Siedem sekund od punktu

Marta
7 października 2009 (artykuł sprzed 14 lat)
Zaledwie jeden procent uczestników naszego typera obstawiał przegraną gdynianie, ale - niestety Vistal Łączpol uległ jedną bramką Politechnice z Koszalina. Zaledwie jeden procent uczestników naszego typera obstawiał przegraną gdynianie, ale - niestety Vistal Łączpol uległ jedną bramką Politechnice z Koszalina.

Siedmiu sekund zabrakło gdyńskim szczypiornistkom, aby wywalczyć dzisiejszym meczu z AZS Politechniką Koszalin choćby remis. Zwycięską bramkę dla gości rzuciła Joanna Dworaczyk. Vistal Łączpol uległ we własnej hali AZS Politechnice Koszalin 26:27 (12:14).

VISTAL ŁĄCZPOL: Mikszto, Górecka oraz Głowińska 10, Koniuszaniec 5, Kulwińska 5, Stachowska 3, Aleksandrowicz 2, Jędrzejczyk 1, Sulżycka 0, Sabała 0, Białek 0, Litwin 0, Szott 0.

AZS: Kwiecień, Morawiec oraz Szafulska 9, Dworaczyk 8, Błaszczyk 3, Szostakowska 2, Całużyńska 2, Zaniewska 1, Łabul 1, Leśniewicz 1, Janaczek 0, Olek 0, Tarczyluk 0.

Pierwszą bramkę w meczu rzuciły koszalinianki, jednak szczypiornistki z Gdyni szybko wyrównały i objęły prowadzenie 4:2 a później, w 16 minucie 8:5. Po kolejnych dwóch minutach było jeszcze 10:6 oraz 11:7 i to było najwyższe prowadzenie Vistalu Łączpol w meczu.

Prowadzenie, gdynianki zawdzięczają dobrej grze w bramce Patrycji Mikszto i skuteczności pod bramką rywalek. Niestety w ostatnich 10 minutach pierwszej połowy gdynianki grały już coraz słabiej i "siódemka" z Koszalina jeszcze przed przerwą wyrównała i wyszła na prowadzenie 14:12.

W ostatniej akcji pierwszej połowy, w sytuacji sam na sam piłkę obok słupka posłała Monika Głowińska.

Po zmianie stron gdynianki doprowadziły do wyrównania (14:14), jednak rywalki znów odskoczyły na dwa trafienia. Na kolejny remis musieliśmy czekać do 39 minuty (18:18). Za moment na prowadzenie ekipę z Gdyni wyprowadziła Patrycja Kulwińska. Od tego czasu już do końca meczu trwała walka "bramka za bramkę". Gdynianki wychodziły na prowadzenie a rywalki doprowadzały do remisu.

Sytuacja uległa odwróceniu w 55 minucie po bramce Doroty Błaszczyk na 25:24 dla Politechniki.

Trener Jerzy Ciepliński po kilku nieudanych interwencjach Mikszto dokonał zmiany w bramce. Paulina Górecka popisała się kilkomą świetnymi interwencjami, niestety jej kolezanki z pola nie zdołały w pełni tego wykorzystać.

Na 63 sekundy przed końcem Iwona Szafulska trafiła w słupek, z kontrą wyszły gdynianki, jednak ich akcja nie zakończyła się bramką, w odpowiedzi Dworaczyk zdobyła 27 bramkę dla AZS-u a na wyrównanie zabrakło już gdyniankom czasu.

Tabela wprowadzona: 2009-10-26

Pozostałe wyniki 5 kolejki ekstraklasy piłkarek ręcznych: KSS Kielce - Ruch Chorzów 23:28 (14:13), Zgoda Ruda Śląska - Start Elbląg 35:25 (19:14), SPR Olkusz - KPR Jelenia Góra 24:23 (12:11), Interferie Zagłębie Lubin - AZS AWF Wrocław 36:21 (20:13), SPR Lublin - Piotrcovia 25:22 (12:15).
Marta

Opinie (131) 4 zablokowane

• Gratuluje.. (4)

....Koszalinowi:) naprawde dooobre spotkanie :))

• 13 3

• (3)

jeśli TRAGIFARSA to do końca ... (4)

trenerze C. prosze założyć spodenki i wyjść na boisko,najlepiej na koło skoro dwie kołowe kadrowiczki muszą w tym śmiesznym klubiku rozgrywać!
      Zapomniałem o przedsezonowych "wzmocnieniach" i rezerwie ...
      i po co to pitolenie i mydlenie oczu o medalu i pucharach ja się pytam?!
      Czekam na odpowiedź,albo nie bo i tak sie nie podpiszesz. Odpowiedzią będzie dzisiejsza wtopa ze słabiutkim Koszalinem

andy
      odpowiedz 5/2

niewiele się pomyliłem i niech nie zmyli wysokość porażki , bo tylko dlatego że Koszalin grał podobną padakę skończyło się - 1 ,ale z niecierpliwością czekam na komentarz "najlepszego szkoleniowca" i jego mecenasów!!!

• 15 6

• Andy (2)

Ja również czekam ze zniecierpliwieniem "wytłumaczenia" przez fachowców kolejnej przegranej dziewczyn, ale na pewno nie najlepszego trenera galaktyki Jerzego.
        Bo cała ta sytuacja będzie na pewno tak rozgrywana.
        Po tym meczu chciałbym tylko powiedzieć jedno dziewczynom, jeżeli to czytają: "jest mi naprawdę przykro i bardzo Wam współczuję pracy z takim sztabem trenerskim",i jednocześnie życzę zdrowia Monice Aleksandrowicz, którą dzisiaj Jurek próbował wykończyć, nie zważając na jej kontuzję.

• 17 5

• (1)

CMO jeszcze bekniesz jak trener razem z dziewczynami powalczą o medal.
          a wtedy ja Ci powiem :
          CMOknij się fachowcu

• 4 10

• Oczywiście, dziewczynom tego życzę.
            Ty się na pewno znasz lepiej, natomiast chciałbym zauważyć, na ocenę mojego wpisu, a może bardziej na to co mówili kibice dzisiaj na hali.
            Nie rozumiem z resztą tej polemiki, kto ma oczy ten widzi.

• 9 2

• (1)

fajne spotkanie trzymało do końca w napięciu...szkoda, że Łączpol nie wygrał. Brawo za walkę i gratulacje dla Koszalina. Szoda Koniuszaniec, że nie wykorzystała sytuacji w ostatniej sekundzie ;(

• 6 3

• No raczej nie mogla wykorzystac bo bylo juz po syrenie koncowej, a tak zapewne bylby karny w tej sytuacji Brawo dla niej, M.Głowińskiej i P.Kulwińskiej za walke bo tylko one blyszczaly forma w tym spotkaniu i oczywiscie obie bramkarki zasluguja na slowa pochwaly, pozostale ZENADA!! nie wspominajac o "duecie trenerow" DNO!!!!!
      Dlaczego A.Szott tak mao gra?? w obronie spisywala sie pod koniec bardzo dobrze!! P.Gorecka mogli wczesniej wpuscic na bramke a nie sie zastanawiac 55minut
      Tak czy inaczej mecz do wygrania, cieplinski po raz kolejny przegrywa meczx swoimi nieudolnymi zmianami .szkoda dziewczyny szkoda