Sasin zapisała się w historii, Stańczyk ze złotem i srebrem

14 września 2011 (artykuł sprzed 12 lat)
Panie rywalizowały o pierwsze medale w historii mistrzostw Polski skuterów wodnych Panie rywalizowały o pierwsze medale w historii mistrzostw Polski skuterów wodnych

Gdańszczanka Ewelina Sasin została pierwszą mistrzynią Polski w historii klasy Runabout Lady w skuterach wodnych. Natomiast inny reprezentant GKS Jet Ski Team, Mateusz Stańczyk wywalczył aż dwa medale - złoty o srebrny

.

W tym sezonie na klasyfikację końcową mistrzostw składały się wyniki pięciu eliminacji. Ostatnie zawody odbyły się na Zalewie Zegrzyńskim. W klasie Runabout Lady przed ostatnią imprezą Sasin plasowała się na trzecim miejscu.

Jednak w Zegrzu na 29-letnią gdańszczankę, która dysponowała Kawasaki Ultra 300X nie było mocnych. Ewelina na skuterze popularnie zwanym zieloną kawą na trasie rozwijała prędkości przekraczające 100 km/h. Tym samym wyprzedziła warszawianki z Jet Sport - Renatę Indę oraz Alicję Grabowską i przeszła do historii jako pierwsza mistrzyni Polski na skuterach wodnych wśród kobiet.

Ewelina Sasin Ewelina Sasin

Również maszyną o mocy 300 koni mechanicznych medale wywalczył drugi reprezentant GKS Jet Ski Team Gdańsk. Stańczyk startował w dwóch specjalnościach: Runabout Stock (skutery seryjne) oraz Runabout Open (klasa dopuszczająca szereg modyfikacji zwiększających moc silników).

20-letni Mateusz nie dał najmniejszych szans rywalom w tej pierwszej klasie, gdyż wygrał w niej wszystkie eliminacje i bezapelacyjnie sięgnął po tytuł.

Na Kawasaki Ultra 300X Stańczyk rywalizował też w RS, gdzie teoretycznie nie powinno go być wśród najlepszych, gdyż rywale dysponowali maszynami znacznie większej większej mocy. Mimo to gdańszczanin potrafił wywalczyć srebro. Mistrzem został Andrzej Wiśniewski z Black Shadows Team z Ełku.

Mateusz Stańczyk Mateusz Stańczyk

Na medalach zdobytych w mistrzostwach Polski sezon dla gdańszczan się nie kończy. Za niespełna miesięc podopieczni Zbigniewa Stańczyka, najbardziej utytułowanego polskiego zawodnika w historii skuterów wodnych, wybierają się na mistrzostwa świata do USA.