Silny młody floret

11 września 2002 (artykuł sprzed 21 lat)
Dwa medale z drużynowych mistrzostw Polski do lat 15 przywieźli floreciści Sietom AZS AWF Gdańsk. W Szczecinie srebro zdobyły dziewczęta, a brąz chłopcy. Na dalszych miejscach sklasyfikowano teamu UKS Atena, który wystawił bardzo młodych zawodników.

Anna Lidzbarska, Agnieszka Purowska, Agata Pacuła i Karolina Szalczewska w półfinale gładko pokonały D'Artagnan Warszawa 45:34, ale w pojedynku o złoto uległy Warcie Poznań 39:44. Na dziewiątym miejscu uplasował się Sietom II, na jedenastym Atena I, a na trzynastym Atena II.

Wojciech Naruszewicz, Andrzej Prokopski, Paweł Pach i Paweł Osmański w spotkaniu o brąz pokonali Budowlanych II Toruń 45:32, odbijając tym samym sobie półfinałową przegraną z pierwszą ekipą Budowlanych 32:45. Ósma pozycja dla Sietom II, siedemnasta - Atena I, a dwudziesta - Atena II.

Gdańskich medalistów do startu przygotowywali: Longin
Szmit, Grzegorz Supeł, Łukasz Szymański, Robert Mrozowski i Adam Kaszubowski.