Lechia nie potrafi grać po przerwie na kadrę

8 kwietnia 2015 (artykuł sprzed 9 lat)

Tak cieszyli się piłkarze oraz trener Lechii w grudniu ubiegłego roku, gdy Lechia ograła Piasta Gliwice 3:1 i skończyła z serią sześciu meczów bez zwycięstwa, która rozpoczęła się po przerwie w ekstraklasie dla reprezentacji. Tak cieszyli się piłkarze oraz trener Lechii w grudniu ubiegłego roku, gdy Lechia ograła Piasta Gliwice 3:1 i skończyła z serią sześciu meczów bez zwycięstwa, która rozpoczęła się po przerwie w ekstraklasie dla reprezentacji.

Lechia nie potrafi grać po przerwie dla reprezentacji, która powoduje zawieszenie rozgrywek ekstraklasy na dwa tygodnie. Po raz ostatni po takiej pauzie wygrała w październiku 2011 roku! Najgorzej było wiosną i jesienią 2013 roku, gdy biało-zieloni zaliczali z rzędu aż siedem kolejek bez wygranej po wznowieniu rywalizacji, a w bieżącym sezonie dwukrotnie przełamywali się dopiero, gdy następowała zmiana... trenera. Czy Jerzy Brzęczek potrafi uporać się z tym problemem tak jak w październiku 2012 roku zrobił to choćby Bogusław Kaczmarek? Wówczas po porażce ze Śląskiem 2:3, w kolejnym spotkaniu gdańszczanie wygrali 3:2. Jednak w najbliższą sobotę trzeba stawić czoła nie "Góralom", a Legii Warszawa. Tego dnia gospodarze mogą liczyć na mocne wsparcie kibiców. Już sprzedano ponad 15 tysięcy biletów, a klub kusi nadal rozmaitymi promocjami.

WYBIERZ NAJLEPSZEGO PIŁKARZA W TRÓJMIEŚCIE PO MECZACH Z WIELKIEGO TYGODNIA

Czy skorzystałaś(-eś) z promocyjnych form sprzedaży biletów na mecz Lechia - Legia?

Przerwa dla reprezentacji miała nie zaszkodzić Lechii. Biało-zieloni wiosnę rozpoczęli od zdobycia 14 punktów w 6 meczach, a w dodatku stracili tylko jednego gola. Jednak ta passa skończyła się, gdy ekstraklasa wróciła do rywalizacji po meczu Irlandia - Polska. Gdańszczanie przegrali na wyjeździe z Cracovią 2:3.

GRZEGORZ WOJTKOWIAK: NIE WYCHODZIMY Z ZAŁOŻENIA, ŻE WYJAZD NA KADRĘ TO PRZESZKODA

- Patrząc przez pryzmat całego spotkania, nie do końca zasłużyliśmy na tą porażkę. Zdobyliśmy dwie piękne bramki, ale źle zareagowaliśmy na stracone gole. W naszą grę wkradły się błędy. Ostatnie 25 minut spotkania nie wyglądało tak jakbyśmy sobie tego życzyli, zagraliśmy zbyt dużo długich piłek. Przegranej nie możemy tłumaczyć tym, że zabrakło w naszym składzie reprezentantów Polski - ocenia Jerzy Brzęczek, szkoleniowiec Lechii.

LECHIA POKONANA PO RAZ PIERWSZY WIOSNĄ. WYSTAW PIŁKARZOM OCENY ZA MECZ Z CRACOVIĄ

I rzeczywiście nie jest powiedziane, że gra Sebastiana MiliJakuba Wawrzyniaka pozwoliłaby wygrać Lechii w Cracovię. Gdańska drużyna w trzech ostatnich sezonach wybitnie nie radzić sobie po przerwie na reprezentację, która powoduje dwa tygodnie przerwy między ligowymi meczami.

Ostatnim trenerem, który poprowadził biało-zielonych do wygranej po takiej pauzie był Tomasz Kafarski. W październiku 2011 roku ówczesna kadra Franciszka Smudy grała z Koreą Południową (2:2) i Białorusią (2:0), a gdański szkoleniowiec walczył o przedłużenie swojej kadencji w Gdańsku. 16 października Lechia wygrała na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 1:0 po golu Marcina Pietrowskiego. Dzięki temu szkoleniowiec pracował w Gdańsku o kilka tygodni dłużej.

Potem żaden ze szkoleniowców nie potrafił wygrać z Lechią pierwszego meczu po 2-tygodniowej przerwie w rozgrywkach. Następca Kafarskiego - Rafał Ulatowski, który debiutował jako trener biało-zielonych 19 listopada właśnie po takiej pauzie w rozgrywkach, rozpoczął od przegranej w Warszawie z Legią 0:3. Biało-zieloni wygrali zaś 8 dni później, na PGE Arenie z Ruchem 1:0 po samobójczym trafieniu rywali.

Potem jeszcze tylko raz Lechia "przełamała" się już w drugim spotkaniu. Oby z tego przykładu wzięli piłkarz obecni gdańscy piłkarze. 21 października 2012 roku ówcześni podopieczni Bogusława Kaczmarka przegrali u siebie ze Śląskiem 2:3, czyli w identycznych rozmiarach jak w Wielką Sobotę ekipa trenera Brzęczka poległa z Cracovią.

Natomiast pięć dni później, w wyjazdowym meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała znów padło pięć goli, ale tym razem to Lechia triumfowała 3:2 po golach: Grzegorza Rasiaka, RicardinhoRazacka Traore w doliczonym czasie gry.

Zapewne na takie emocje nie narzekaliby kibice, którzy zasiądą na trybunach 11 kwietnia na meczu Lechia - Legia. Klub poinformował, że w przedsprzedaży rozeszło się już ponad 15 tysięcy wejściówek. Trwa dystrybucja biletów na górne sektory trybun.

Przypomnijmy, że Lechia zobowiązała się, iż w przypadku pobicia rekordu ligowej frekwencji na PGE Arenie (34 445), wszyscy kibice obecni w sobotę na stadionie, na kolejny mecz biało-zielonych na tym obiekcie wejdą za darmo. I nie jest to jedyna forma zachęty, która zmierza, by 11 kwietnia kibiców było jak najwięcej. Wprowadzono również inne promocje.

TUTAJ ZNAJDZIESZ WSZYSTKIE PROMOCJE, KTÓRE LECHIA WPROWADZIŁA NA MECZ Z LEGIĄ

Wspomniana Lechia trenera Kaczmarka potrafiła przełamać się także na renomowanym rywalu. We wrześniu 2012 roku, co prawda po przerwie na reprezentację przegrała dwa pierwsze mecze, ale na zwycięską ścieżkę wróciła po efektownym sukcesie 2:0 na PGE Arenie nad Lechem Poznań po bramkach: Piotra Wiśniewskiego i Traore. Tę wygraną z trybun oglądało ponad 17 tysięcy kibiców.

W KTÓRYM MECZU LECHIA WYGRYWAŁA PO DWUTYGODNIOWEJ PRZERWIE NA REPREZENTACJE?

Wrzesień-październik 2014
(Joaquim Machado oraz Tomasz UntonMaciej Kalkowski)

14.09 GKS Bełchatów wyjazd 1:1
19.09 Pogoń Szczecin dom 0:1
28.09 Górnik Zabrze wyjazd 2:2
04.10 Cracovia dom 1:0

W siódmym
Październik-grudzień 2014
(Tomasz Unton i Maciej Kalkowski oraz Jerzy Brzęczek)

20.05 Widzew Łódź wyjazd 2:1

Wrzesień-październik 2013 (Michał Probierz)

30.10 Zagłębie Lubin wyjazd 3:1

Niestety, były też przypadki, że przerwa na reprezentacje na dobre "rozkładała" drużynę. W tym sezonie aż dwukrotnie, aby drużyna po takiej pauzie potrafiła znów wygrać, trzeba było dokonać zmian na ławce szkoleniowej.

We wrześniu Joaquim Machado musiał odejść, gdy nie wygrał dwóch kolejnych meczów. Jego następcy Tomasz UntonMaciej Kalkowski biało-zielonych do wygranej poprowadzili w drugim ligowym, a w trzeci pod swoją wodzą meczu, gdyż w między czasie przegrali jeszcze w Pucharze Polski w Stalowej Woli.

Ten duet trenerski został zwolniony zaś w listopadzie, gdy po przerwie ligowej Lechia nie potrafiła wygrać żadnego z czterech meczów. Jego miejsce zajął trener Brzęczek, który wygrał w trzecim spotkaniu. Jego podopieczni pokonali Piasta Gliwice 3:1 po hat-tricku Wiśniewskiego.

Przerwa ligowa "rozłożyła" również ekipę Michała Probierza. W sierpniu 2013 roku biało-zieloni byli nawet współliderem ekstraklasy, ale gdy w połowie września wznowiono rozgrywki nie potrafili wygrać siedmiu kolejnych meczów ligowych. Ta seria przeciągnęła się poza październikową przerwę dla kadry.

W pierwszym półroczu tamtego roku podobnej kiepskiej passy nie uniknęli podopieczni trenera Kaczmarka. Wówczas "przełamanie" przychodziło w spotkaniach wyjazdowych.

Legia Warszawa

39% 225 typowań LECHIA Gdańsk
28% 158 typowań REMIS
33% 192 typowania Legia Warszawa

Opinie (93) ponad 20 zablokowanych

• 15 tys.? Zaniżacie. (23)

Jeszcze wczoraj podano oficjalnie sprzedaż ponad 17 tysięcy.

• 59 19

• a 17 to nie ponad 15 :) (2)

• 12 6

• nie (1)

17070 to ponad 17tysięcy. Oczywiście możemy mówić że ponad 15 tys ale tak to można w nieskończoność się bawić i 25tys tez dać jako ponad 15...

• 24 5

• sprzedano ponad 100 wejściówek

• 1 13

• nawet 18tys (10)

Oficjalne.info o 18070 widzach podano ok godz temu...

• 21 7

• gdzie to oficjalne info (7)

na stronie klubu nadal wisi 15,5

• 3 14

• na Twitterze (6)

Ludzie z klubu informują po każdym kolejnym tysiącu.biletów.

• 14 7

• A tysiące rozdane za darmo tez liczą jako sprzedane? (2)

• 8 19

• (1)

Gdzie rozdaja te bilety bo chetnie sie po nie zglosze?

• 5 12

• będzie niecałe 30 - czyli 20 z hakiem.

• 11 1

• Klub chwaląc się sprzedażą zapomina podkreślić (6)

że ok 1,5 tys do 2 tys to kibice Ległej.

• 16 17

• i co w związku z tym?

• 18 4

• (1)

Koleżko,18.070 plus Cwks na chwile obecna.

• 20 2

• goście są również wliczeni w te 18000

Aktualizacja:już jest ponad 22000 sprzedanych biletów!

• 2 1

• mylisz sie (1)

Każde info z klubu o ilości sprzedanych biletów podawane jest bez doliczania kibiców gości

• 6 10

• mylisz się..

...że się mylę
          Sama Lechia napisała wczoraj na facebook, że od początku wlicza w to 1500 kibiców ległej

Przed przerwa , ani po przerwie !

Fart się skończył , wszystko w temacie .

• 6 2

• Zawsze mnie leczą te statystyki i jakieś w tym temacie rozkminki. (3)

Lechia już w tym sezonie pisała parę nowych historii i to tych pozytywnych;coś przed meczem z Wisłą i GKS, też dziennikarze przypominał jakieś źle wspomina. I po co to komu? Na szczęście piłkarze stanęli na wysokości zadania. W sobotę Lechia może wygrać jak i przegrać, bo remisu z Legią już nie było latami. W tamtym sezonie wygraliśmy w Warszawie i Gdańsku zdobywając trzy gole, a nie tracąc żadnego. W tym przegraliśmy u nich 1:0, ale co tam teraz damy radę i ja w to wierzę! Bilet już dawno kupiłem i wziąłem ze sobą trzy nowe osoby plus dwie co dawno były. I nie chodzi tylko, że gramy z obecnym Mistrzem, ale praca i czas nie zawsze im pozwalał zjawić się wreszcie ze mną na meczu naszej Lechii. Fajnie, że jest szansa pobić rekord frekwencji PGE Areny, ale lekko tego sezonu w meczu ligowym. Kupować bilety i nie marudzić, bo doping będzie miazga!! Niech piłkarze Lechii wezmą sobie to do serca i poniosą tych kibiców co przyjdą, że będą chodzić częściej i nie będą mogli się doczekać następnego meczu Biało-Zielonych.

• 48 8

• sorry za błędy ale pisałem w biegu z komorki (1)

Lechia wygra!

• 10 5

• lechia przegra, pewne info

• 2 8

• zawsze gdy chorągiewka w prawym narożniku półnbcnego autu ...

wisiała do 20 minuty, to piłka wypadała na aut 28 razy i były 3 rzuty rożne

• 9 2

• Jeżeli nie będzie grać Wawrzyniak, to raczej nie ma po co na boisko wychodzić. (2)

Nie to, że Wawrzyniak jest takim cudotwórcą - problemem jest to, że nie ma go kim zastąpić.

• 39 10

• Jeżeli zastąpi go Pietrowski wynik meczu będzie zupełnie inny niż w spotkaniu z Cracovią.

• 6 5

• Z Legią chciałbym zobaczyć Lechię bez Wawrzyniaka, Borysiuka, Łukasika, Możdżenia i Nazario

Zastępcy są - tylko trzeba chcieć i nie bać się ich wystawić, jakiekolwiek punkty z Legią trzeba traktować jako bonus więc można zagrać na luzie

• 3 9

• Piłkarze Ręczni

Obawiam się, że krawaty znowu strzelą bramkę ręką, a sędzia znowu nic nie będzie widział.

• 31 6

• Wszyscy na mecz Lechijki! (1)

Dawno nie było takiej okazji na szlagier z prawdziwego zdarzenia w Gdańsku! Mimo jednej wpadki na wiosnę przed tygodniem, mecz Lechii z Legią zapowiada na prawdziwy pojedynek. W tamtym sezonie wygraliśmy z nimi dwa razy, w tym rzeczywiście przegraliśmy skromnie, ale jednak 1:0. Chaos w drugiej połowie, mogliśmy strzelić już na początku trzy ale co tam, teraz w Gdańsku czas na prawdziwe święto i emocje przy wypełnionej PGE Arenie Lechistami, bo nasza Lechia, da radę, a przy tak pięknej pogodzie i dobrej godzinie meczu w sobotę, to aż chce się być na tym meczu, nawet jak się jest kibicem od święta, to wierzę, że po tych niezapomnianych emocjach, coraz więcej będzie chodzić kibiców na mecze Lechijki.

• 31 23

• moglbym wygrac w totka , ale nie trafilem

• 5 2

• Aktualnie sprzedanych jest 18150 biletów. (6)