i zawsze zwycięzcy

  • 23 11

  • Też jestem za Lechią...

   ale Twoja charakterystyka gdyńskich Lechistów bardziej pasuje do Gumisiów!

   • 4 0

 • gdzie mozna obejrzec to na necie? (1)

  ma ktos link?

  • 0 3

  • www.długie-ogrody.gda.pl

   www.długie-ogrody.gda.pl
   wysyłam cie tam, realcje live.

   • 3 0

 • nie ma relacji video mozna sluchac w radiu Gdansk 103,7

  • 1 1

 • 1-wszy bieg

  1-5 dla Falubazu :(

  • 2 2

 • Jak jesteś na nasłuchu to podawaj wyniki biegów. (1)

  • 1 1

  • ok

   • 1 0

 • 2-gi bieg

  3-3

  Wynik Łaczny

  GKS 4 - 8 Falubaz

  • 1 1

 • 3-ci bieg

  1-5

  Wynik Łaczny

  GKS 5 - 13 Falubaz

  • 1 1

 • 4-ty bieg

  3-3

  Wynik Łaczny

  GKS 8 - 16 Falubaz

  • 0 0

 • ZARAZ WYWALE KOMPA PRZEZ OKNO NA LEP JAKIEMUS IROLOWI

  A TEN BARAN KOMENTATOR LICZYC NIE UMIE . 5 PLUS 3 JEST 8 A NIE 6

  • 0 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz

Arged Malesa Ostrów Wlkp.
21 kwietnia 2024, godz. 14:00
82% Arged Malesa Ostrów Wlkp.
2% REMIS
16% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Ostatnie wyniki

79% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
20% Cellfast Wilki Krosno
Enea Falubaz Zielona Góra
26 sierpnia 2023, godz. 16:30
96% Enea Falubaz Zielona Góra
0% REMIS
4% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Aneta Starzyńska 1 4 100%
2 Andrzej Chrzanowski 1 4 100%
3 82iwdb 1 4 100%
4 Paweł Rosiewicz 1 4 100%
5 Bmifat 1 4 100%

Relacje LIVE

Najczęściej czytane