Snajperki dwie

28 października 2007 (artykuł sprzed 16 lat)
Rewelacyjna dyspozycja rzutowa gdyńskich rozgrywających Kamili Całużyńskiej i Moniki Andrzejewskiej sprawiła, że piłkarki ręczne Łączpolu wygrały szósty mecz w ekstraklasie. Gdyński beniaminek po zwycięstwie na wyjeździe nad AZS Politechniką Koszalin 36:32 (17:16) awansował na czwarte miejsce w tabeli.

POLITECHNIKA: Hauzer, Łącz, Morawiec - Chmiel, Cieśla 2, Czekaj, Dworaczyk 8, Goraj 4, Jarzyna 3, Kobyłecka 1, Szafulska 7, Szostakowska, Zaniewska 6, Zienkiewicz-Janikowska 1.

ŁĄCZPOL: Górecka, Szywierska - Aleksandrowicz, Andrzejewska 10, Całużyńska 11, Piewcewicz, Sulżycka 5, Stachowska 4, Szejerka 5, Szott 1, Waldowska, Wasak.

Lepiej w mecz weszły gospodynie, które objęły prowadzenie 3:1. Miejscowe miały przewagę jeszcze w 25. minucie (13:12). Jednak ostatnie minuty przed przerwą lepiej rozegrały gdynianki, które tym razem odpoczywały z jedną bramką w zapasie.

Po zmianie stron Łączpol powiększał przewagę. Na pięć minut przed końcem było już 35:29 dla zespołu Grzegorza Gościńskiego. Aż 21 bramek zdobyły dwie gdyńskie rozgrywające. Całużyńska umocniła się na czele klasyfikacji najlepszych snajperek ekstraklasy. W dziewięciu meczach popularna "Kama" zdobyła 77 bramek!

Natomiast Andrzejewska ustanowiła swój strzelecki rekord w krajowej elicie. Wcześniej w żadnym meczu nie udało się osiągnąć Monice dwucyfrowego wyniku po stronie celnych rzutów. Jednocześnie gdynianka dobiła w tym sezonie do 50 trafień i awansowała do czołowej "10" najlepszych snajperek w lidze.

Pozostałe wyniki 9. kolejki: Zgoda Ruda Śląska - Dablex AZS AWFiS Gdańsk 32:36 (12:15), Start Elbląg - Słupia Słupsk 33:21 (15:13), Łącznościowiec Szczecin - Ruch Chorzów 18:29 (7:16), Interferie Zagłębie Lubin - SPR Safo Lublin 33:25 (16:13), Piotrcovia - Finepharm-Carlos Jelenia Góra 30:32 (13:17).

[tabela]

Opinie (3)

• no i czas na derby

• 0 0

• może być gorąco..

Nareszcie kibice doczekali się na derby trojmiasta.Azs jest faworytem ale mam nadzieję że Łączpol się nie podda i będzie ciekawy mecz!!!