Sieć pełna szczęścia

25 stycznia 2005 (artykuł sprzed 19 lat)
Siatkarze Sieci 34 Gedania zapewnili sobie awans do finałowej czwórki grupy pierwszej II ligi. Na własnym parkiecie podopieczni Antoniego Perzyny po dramatycznym meczu pokonali Budowlankę Poznań 3:2 (25:22, 25:16, 24:26, 16:25, 16:14). Wszystko wskazuje na to, że z ostatniej pozycji w grupie trzeciej w play off przed barażami bronić sie będzie musiał SKS Starogard Gdański. Zespół Jacka Toczki przegrał na wyjeździe z Gwardią Szczytno 0:3 (22:25, 19:25, 18:25).

SIEĆ 34: Głuszak, Mejka, Boguszewski, Smoktunowicz, Piaseczny, Chełmiński oraz Apanowicz (libero), pacyński, Szczypczyk.

- Budowlanka zagrała drobry mecz, a my - słaby. Dlatego było tyle emocji i nasze szczęśliwe zwycięstwo. Najwyraźniej zbyt długo moi zawodnicy oglądali spotkanie kobiet i zdekoncentrowali się - ocenił trener Perzyna.

Pradoksalnie gospodarze mieli szanse na zakończenie tego meczu wygraną 3:0. W trzeciej partii udało im się odrobić straty z 14:21 i zdobyć piłkę meczową. Niestety, atak Grzegorza Boguszewicza został zablokowany. Zawodnik za tę nieudaną akcję w pełni zrehabilitował się w tie-breaku. Jego zagrywka przełamała ręce rywalowi. To był koniec gry. Wcześniej drżeliśmy o wynik, bo zmiana połów w decydującym secie następowała przy prowadzeniu gości 8:6.

Pozostałe wyniki:
TOP Bolesławiec - Olimpia Sulęcin 0:3, Gwardia Zielona Góra- Chrobry Głogów 3:0, Morze Bałtyk Szczecin - Maraton Świnoujście 3:0.

8. Bolesławiec 1-12 14 8:38

SKS: Pepliński, Jaworski, W. Sobolewski, Michna, Miotk, Engler oraz Huciński (libero), Wiśniewski, P. Sobolewski, Jaszczerski.

Net Ostrołęka wygrał po raz drugi z rzędu, co przy porażce SKS w Szczytnie skazuje naszą drużynę na ostatnie miejsce przed play off.

- Z taką możliwością liczyliśmy się wcześniej. Ale to nie znaczy, że pogodziliśmy się z myślą, że utrzymanie w II lidze możemy zapewnić sobie dopiero po barażach. Możemy się bez nich z powodzeniem obejść, jeśli nauczymy się grać w końcówkach. W Szczytnie ponownie w ciągu kilku minut trwoniliśmy wysiłek. W pierwszym secie niemal cały czas mieliśmy 2-3 punkty przewagi, a w drugim od wyniku 18:14 zdołalismy ugrać już tylko jeden punkt - przyznaje Jacek Toczek, trener starogardzkich siatkarzy.

AZS UWM II Olsztyn - Legia Warszawa 3:0, Net - WTS Warka 3:1. Pauzowała: Wilga Garwolin.

• 0 0

• No i gdzie ci wszyscy krytykanci zawzieci ?

R e w e l a c j a chlopaky! ?Gramy dalej heh, pozdrowionka,

• 0 0

• Komentator chyba nie doczekał do konca meczu bo jak można pomylić Wiktora z Grzegorzem (ostatni serwis)!!

• 0 0

• Komunikat  zupelnie innej beczki ;-)

yo Romi i Kocur - mam nadzieje ze pamietacie : 5.02. wieczxorem wpadam ... czekajcie na mnie kurde lepiej! ;-)
    pozdr.

• 0 0

• to sie szykuje w blackpool wielka libacja;)

• 0 0

• Tomek

Nie zapomnij chłopie zabrać z sobą dwóch kompletów gajerków bo w pracy musisz je mieć. Czasami się przydadzą.Na serio chłopie!!!

• 0 0

• sks starogard

oj moi koledzy co sie z wami dzieje, nie potraficie chociaz raz wygrac, patrzcie na SIEC 34 i uczcie sie