• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Skok w samo południe.

31 maja 2001 (artykuł sprzed 21 lat) 
Opinie
Po raz pierwszy od Igrzysk Olimpijskich w Sydney polskiej widowni zaprezentuje się Leszek Blanik. Brązowy medalista w gimnastyce sportowej w skoku przez konia wystartuje w sobotę w trójmeczu Polska-Szwajcaria-Białoruś. Zawody rozpoczną się o godzinie 10.00 w akademickiej hali nr XII przy ul. Wiejskiej w Gdańsku.
Blanik w ostatnim czasie startował co tydzień, a poszczególne areny dzieliły setki kilometrów. W minioną niedzielę w swojej koronnej konkurencji zajął drugie miejsce w międzynarodowych zawodach w Salonikach.
- Ciągłymi startami i wyjazdami jestem już zmęczony. Dlatego w Gdańsku wystartuję na pięciu z sześciu przyrządów. M.in. z powodu kłopotów sprzętowych nie opanowałem jeszcze w należytym stopniu ćwiczenia na drążku. Jeśli chodzi o skok, to w Gdańsku zaprezentuję podwójną zukuharę w pozycji łamanej. Skok oceniany jest w najwyższej skali do 10 punktów, czyli jest według obecnie obowiązujących przepisów więcej wart niż te ewolucje, które wykonywałem w Sydney. Zawody w Gdańsku traktuję jako jeden z etapów przygotowań do czerwcowych mistrzostw Polski. W wieloboju chciałbym na nich odzyskać prymat, który straciłem przed rokiem na skutek kontuzji - mówi Leszek Blanik.
Poza obecnie największą gwiazdą polskiej gimnastyki sportowej trenerzy Andrej Levit i Adam Koperski na sobotni mecz do kadry powołali: Czesława Słodkowskiego i Marcina Łomińskiego (seniorzy) oraz Romana Kuleszę, Kamila Hulboja i Krzysztofa Muchorskiego (juniorzy). Przypomnijmy, że ci ostatni przed miesiącem na światowych Igrzyskach Młodzieży w Warnie zdobyli tytuł wicemistrzowski w drużynie.
W zawodach, które planowane są na sobotę w godzinach 10.00-13.15, każde z państw wystawia po sześciu zawodników, a do końcowego wyniku zespołu będą się liczyć po cztery najlepsze ćwiczenia na każdym z przyrządów. Skok Blanika, jeśli nie będzie opóźnień, planowany jest około 11.30-12.00.

jag.Głos Wybrzeża

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Relacje LIVE