Koniec dobrej serii AZS UG

Marta
21 lutego 2013 (artykuł sprzed 11 lat)

Piłkarze halowi nie przedłużyli w ostatnie kolejce serii spotkań bez porażki. AZS UG przegrał na własnym parkiecie z Remedium Pyskowice 0:2 (0:2). Niepokonaną od trzech kolejek naszą akademicką drużynę zatrzymał Robert Satora, autor obydwu bramek dla ekipy gości.

0:1 Satora (4')
0:2 Satora (14')

AZS UG: Burglin, Wolski - Szymański, Grabowski, Ł>Olszewski, Friszkemut, M.Olszewski, Horbacz, Ziarko, Pawicki, Rathnau, Depta.

Gdańszczanie w ostatnim czasie zanotowali wyraźny postęp w grze, przerwali pasmo porażek, wygrali swój pierwszy w sezonie mecz na wyjeździe i opuścili ostatnie miejsce w tabeli, niestety każda passa kiedyś ma swój koniec i gdańszczanie doświadczyli tego na własnej skórze w ostatnim swoim meczu.

Już w 4 minucie gry strzałem z dystansu Robert Satora zaskoczył Jacka Burglina otwierając wynik spotkania. Mimo tego spotkanie było wyrównane i zarówno jedna jak i druga ekipa wypracowywała dogodne sytuacje. Piłka za każdym razem padała jednak łupem golkiperów.

Kolejne trafienie goście zadali w 14 minucie. Po przerwie na żądanie trenera Remedium - Marcina Waniczka, Satora ponownie pokonał gdańskiego bramkarza.

Drugie 20 minut meczu to głównie ataki AZS-u. Bardzo dobrą partię w bramce gości rozgrywał jednak Łukasz Groszak, który wielokrotnie wygrywał pojedynki z gdańszczanami. Ponadto z czasem zaczął być widoczny brak aż dwóch podstawowych piłkarzy w składzie.

Łukasz Knioch pauzował z powodu czterech żółtych kartek, a Tomasz Musik od dłuższego czasu zmagał się z kontuzją pachwiny. Ta sama dolegliwość dokuczała także Łukaszowi
Olszewskiemu
, choć ten zdołał jeszcze przez kilka minut zagrać w spotkaniu z Remedium.

Kolejny mecz gdańszczanie rozegrają już w najbliższą niedzielę o 20:00 z Wisłą Krakbet Kraków, wystąpią jednak w rezerwowym zestawieniu gdyż czołowi gracze rywalizować będą wówczas na Akademickich Mistrzostwach Polski.

Pozostałe wyniki 17. kolejki Futsal Ekstraklasy: Pogoń '04 Szczecin - FT Gatta Active Zduńska Wola 6:6 (2:2), Marwit Toruń - GKS Tychy 4:1 (1:0), Red Devils Chojnice - Clearex Chorzów 2:3 (2:1), Wisła Krakbet Kraków - AZS Uniwersytet Śląski Katowice 5:0 (3:0), Rekord Bielsko-Biała - Gwiazda Ruda Śląska 6:4 (4:2).

Tabela Futsal Ekstraklasy
(kolejno: mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bilans, punkty)

Opinie (2)

• ile druzyn spada czy sa jakies play-off czy na 22 kolejce sie konczy? (1)

• 0 0

• miejsca 1-8 play off, 9-12 play-out z uttrzymaniem wynikow zainteresowanych druzyn z sezonu zasadniczego, potem 6 meczy miedzy zainteresowanymi wyłoni spadkowiczów