Seahawks coraz bliżej play-off

kfk
30 maja 2011 (artykuł sprzed 13 lat)
Tym razem linia obrony Seahawks okazała się niezawodna. Łukasz Czerwiński (nr 94) powstrzymuje rywala. Tym razem linia obrony Seahawks okazała się niezawodna. Łukasz Czerwiński (nr 94) powstrzymuje rywala.

Za sprawą sobotniego zwycięstwa na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni podopieczni Macieja Cetnerowskiego awansowali na czwartą pozycję w rozgrywkach I Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Zawodnicy Seahawks, pokonując Dom-Bud Kraków Tigers 39:20 (19:12, 6:0, 7:0, 7:8) zajęli dotychczasowe miejsce rywali w tabeli.

Gdyńsko-krakowskie spotkanie było bezpośrednim pojedynkiem obu ekip w walce o miejsce premiowane awansem do play-off. Sporo emocji dostarczyła już pierwsza połowa. Wynik konfrontacji otworzył Gaweł Pilachowski, a podwyższył za jeden punkt Maciej Siemaszko. Wkrótce Peter Plesa 39-jardowe podanie rozgrywającego Luke'a Zetazate zamienił na przyłożenie i gdynianie prowadzili już 13:0.

Z piłką Kanadyjczyk Luke Zetazate (Seahawks Gdynia) Z piłką Kanadyjczyk Luke Zetazate (Seahawks Gdynia)
Przyjezdni nie zamierzali składać broni. Tygrysów do walki poderwał Kamil Piwowar, który zaliczył przyłożenie po 85-jardowej akcji powrotnej. Passa krakowian trwała... nerwowo w szeregach Jastrzębi zrobiło się zwłaszcza po akcji Bartłomieja Główniaka, kiedy już tylko jeden punkt dzielił obie drużyny (13:12). Tuż przed drugą kwartą sytuację próbował opanować MVP ligi z 2008 roku Sebastian Krzysztofek (19:12). Ale dopiero przyłożenie Plesy po asyście Zetazate nieco utemperowało graczy z grodu Kraka (25:12).

Po przerwie ponownie gościom dał się we znaki świetnie predysponowany tego dnia running back Jastrzębi - Pilachowski, dwukrotnie przykładając piłkę w pole punktowe. Podwyższenie wykorzystali kolejno Siemaszko i Zetazate, utrzymując bezpieczną przewagę gdynian. W końcówce kibice przeżyli małe deja vu. Bowiem powtórkę z premierowej kwarty zafundował blisko sześciusetosobowej publiczności Piwowar. Po 81-jardowej akcji powrotnej krakowianin zdobył kolejne "oczka" dla Tygrysów. A końcowy wynik spotkania ustalił Dawid Rechul (39:20).

- Ostatnie, co dopuszczaliśmy, to zlekceważenie rywali. Rok temu aż do czwartej kwarty Tygrysy dyktowały warunki gry. Dzisiaj na szczęście sytuacja się zmieniła - powiedział po rywalizacji Gaweł Pilachowski. - Znakomicie spisywała się nasza linia ofensywna, dzięki której zarówno biegi i akcje podaniowe dosyć łatwo przynosiły nam spore zdobycze jardowe - dodał Pilachowski.

- Z powodu kontuzji w składzie zabrakło czterech podstawowych zawodników, w tym dwóch skrzydłowych. Niestety było to widać na boisku - skomentował zmagania Albert Hesskew, trener Dom-Bud Kraków Tigers. - Oczywiście, to nie jedyna przyczyna porażki. Jastrzębie mają bardzo dobry zespół i wygrały dziś zasłużenie - dodał Hesskew.

W barwach Seahawks wyróżniał się wspominany Pilachowski. Świetne zawody również rozegrał skrzydłowy Plesa, zdobywając sporo jardów po podaniach Luke'a Zetazate. Wśród przyjezdnych dobrze się spisał Piotr Jaszczyński, występujący w pierwszej i drugiej linii obrony. Natomiast w ofensywie Tygrysów brylowali Wojciech WajdaBartosz Wójcicki.

Kolejny mecz Jastrzębie rozegrają 11 czerwca na wyjeździe, gdzie w Będzinie zmierzą się z miejscowym zespołem Zagłębie Steelers Interpromex.

Pozostałe wyniki 7. kolejki spotkań: Lowlanders - Owls 8:39, Devils - Eagles 36:13, Steelers - The Crew 0:56, Kozły - Miners 27:0.

Tabela I PLFA:
(mecze, zwycięstwa-porażki, małe pkt, bilans, punkty)

• Brawo!

Super mecz,super emocje! oby tak dalej Jastrzebie!

• 8 1

• To był piękny mecz. I takich oczekujemy. Do zobaczenia na stadionie na następnych spotkaniach. A malkontentom i wiecznie niezadowolonym, bo pewnie zaraz tacy się pojawią - dziękujemy i prosimy o przejście na inne fora. Powodzenia! GO SEAHAWKS!

• 8 1

• (1)

Następny mecz domowy 18.06 tym razem z Białystokiem, a po drodze czeka jeszcze mecz z Hutnikmai w Zawierciu....miejmy nadzieję że wejdą do play off bo tam może się wszystko zdarzyć...