Atom Trefl oddał seta w Bydgoszczy

3 lutego 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
MVP meczu w Bydgoszczy Justyna Łukasik (nr 11) zdobyła 14 punktów, z czego 7 blokiem. MVP meczu w Bydgoszczy Justyna Łukasik (nr 11) zdobyła 14 punktów, z czego 7 blokiem.

Siatkarki Atomu Trefla pokonały na wyjeździe Pałac Bydgoszcz 3:1 (25:16, 25:14, 20:25, 25:13). MVP meczu została Justyna Łukasik. Podopieczne Teuna Buijsa, mimo przestoju trwającego jedną partię, wygrały za pełną pulę i mają punkt przewagi nad trzecim w Orlen Lidze Impelem Wrocław. W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego, na własnym parkiecie z Legionovią sopocianki powinny przypieczętować numer dwa do play-off.

PAŁAC: Sawoczkina 1 punkt, Twardowska 12, Połeć 2, Kaliszuk 6, Głaz 10, Naczk 7, Korabiec (libero) oraz Wysocka, Pieczka 6, Biedziak 2, Dybek 1, Fojucik 1.

ATOM TREFL: Bełcik 4, Leys 15, Łukasik 14, Podolec 16, Molnar 8, Efimienko 12, Zenik (libero) oraz Kaczorowska, Gajewska, Hill 2, Pietersen 5.

"Atomówki" rozpoczęły mecz od wyniki 3:0 po dwóch blokach i autowej zagrywce gospodyń. Bydgoszczanki skorzystały jednak na błędach sopocianek i doprowadziły do remisu 3:3. Na przerwę techniczną z prowadzeniem 8:7 po podwójnym bloku na Julii Twardowskiej schodziły zawodniczki z Trójmiasta.

Większą przewagę zdołały zbudować zaraz po drugiej przerwie, gdy po autowym ataku Tamary Kaliszuk objęły prowadzenie 17:14. Atakująca gospodyń nie miała najlepszego dnia, bo po jej kolejnych błędach sopocianki powiększyły przewagę. O czas poprosił trener Rafał Gąsior, ale a po bloku na Twardowskiej podopieczne Teuna Buijsa prowadziły już 21:15. Końcówka seta to skuteczne ataki Anny Podolec, która szybko skończyła premierową partię.

W kolejnej sopocianki odskoczyły Pałacowi już na pierwszej przerwie technicznej, gdy prowadziły różnicą 4 punktów. Bydgoszczanki w znaczącym stopnie przyczyniły się do tego same, kolejnymi nieudanymi zagraniami.

Atom Trefl dołożył do tego przewagę w bloku i czas przy stanie 11:22 gospodynie brały już chyba tylko dla zasady. Choć zagrywkę zepsuła Klaudia Kaczorowska, piłkę setową wywalczyła chwilę później Podolec, a partię zakończyły miejscowe zawodniczki po błędzie piłki rzuconej.

Tym samym błędem Pałac rozpoczął trzeciego seta, ale sopocianki najwyraźniej zbytnio się rozluźniły i tym razem to one przegrywały na pierwszej przerwie technicznej. Po bloku na Briżitce Molnar było już 9:3 dla bydgoszczanek. Trener Buijs zdecydował się poprosić o czas przy stanie 9:14.

Po czterech odbiciach w jednej akcji ze strony gospodyń, Atom zmniejszył stratę do 3 punktów. W siatkę z zagrywki piłkę posłała jednak Natalia Gajewska, a kolejny punkt dla Pałacu zdobyła Twardowska, która dała się we znaki sopociankom w kilku kolejnych akcjach. To właśnie jej atak przez środek z drugiej linii pozwolił im odskoczyć na 20:16.

Kolejną wymianę punktem zakończyła jednak Podolec, a następnie zablokowana została Zuzanna Pieczka. Przy stanie 20:18 czas wzięły gospodynie, które zachowały zimną krew. Po błędzie czterech odbić, który tym razem przydarzył się sopociankom i dwóch zablokowanych atakach Atomu Trefla, bydgoszczanki wygrały partię.

Gospodynie dobrze zaczęły także kolejnego seta, bo od prowadzenia 2:0 i 4:2. Błąd bydgoszczanek, a następnie dwa udane bloki oraz skuteczny atak Molnar sprawiły, że sopocianki znów mogły cieszyć się z prowadzenia. Wprawdzie przez chwilę pozwoliły zbliżyć się rywalkom na remis 10:10, ale od tego momentu na parkiecie rządził zespół z Trójmiasta.

Między innymi dzięki atakom wprowadzonej dopiero na ostatniego seta Judith Pietersen, która popisała się także asem serwisowym, Atom Trefl odskoczył na 21:12. Sopociankom nie pozostało nic innego jak dobić rywalki. Po podwójnym bloku na Monice Naczk z przechodzącej piłki udanie zaatakowała Charlotte Leys, a mecz zakończyła Zuzanna Egimienko blokując Martę Biedziak.

Właśnie gra w bloku była atutem sopocianek w starciu z ostatnim zespołem Orlen Ligi. Atom Trefl wygrał rywalizację w tym elemencie 19:7. Połowę ze swoich 14 punktów po bloku zdobyła Justyna Łukasik. Zastępująca w wyjściowym składzie kontuzjowaną Julię środkowa bloku została wybrana MVP spotkania.

Wyniki 17 kolejki

• Pałac Bydgoszcz - ATOM TREFL Sopot 1:3 (16:25, 14:25, 25:20, 13:25)
  • Siódemka SK Bank Legionovia Legionowo - Chemik Police 0:3 (30:32, 18:25, 23:25)
  • PGNiG Nafta Piła - Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS 1:3 (22:25, 25:14, 23:25, 14:25)
  • Impel Wrocław - Aluprof Bielsko-Biała 3:2 (18:25, 22:25, 25:21, 26:24, 15:13)
  • Beef Master Budowlani Łódź - Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (25:27, 17:25, 14:25)

Opinie (14)

• no wygrały ale się męczyły 3 set znów padlina (1)

pewnie będzie 2 miejsce przed play off ale co dalej z taką grą słabo to widzę.

• 24 6

• ale pier...licie! są na II m-cu i w-tko. na forach coraz więcej narzekaczy i kontestatorów.....

• 6 14

• Nie ma powodów do zadowolenia

Przegrać seta z drużyną, która w tym sezonie zdobyła tylko 3 punkty?
    Znowu falująca forma, przestoje, z tego co widziałem to wiele punktów nam podarowały Bydgoszczanki. Bojana w ogóle nie zjawiła się na meczu nawet .

Mistrzostwa Polski nie będzie - dziękujemy trenerowi za zepsucie tego co stworzył ten zespół przez te lata i za nową pozycję siatkarską kiwającą.

• 31 3

• Będzie niewesoło z silniejszym przeciwnikiem

Wyrastają na "mistrzynie" 3 seta. Wstyd, żeby outsaiderowi oddawać seta.

• 20 8

• Wypowiedź trenera Buijsa po meczu z Pałacem ... (2)

... W czwartym secie znów rozgorzała walka i chciałbym złożyć wielkie gratulacje zmienniczkom Kimberly Hill i Judith Pietersen, które zdecydowanie odmieniły dzisiaj naszą grę... Tylko dlaczego K. Hill nie weszła chociażby w połowie 3 seta? Nie jest tajemnicą, że ma większe możliwości w ataku od B. Molnar a przyjmuje nie gorzej a nawet lepiej jak np. w spotkaniu z Muszyną. Tymczasem dotąd T.Buijs niechętnie wstawiał K.Hill a prawie wcale nie wstawia K. Kaczorowskiej (udane wejście z Muszyną). Niechętnie wstawiał tez J.Łukasik do momentu kontuzji J.Shelukhiny. Mam wrażenie, że trener T. Buijs nie ma wizji zespołu. Jeśli tak to będzie niestety problem ze strategia i taktyką.

• 24 5

• Dwie Atomówki, które odwróciły na plus losy meczu z Pałacem wytypowane "w ogonie"....

Dziwne typowania kibiców _ w klasyfikacji (oceny) zawodniczek po meczu z Pałacem. Dwie zawodniczki K.Hill i J.Pieresen, które odwróciły losy meczu na korzyść Atomu otrzymały dotąd najmniej punktów i zajmują 2 ostatnie pozycje w klasyfikacji. Sprawdza się przysłowie: "Łaska pańska na pstrym koniu jeździ".

• 9 1

• Niestety

Ten trener nie ma zielonego pojęcia o prowadzeniu profesjonalnej drużyny siatkarskiej. W spotkaniach ze słabszymi zespołami gra się zazwyczaj zawodniczkami drugiego składu aby dać odpocząć pierwszej szóstce. Kontuzja Shelukhiny to następstwo wystawiania jej na siłę do każdego spotkania, praktycznie bez zastępstwa. Ale i tak jest jakaś poprawa bo holender w ogóle zaczął robić jakieś zmiany. Wcześniej jego zaangażowanie w spotkania było mniejsze niż przeciętnego kibica.

• 1 0

• Lubię Bydgoszcz

i ludzi stamtąd. Pozdrawiamy!

• 14 4

• Uwaga !

Potwierdzone info od osoby bliskiej klubowi ..
    a) bardzo mocna siłownia
    b) niezależnie od wyniku , tylko nie wiadomo kiedy zmiana trenera

• 9 10

• Mimo to sukcas

Wszystko wskazuje na to, iż pierwszym przeciwnikiem w playoffie będzie Łódź i po ewentualnym pokonaniu tej przeszkody następnym rywalem w półfinale będzie zwycięzca pojedynku Dąbrowa/Impel. Nie ma co zbytnio dramatyzować nad straconym setem z Pałacem. To się może przytrafić się nawet najlepszym drużynom. Porażki w pierwszej połowie sezonu z Policami i Impelem zostały pomszczone w rundzie rewanżowej. Jedynie porażkę z Dąbrową 2:3 w rundzie rewanżowej uważam za frajerską, natomiast ostatnia z Muszyną to dla mnie jest zagadką. Druga lokata w tabeli na zakończenie całego sezonu jest na pewno sukcesem, dla przypomnienia w ub. sezonie była to czwarta lokata. Wspierajmy nasze dziewczyny.

• 14 4

• (1)

One chyba robią wszystko, żeby grać w pustej hali.

• 6 12

• Myślę, że to nie grozi.

Ja zawsze będę ! I jeszcze wielu innych.

• 6 5

• Narzeka, kto nigdy nie grał, a sport zna tylko z TV. J_8,7

Z takim składem Atom nie był faworytem do złota, walka o medal, II m-ce jest bardzo dobre, biorąc pod uwagę 2 przegrane na początku bez przygotowania oraz udane rewanże w cyklu meczowym. Do tego miażdżenie przeciwników XI-I (poza wpadką w DG) mimo dodatkowych 8 meczów w Europie. Efektywnie, mało efektownie, ale szacunek się należy. Skład tylko dobry, liga słaba, więc koncentracji nie staje - taka dyscyplina. A przeciwnicy też próbują, nie można zawsze wygrywać. Martwi nierówna gra i brak charyzmy trenera. Jeszcze bardziej brak pewnej prawoskrzydłowej. Mieliśmy DreamTeam, potem TheUnbreakable, teraz gorzej, ale każdemu życzyłbym takiego silnego zespołu (co mają powiedzieć w Muszynie, Bielsku, albo gdyńscy kibice basketu). Jest szansa, że bez Julii będą kłopoty w 1/2, ale wierzę, że zespół zagra sercem i sprawi sensację na koniec.