Śląsk Wrocław - DGT Wybrzeże Gdańsk 28:26

26 września 2002 (artykuł sprzed 21 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk buduje skład na sezon 2024/25. Pierwszy transfer
Piłkarzom ręcznym DGT Wybrzeża Gdańsk nie udało się przerwać zwycięskiego marszu Śląska Wrocław, mimo że rzucili najwięcej bramek w tym sezonie. Na własnym parkiecie wojskowi wygrali 28:26 (14:12). Zespół Daniela Waszkiewicza z zaledwie jednym punktem musi zadowolić się dziesiątą pozycją w tabeli.

WYBRZEŻE: Czoska, Głębocki - A. Siódmiak 4, Żynda 2, Janusiewicz, Moszczyński 8, Walasek 2, Malandy, Chyżyński, M. Siódmiak 3, Kuchczyński 1, Wita 5, Markuszewski 1.

Wrocławianie w Komisji Zmiany Barw Klubowych wygrali z Wybrzeżem walkę o Krzysztofa Lijewskiego, ale znacznie trudniej niż w Warszawie rozwiązuje im się kłopoty na własnym boisku. Śląsk musiał zaprosić gdańszczan do niedużej hali AWF. Na znacznie większą "Orbitę" przy stadionie Olimpijskim szczypiornistów nie chce już wpuszczać tamtejszy MOSiR. Rzecz rozbija się o pieniądze. Wynajem większego obiektu pochłonąłby aż 40 procent budżetu wrocławskiego klubu.

- Nie przesadzajmy z tymi rozmiarami hali, można w niej spokojnie grać. Kibiców też nie zabrakło. Było ich tyle, ile u nas na ostatnim meczu - mówi Michał Gołuński, kierownik gdańskiej drużyny.

Gra w pierwszej połowie toczyła się z lekką przewagą gospodarzy. Najczęściej prowadzili 1-2 trafieniami. Wybrzeżu tylko raz udało się uzyskać przewagę. Gdy dobiegał końca pierwszy kwadrans, Marcin Siódmiak rzucił na 7:6.

Druga połowa rozpoczęła się od dwóch trójek. Najpierw gospodarze odskoczyli na 17:12, ale w odpowiedzi dwukrotnie trafił Artur Siódmiak i raz Damian Moszczyński.

- Zabrakło trochę szczęścia. Co najmniej remis był w naszym zasięgu - mówił ze smutkiem starszy z braci Siódmiaków.

I trudno się dziwić kapitanowi gdańskiej siódemki. W ostatniej minucie naszej drużynie udało się wyrównać na 26:26.

- O wyniku przesądziły rzuty karne. Wrocławianie rzucali je aż trzykrotnie. Najpierw Marcin Głębocki obronił próbę Michała Kubisztala, ale piłkę ponownie przejął Śląsk i znów zarobił karnego. Ten rzut, a także kolejny na bramki zamienił Grzegorz Garbacz - relacjonuje kierownik Gołuński.

Pozostałe wyniki 4. kolejki:
MOSiR Powen Zabrze - Vive Kielce 18:25 (8:10), Wisła Płock - DSI Zagłębie Lubin 29:24 (15:12), Warszawianka - AZS AWF Warszawa 29:21 (14:8), Chrobry Głogów - Olimpia Piekary Śląskie 25:22 (12:10)
Głos Wybrzeżajag.

Opinie (2)

• ...hmmm...

...SMUTEK :( :( :(...

• 0 0

• A co ze wspaniałymi trenerami. Niech teraz pokażą swój.kunszt.

14 Zepter Legionowo 30 4 0 2 23 800:940 14
Po sezonie zasadniczym według systemu każdy z każdym mecz i rewanż osiem najlepszych drużyn awansowało do play-off, by systemem pucharowych wyłonić medalistów.
Zespoły z miejsc 9-14 w drugiej fazie sezonu grają każdy z każdym, bez rewanżów, o utrzymanie, z zachowaniem dorobku punktowego z fazy zasadniczej. Na koniec rozgrywek Ostatnia drużyna w stawce spadnie do Ligi Centralnej, a przedostatnia zagra w barażu o utrzymanie.