Siódmy mecz bez rozstrzygnięcia w Gdyni

29 października 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Kibice biało-niebieskich dali jednoznaczny wyraz, co myślą o sytuacji w klubie. Kibice biało-niebieskich dali jednoznaczny wyraz, co myślą o sytuacji w klubie.

Piłkarze Bałtyku rundę jesienną na własnym boisku zakończyli oczywiście remisem. W ósmym spotkaniu w tym sezonie na Narodowym Stadionie Rugby gdynianie dzieli się punktami aż z siedmioma rywalami. Mecz z MKS Kluczbork biało-niebiescy zwieńczyli rezultatem 1:1 (0:1), a na półmetku grupy zachodniej II ligi plasują się na zaledwie na 15. miejscu z przewagą zaledwie punktu nad przedostatnią lokatą.

Manelski 50 - Ekwueme 41

BAŁTYK: Matysiak - Musuła, Król, Martyniuk, Lemanek - Manelski, Dettlaff, Jędryka (80 Wiśniewski), Byczkowski (46 Wilczewski, 88 Filipiak) - Kudyba (56 Noga), Włodarczyk

Zanim rozpoczął się mecz kibice skwitowali dotychczasowe dokonania. Na trybunach pojawił się transparent o treści: "Jesteście grabarzami naszej przyszłości". Już po dziesięciu minutach nastroje mogły być jeszcze gorsze, ale nad miejscowymi zlitował się Galdino Mendes, który nie potrafił wykorzystać błędu Marcina Matysiaka. Inna sprawa, że obrońcy zostawili swojego bramkarza bez żadnej asekuracji i Brazylijczyk doszedł do piłki, którą golkiper odbił po uderzeniu Patryka Tuszyńskiego.

Niestety, biało-niebiescy nie wyciągnęli wniosków z tej sytuacji. Niby byli częściej przy piłce, próbowali atakować, ale nie potrafi stworzyć większego zagrożenia pod bramką rywali. W 41. minucie znów miejscową obronę wymanewrował Tuszyński. Tym razem sam nie strzelał, a przed polem karnym zostawił piłkę Pascalowi Ekwueme, a Nigeryjczyk posłał ją do siatki.

W przerwie Adom Topolski zdecydował się wprowadzić do gry trzeciego, a właściwie czwartego napastnika. Kolejną szansę w seniorach dostał 16-letni Alan Wilczewski. Gospodarze zagrali w ustawieniu 1-4-3-3, a tym czwartym cofniętym atakującym był Piotr Włodarczyk.

Manewr się powiódł. Już pięć minut po wznowieniu gry wyrównał Maciej Manelski, dla którego był to drugi gol w biało-niebieskich barwach.

Szkoda, że zamiast pójść za ciosem gospodarze zdekoncentrowali się i o mały włos za chwilę nie wyciągali piłki z własnej siatki. Głową strzelał Adam Deja, a z linii bramkowej, również głową futbolówkę wybił Dominik Lemanek. Nominalny pomocnik dzisiaj grał jako boczny obrońca.

W dodatku trener Topolski musiał zmodyfikować ofensywne ustawienie, bo kolejne kłopoty zdrowotne zasygnalizował Dariusz Kudyba, który długo w tym sezonie się leczył. Zastępujący napastnika Paweł Noga od raz po wejściu na boisko próbował strzelić gola. Przypomnijmy, że gdy on zdobywał bramki, Bałtyk wygrywał. Tym razem jednak jego dobre uderzenie z narożnika pola karnego nieznacznie minęło słupek.

Na kwadrans przed końcem jeszcze bliżej powodzenia był Włodarczyk. Strzał napastnika trafił w boczną siatkę. Jednak ostatnie minuty to przewaga gości i ostrzał bramki Bałtyku. Trener Topolski wycofał nawet z gry Wilczewskiego i w to miejsce wprowadził obrońcę.

Na szczęście dla miejscowych wynik nie uległ zmianie. Po groźnych strzałach rezerwowego Rafała Wodniaka oraz dwukrotnie Rafała Niziołka piłka mijała gdyńską bramkę.

Był to dziewiąty remis Bałtyku w tym sezonie i siódmy na własnym boisku. Koniec rundy nie oznacza oczywiście jeszcze zimowej przerwy na II-ligowych boiskach. W planie są jeszcze trzy kolejki z rundy wiosennej. Już 4 listopada biało-niebiescy zagrają u siebie z Turem Turek.

Pozostałe wyniki 17. kolejki:
Chojniczanka - Elana Toruń 2:5 (1:2), Bytovia - Chrobry Głogów 1:3 (1:1), GKS Tychy - Czarni Żagań 1:1 (0:1), Górnik Wałbrzych - Raków Częstochowa 4:1 (1:1), Miedź Legnica - Calisia 3:0 (1:0), Zagłębie Sosnowiec - Ruch Zdzieszowice 0:1 (0:0), Nielba Wągrowiec - Tur Turek 0:2 (0:0), Jarota Jarocin - Energetyk ROW Rybnik 3:3 (2:0).

• DLACZEGO ? (5)

Na mecze Bałtyku chodzę od wielu lat,Bałtykowi oczywiście kibicuję zawsze,bez wzgledu na osiągane wyniki. W dniu wczorajszym zdziwiony byłem zachowaniem Kiboli w drugiej cześci meczu.Rozumiem i mogę zaakceptowac wkur...na poczynania naszych piłkarzyków,także trafny był trans na trybunie.Kompletnie nie rozumię przyśpiewek,szydzenia z piłkarzy w drugiej części meczu,wtedy gdy mimo swojej słabości,dawali z siebie wszystko i doprowadzili do wyrównania !Piłkarze zostawili mnóstwo zdrowia,mimo wszystko z trybuny usłyszeli wyzwiska!!!! NIE SPIEPRZMY TEGO NA CO PRACOWAŁO TYLU KADŁUBÓW! Pozdrawiam

• 11 9

• tu chodzilo o brak zaangażowania a nie umiejętności (3)

dlatego taka zlość ze strony kibiców

• 0 2

• zanażowanie ? W drugiej połowie piłkarze gryżli trawę ! (1)

Czytaj ze zrozumieniem. Nie chce tu bronic piłkarzy,chodzi mi o zwykły obiektywizm!

• 3 1

• dlatego grali bo kibice ich zmotywowali

sami nie potrafili

• 0 0

• stary ogarnij się złość w takiej formi jest trudna do zaakceptowania

na tym meczu są też inni kibice którym się też nie podobato co dzieje się w Bałtyku,natomiast zachowanie takiej grupy utwierdza ich tylko w przekonaniu,po co na takie mecze przychodzi bo gra do d.. a i jeszcze pojawienie się patologicznych zachowań.

• 4 1

• Też mi się wydaje, że w drugiej połowie było dużo walki. Może pierwszą chcieli przetrwać wiedząc że nie mają kondycji na 90 minut. Oni po prostu mają za małe umiejętności, ale to nie ich wina, że ich wzięto do Bałtyku a działaczy. Proponuję na meczu z Turem nie robić żadnych protestów a kibicować, bo to bardzo ważny mecz. Jak chcecie ich pogonić to iddzie na trening i tam ich op..cie, a na meczu DOPING dla BAŁTYKU !

• 8 0

• Dramat

Tak wygląda klub w którym rządzą ludzie bez pojęcia o piłce nożnej. Antkowiak swoim wywiadem się ośmieszyłeś i skompromitowałeś. Od kiedy jesteś w Bałtyku jest dramat. Jesteś grabarzem mojego ukochanego BAŁTYKU.

• 3 0

• Nie wiem czemu ,

ale ta cała amica zaczyna mi się kojarzyć z koniem trojańskim . Aż nie chce mi się dalej tego pisać , bo cholera wszystko się układa.

• 5 0

• ZAWSZE WIERNI I ODDANI BAŁTYK GDYNIA !!! (1)

Dość wyzwisk i przekleństw na meczu naszego ukochanego Bałtyku.Przestańcie się mazać i narzekać jak stare babcie.Na razie gramy poniżej oczekiwań zgoda.Ale to nie koniec świata.Obojętnie jakie są wyniki powinniśmy być z zespołem a nie się odsuwać.Mam nadzieje że na spotkanie z Turem.W końcu będzie doping jak trzeba i jaki przystał kibicom Bałtyku.JA KOCHAM BAŁTYK !!! A wy?

• 5 3

• My też kochamy Bałtyk Obłuże,

ale tych kopaczy w koszulkach bałtyku trzeba wy.....

• 2 1

• Trzeba wziąć przykład z klubu Hoffenheim z niemieckiej Bundesligi. (2)

Klub gra w 35-tysięcznym mieście Sinsheim i posiada ładny stadion na 30.000 miejsc. Regularnie przychodzi co najmniej 25.000 ludzi. Klubem tym zajął się jakiś potentat komputerowy. Uważam, że Bałtyk powinien mieć nowy stadion za obwodnicą na 30.000 osób + 5-6 boisk treningowych dla seniorów i dzieciaków. Obiekty na Olimpijskiej i tak nie są rozwojowe, 15-tysięczny stadion nie gwarantuje prestiżu i pieniędzy. Aby jednak to zrealizować potrzebny jest solidny sponsor(najlepiej właściciel jakichś potężnych zakładów przemysłowych) i fanatyk klubu zarazem. Niestety w Gdyni czy okolicy czegoś takiego nie ma, ale uważam, że w ten sposób powinno myśleć się o rozwoju klubu.

• 1 3

• Ale jaja! (1)

Dobre !Uśmiałem się do łez.Jakie prochy bierzesz?Też taką jazdę chciałbym przeżyć.

• 1 1

• Miasto Monchengladbach liczy 260 tys. mieszkańców, tamtejsza Borussia ma stadion

na 54 tys. miejsc.

• 0 0

• Niestety gra Bałtyku skazuje na chodzenie na Arkę. (3)

• 15 23

• (2)

To wypad. Żegnamy. Nie przychodź więcej.

• 12 6

• (1)

i co zostanie was 3?Trzeba było się trzymać tego Lęborka, ale widać poznali się na was rychło w czas.

• 3 6

• A wy dalej te smęty uskuteczniacie... Osobiście wolałem nawet jak bywało dużo miej niż obecnie osób (max 500, a pamietam też takie, że było nas naprawdę kilku na treningowym koło Reala). Ale wtedy przychodzili ludzie z zakorzenionym Bałtykiem w sercu, a nie ci co są na coś skazani jak ten wyżej. Takich nam nie potrzeba. Miejsce kibiców sukcesu jest gdzie indziej. Wybór drużyn jest więc znajdą coś dla siebie i wszyscy będą zadowoleni.

• 1 0

• BAŁTYK TO MY (1)

To co grają nasi kopacze to tragedia jedyna myśl to wpir.......ol tym co sie nie angażuja.KUDYBA,MARTA I MANELSKI OK plus jeszcze może 2 kopaczy reszte i bramkarza wyje........ać hańbią nasze barwy. BAŁTYK TO MY NA PRZEKÓR WSZYSTKIM STARA GWARDIA BAŁTYKU.

• 10 4

• Jaka stara gwardia? No chyba , że masz 80 lat.

I słabo widzisz... Marta to już nie ten poziom.W rezerwach ok. ale nie 2 liga!!! A bramkarza mamy dobrego...wiele razy ratował beznadziejne sytuacje.Co z tego że trafiaja mu się błędy... jak każdemu. No i na jego forme ma tez wpływ to, że nie ma konkurencji na tej pozycji.