Seahawks przerwali serię porażek

23 maja 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Po trzech porażkach z rzędu gdyńskim futbolistom amerykańskim udało się znów zasmakować zwycięstwa w rozgrywkach ligowych. Seahawks pokonali w meczu wyjazdowym Bielawa Owls 26:6 (7:6, 19:0, 0:0, 0:0), co stawia ich w dobrej pozycji do walki o play-off. W najbliższą sobotę o godzinie 17.00 podopieczni Mariusza Cetnerowskiego rozegrają kluczowy mecz o wejście do strefy medalowej

.

Jak na spotkanie piątej i szóstej drużyny tabeli przystało inauguracyjna kwarta była bardzo wyrównana. Gdynianie objęli prowadzenie 7:0, ale tę odsłonę kończyli tylko z jednopunktową przewagą. Kluczowa dla losów spotkania była druga kwarta.

"Jastrzębie" aż trzykrotnie przedarli się wówczas na pole punktowe Sów. Sygnał do natarcia dał running back Gaweł Pilachowski. Akcję meczu wykonał defensywny liniowy naszej drużyny, Jakub Malecki. Ważący 140 kilogramów zawodnik po przechwycie piłki zdążył pobiec po przyłożenie. Jak się później okazało, to zagranie ustaliło końcowy rezultat, bo dwie ostatniej kwarty nie przyniosły zmiany wyniku.

-W pierwszej połowie zagraliśmy dużo lepiej niż w drugiej. W trzeciej i czwartej kwarcie szwankowała nasza gra w ataku. Na słowa uznania zasługuje formacja obronna, która w całym spotkaniu skutecznie zatrzymywała rywali - ocenił Maciej Cetnerowski, trener Seahawks Gdynia, który z powodu zawieszenia, mecz musiał obserwować z trybun.

- Przed nami bardzo istotny mecz z bezpośrednim rywalem w walce o play-off. Przed tym starciem będziemy odpoczywać tylko w poniedziałek, także w kontekście dzisiejszej, liczącej prawie 550 kilometrów podróży powrotnej. Do meczu z Tygrysami zaplanowaliśmy trzy intensywne treningi. Nie wygraliśmy w domu od inauguracji z AZS Silesia Miners. Czas zwyciężyć ponownie - dodał Cetnerowski.

Dzięki temu zwycięstwu gdynianie są o dwa punkty od czwartego miejsca, ostatniego premiowanego grą w play-off. Na Narodowym Stadionie Rugby w sobotę o 17.00 stawi się drużyna Dom-Bud Kraków Tigers.

- Starcie z bezpośrednim rywalem w walce o play-off jest bardzo istotne. Dlatego wolne robimy tylko w poniedziałek. Potem w planie są trzy intensywne treningi. Nie wygraliśmy w domu od inauguracji z AZS Silesia Miners. Czas zwyciężyć ponownie - podkreśla Cetnerowski.

Za ostatni mecz w ekipie Jastrzębi wyróżniono zdobywcę dwóch przyłożeń, skrzydłowego, Petera Plesa, za bardzo solidny występ, szczególnie w pierwszej połowie running back - Sebastiana Krzysztofka, a w obronie Jakuba Maleckiego, który nie tylko przechwycił podanie rywali, ale też wielokrotnie powalał rywali.

Bielawa Owls - Seahawks Gdynia 6:26 (6:7, 0:19, 0:0, 0:0)

I kwarta
0:7 przyłożenie Petera Plesy po 70-jardowej akcji po podaniu Luke'a Zetazate (podwyższenie za jeden punkt Maciej Siemaszko)
6:7 przyłożenie Benjamina Jonesa po 36-jardowe akcji biegowej

II kwarta
6:13 przyłożenie Gawła Pilachowskiego po 1-jardowej akcji biegowej
6:19 przyłożenie Petera Plesy po 40-jardowej akcji po podaniu Luke'a Zetazate
6:26 przyłożenie Jakuba Maleckiego po 25-jardowej akcji powrotnej po przechwycie (podwyższenie za jeden punkt Maciej Siemaszko)

Pozostałe wyniki 6. kolejki:
The Crew - Devils 41:34, Kozły - Steelers 36:0, Tigers - Lowlanders 32:16, Eagles - Miners 69:0

• 7 1

• to jak zajmą 4 miejsce to z kim beda grali w playoffach? (1)

• 2 1

• z pierwszą drużyną, czyli prawdopodobnie the crew

• 5 1

• Więcej plastiku!!!

Załóżcie więcej plastiku na siebie to na bank wygracie!!!:P Ciekawe czy oglądacie mega amerykański serial "moda na sukces" bo widzę że jesteście zakochani w USA!:D