Siostry Łyczbińskie i Olbromska z brązem

6 czerwca 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Z jednym medalem wrócili z Kazania floreciści Sietom AZS AWFiS. Na najniższym stopniu podium po turnieju drużynowym mistrzostw Europy do lat 23 stanęły trzy gdańszczanki: Hanna i Marta Łyczbińskie oraz Iwona Olbromska. Indywidualnie pierwsza z nich była ósma.

Waldemar Wróblewski do reprezentacji powołały trzy zawodniczki Sietom AZS AWFiS oraz Martynę Synoradzką (AZS AWF Poznań). Najlepiej spisały się one w walkach zespołowych, z trzech meczów wygrywając dwa. Biało-czerwone w ćwierćfinale pokonały Ukraina 43:30, a spotkaniu o brązowy medal okazały się lepsze od Włoszek, wygrywając 45:23.

Drogę do walki o coś więcej niż brązowy medal Polkom zagrodziły Rosjanki. W półfinale nasza drużyna uległa późniejszym mistrzyniom 36:45. Można powiedzieć, że był to przedwczesny finał, gdyż w pojedynku o złoto gospodynie mistrzostw rozbiły Niemki 45:18.

Rosjanki zdominowały również turniej indywidualny, zdobywając trzy z czterech medali. Triumfowała Diana Jakowlewa przed Anastazją Iwanową, a trzecie miejsce podzieliły Kamilla Gafurcjanowa (wszystkie Rosja) i Roxanne Merkl (Niemcy).

Z naszych reprezentantek jedno zwycięstwo od podium dzieliło Hannę Łyczbińską. Ostatecznie po ćwierćfinałowej porażce z Gafurcjanową gdańszczanka zajęła ósme miejsce. Pozostałe Polki poprzestały na 1/8 finału, kończąc rywalizację na 9. pozycji Synoradzka, 11. M.Łyczbińska i 15. Olbromska.

W zawodach florecistów startował Paweł Osmański (Sietom AZS AWFiS). Gdańszczanin był najlepszy z Polaków indywidualnie, ale to wystarczyło tylko do 20. lokaty. Natomiast drużynowo biało-czerwoni uplasowali się na szóstym miejscu po ćwierćfinałowej porażce z Rosją 35:45.

Klasą dla siebie byli floreciści z Włoch. Zdobyli złoto drużynowo, a indywidualnie zdobyli złoto (Tommaso Lari) i brąz (Alessio Foconi). Rozdzielił ich Białorusin Siergiej Byk (Białoruś), a drugi brąz odebrał Timur Safin (Rosja).

Najmłodsi adepci szermierki walczyli w Poznaniu i w Gdańsku. W tych pierwszych zawodach w kategorii dzieci drugie miejsce wywalczyła Joanna Toporska, a wśród młodziczek trzecia była Magdalena Drapella. Obie zawodniczki, to wychowanki Gdańskiej Szkoły Floretu należące do UKS Atena.

Wyniki VIII "Gdańska Kuźnia"
startowało 353 florecistek i florecistów z kraju oraz Łotwy i Białorusi.

Dzieci (10-11 lat):

Dziewczęta:
1. Julia Michniewicz (Warta Muszkieterowie Poznań)
2. Paulina Darda (UKS Rondo Szczecin)
3. Jekaterina Solodkiha (Łotwa) i Barbara Rożniecka (PTG Sokól 1893 Mielec)
5. Anna Borkowska (UKS de La Salle Gdańsk)
7. Alicja Kozłowska (Atena)

Chłopcy:
1. Jan Zakrzewski (AZS AWF Warszawa)
2. Jan Jurkiewicz
3. Michał Chtioui (obaj Budowlani Toruń) i Jakub Grzegorczyk ((UKS Pałac Młodzieży Syrena)
5. Jakub Cierluk (Atena)

Młodzicy (12-13 lat):

Dziewczęta:
1. Zofia Bronikowska
2. Katarzyna Matysiak (obie Warta Muszkieterowie Poznań)
3. Daria Przybylska (D'artagnan Ursynów) i Alicja Szostakiewicz (Atena)
6. Joanna Toporska (Atena)

Chłopcy:
1. Filip Kubiak (AZS AWF Poznań)
2. Szymon Czartoryski (Budowlani Toruń)
3.Wojciech Misiura (UKS SP 37 Pogoń Szczecin) i Daniel Olszowski (Budowlani Toruń)
5. Kacper Bobras (Atena)

Juniorzy młodsi (14-16 lat):

Dziewczęta:
1.Martyna Długosz (MKS Kusy Szczecin)
2.Weronika Czajka (Zjednoczenie Pabianice)
3. Julia Buraczewska (UKS de La Salle Gdańsk) i Karolina Kućko (Atena)
6. Magdalena Drapella
7. Anna Szymczak
8. Sara Żelechowska (wszystkie Atena)

Chłopcy:
1. Andrzej Rządkowski (Kolejarz Wrocław)
2. Marek Maszkowski (AZS-AWF Warszawa)
3. Piotr Sobczak i Amadeusz Skrzypkowski (obaj UKS Atena Gdańsk)
6. Filip Żmijewski (Atena)

Opinie (2)

• "Waldemar Wróblewski do reprezentacji powołał"... buahahahahaha

dobry żart,
    jak się coś pisze to niech to będzie choć trochę prawdziwe- zawodniczki z kadry U23 podlegają trenerowi kadry seniorek czyli - powołał Longin Szmit!!!