• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Soundrive Festival (21 opinii)

Mieliście okazję doświadczyć namacalnie wejścia w świat muzyki alternatywnej, granej na żywo w plenerze oraz sportów extremalnych w jednym? I edycja Soundrive Festival 2012 Wam to zapewni!

Decyzją organizatora, wstęp na festiwal jest wolny. O zwrotach zakupionych biletów nabywcy zostaną powiadomieni indywidualnie przez organizatora.

ciężkie brzmienia - koncerty w Trójmieście


Na Festiwalu wystąpią zespoły reprezentujące różnorodne style i gatunki muzyczne, zaliczane do tzw. nurtu alternatywnego oraz jego pogranicza - popularnych i mających rzeszę swoich
zwolenników wśród wielu pokoleń.

Wydarzenie obejmie 2 sceny zróżnicowane pod względem muzycznym, strefy gastronomiczne oraz inne atrakcje. Kolibki Adventure Park to jedno z niewielu miejsc w Trójmieście, prezentujące w swojej ofercie szerokie spektrum sportów ekstremalnych stworzonych przez pasjonatów.

Podczas festiwalu wystąpi 12 zespołów zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Założeniem Soundrive Festival jest realizowanie głównego celu Portalu Soundrive.pl jakim jest promowanie muzyki niezależnej!

Soundrive Festival to więcej niż muzyka! Przestrzeń festiwalową udostępni Organizatorom Park Sportów Ekstremalnych Kolibki Adventure Park - Największy park przygody w Polsce!

[wideo id=3525 width=555 height=405 align=center scalable=1]

EXTREMALNIE
Oprócz strony muzycznej część terenu festiwalowego zamieni się w poligon atrakcji mniej lub bardziej ekstremalnych atrakcji dla fanów wyczynów ekstremalnych, m.in.: przejazd na linie nad publicznością, quady, ścianka, pokazy rowerowych ewolucji, MotoCross, Offroad. Dostępne będą w określonej ilości w pakietach dla ekstremalnych zapaleńców.

Odbędzie się Mad Race, czyli szalony wyścig przy udziale zawodników/ festiwalowiczów po pełnym niespodzianek błotnym torze przeszkód! Wyścig poprowadzi i komentować będzie: Paweł Końjo Konnak

Soundrive North Dirt Open 2012:
Na terenie parku budujemy specjalnie dla was tor przeszkód, na którym to odbędą się zawody rowerowe przy dźwiękach granej na żywo muzyki sceny hardcore'owej. Najbardziej widowiskowe i skomplikowane tricki rowerowe, niezapomniane przeżycia i duża dawka adrenaliny!
Strefa extreme czynna od godz. 10:00 - 15:00 (https://festival.soundrive.pl/ofestiwalu/)

Publiczności zapewnione zostaną niezapomniane przeżycia i duża dawka adrenaliny!

MNIEJ EKSTREMALNIE
Na terenie Kolibki Adventure Park egzystować będzie tętniąca życiem Strefa Gastronomiczna połączona z Miasteczkiem Shoppingowym / BAZAR ZONE, w ramach którego będzie można nabyć wiele ciekawych i oryginalnych przedmiotów, gadżetów - nie tylko festiwalowych. Ponadto odbędzie się mini kiermasz płyt - tzw. Targowisko Płyt. / Zgłoś swoje stoisko na: https://festival.soundrive.pl/bazar/

Wydarzenie będzie miało charakter festiwalu jednodniowego. Dwie sceny, dwa światy!

Mapa terenu festiwalu.
Mapa terenu festiwalu.


Hardcore Stage, a na niej obowiązywać będzie tylko i wyłącznie mocne brzmienie muzyki hardcore' owej. Przy jej akompaniamencie odbywać się będą zawody i pokazy ekstremalne.

Main Stage
Scena Główna Soundrive Festival 2012. Muzyka grana na żywo przez cały dzień. Wystąpią 3 kapele konkursowe wyłonione drogą głosowania przez Internautów portalu Soundrive.pl / Sprawdź na: www.soundrive.pl oraz pod adresem: festival.soundrive.pl/konkurs

PROGRAM - SCENA GŁÓWNA

15:00 - 15:30 PSYCHOLLYWOOD
15:40 - 16:10 ATMASFERA
16:20 - 16:50 DNA HAS CHANGED IN MECHANICAL NETWORK
17:00 - 17:40 BUBBLE CHAMBER
17:50 - 18:30 HELLOW DOG
18:40 - 19:20 LACHOWICZ & THE PIGS
19:30 - 20:10 OLIVIA ANNA LIVKI
20:20 - 21:10 GABLÉ
21:20 - 22:10 SOLANGE LA FRANGE
22:20 - 23:40 TITO & TARANTULA
23:50 - 01:00 N.O.H.A
01:10 - ... TWIN PRIXW ramach I edycji Soundrive Festival 18 maja wystartuje KONKURS MULTIMEDIALNY SOUNDRIVE FESTIVAL 2012. Gorąco zapraszamy wszystkich fanów sztuki audio / video oraz festiwali muzycznych do zaprezentowania swojego talentu poprzez stworzenie 1-minutowego filmu reklamowego zapowiadającego Soundrive Festival 2012. Więcej informacji o konkursie na: festival.soundrive.pl/konkurs

Podczas I edycji Soundrive Festival 2012 na Scenie Głównej gościć będziemy:

GABLÉ
Gablé pochodzi z Francji z miejscowości Caen. Zespół powstał w 2002 roku i składa się z trzech osób: Thomasa, Matthieu oraz Gaëlle. "Gablé to historia dwóch perkusistów którzy zdecydowali się grać na gitarze oraz dziewczyny która nauczyła się grać na klawiszach przyklejając na nie kolorowe naklejki".

SOLANGE LA FRANGE
DJ-ski duet rockowy zespół i electro-punk powstał w Vevey w Szwajcarii. Solange Fringe został stworzony w 2002 przez Julie Tristana i Hugo Basso, absolwentów Wyższej Szkoły Sztuki Użytkowej w Vevey. Najpierw jako DJ-e, spędzają kilka lat w podróży po Szwajcarii. Mieszanina muzyki elektro /rockatech i punk.

HELLOW DOG
Hellow Dog to niebanalny, ale prosty pop, ich piosenki są łatwe do zapamiętania, lecz trudniejsze do zanucenia. Układ zwrotka - refren jest często z premedytacją łamany. Dźwiękowe i formalne eksperymenty to sens ich twórczości. Równoważą energię i nastrojowość - rockowy romantyzm i elektroniczny trans. I jeszcze jedno. Hellow Dog - o co im chodzi z tą nazwą? Według zespołu: nawiązuje do odwiecznej walki kotów z psami - a ściślej, pokazuje, jak prawdopodobnie koty mogłyby witać swoich zaciekłych antagonistów.

BUBBLE CHAMBER
To autorski projekt Michała Góreckiego, trójmiejskiego basisty znanego ze współpracy m.in. z Proghma-C, MC Glennskim czy Leszkiem Możdżerem. Producencką pieczę nad projektem sprawuje Nawias, trójmiejski dj na stałe rezydujący w Kopenhadze. Za "drums" odpowiedzialny jest Jacek Prościński kojarzony z formacjami NewNew oraz jazzowym Unknown Quartet.

OLIVIA ANNA LIVKI
"The Name Of This Girl Is" to tytuł debiutanckiego albumu Olivia Anna Livki - i jej deklaracja. Ambitna, może lekko neurotyczna pracowita mrówka stawia się Titanicowi music industry, kapitalizmu, exploitacji i globalnej katastrofy.

Jej twórczyni, Olivia Anna Livki to wokalistka i basistka, ale przede wszystkim majsterkowicz muzyki pop z obsesyjną miłością do detalu, w tradycji architektów artrocka takich jak Byrne i Eno (tytuł albumu jest miedzy innymi zainspirowany The Name Of This Band..., a ulubiony inżynier Davida Byrne'a, Pat Dillett go mixował). A zarazem to dzika, postpunkowa bestia performance, bosa szamanka w piórach i kolorowych rajstopach. Jednym słowem: nowa definicja geek-girl.

LACHOWICZ & The Pigs
Jacek Lachowicz - muzyk jest w środowisku polskiej muzyki alternatywnej personą szczególną. To jeden z przedstawicieli fali tych muzyków, którzy charakterem twórczym wykraczają daleko poza ramy standardowego rozumienia rocka w naszym kraju. Przez 8 lat współpracował z sopocką grupą alternatywną ŚCIANKA, z którą nagrał 4 płyty długogrające i pięć singli.

Od 2004 Jacek Lachowicz tworzy własny projekt muzyczny nazwany po prostu "Lachowicz". Dotychczas ukazały się 4 płyty solowe Lachowicza - "Jacek Lachowicz" i "Za morzami" , ekskluzywna płyta "Runo" i najnowsza - "Pigs_joys and organs" - płyta w większości jest w języku angielskim, a produkcyjnie zmierza w stronę prostych piosenek, które próbują wymknąć się sztampowej rockowej aranżacji.

N.O.H.A
N.O.H.A. jest to kosmopolityczny zespół działający w branży muzycznej od 1995 roku. Od samego początku pracują pod batutą lidera zespołu Philipa Noha (pierwotnie Praga, Czechy) oraz z pomocą niezwykłej charyzmy MC Chevy z NYC.

Zespół charakteryzuję się otwartością gatunku-mieszanki drum & bass, muzyki świata i energii załadowanej po brzegi. Takie hity jak: Balkan Hot Step, Pijama, Dive in your life, Base From Above, a przede wszystkim Tu Cafe przyniósł zespół do największych europejskich scen festiwalowych, na przykład: Eurospotting-Kopenhagen,Bourges Festiwal, Roxy-Stambuł, Electronic Beats Festival (support Prodigy), Roots Festival-Amsterdam, Espantapitas Festival, Rock for People, Exit, Pohoda, Colours of Ostrava, PopKomm, Rolling Stone Roadshow, Bizarre Festival, Nancy-Jazz Festiwal, Funkhaus Europa-Festiwal.

ORAZ dług oczekiwana gwiazda - formacja TITO & TARANTULA!

Ta amerykańska formacja, która na muzycznym rynku działa już od 1992 roku, doskonale znana jest wszystkim wielbicielom filmów Roberta Rodrigueza. Grupa stworzyła muzykę na potrzeby takich obrazów jak "Desperado" czy "Od Zmierzchu Do Świtu", gdzie również pojawiła się w roli muzyków - wampirów. Także podczas jednej z tras koncertowych, zespołowi jako trzeci gitarzysta towarzyszył sam Robert Rodriguez. Lider zespołu - Tito Larriva ma także na swoim koncie liczne role filmowe, np. zagrał szaleńca w "Million Dolar Hotel" Wima Wendersa.

W 1997 roku ukazał się długo oczekiwany debiut zespołu, rewelacyjnie przyjęty krążek "Tarantism", a już 2 lata później swoją premierę miał kolejny album "Hungry Sally & Other Killer Lullabies", gdzie zespół przy wykorzystaniu bardziej lub mniej typowych instrumentów dla muzyki rockowej (jak skrzypce czy mandolina), stworzył zupełnie nową i pasjonującą jakość w muzyce. Ciekawostką może być również fakt, że w 1997 roku utwór "White Train" został motywem przewodnim...mistrzostw świata we wrestlingu. Na kolejnej płycie - "Little Bitch", która swoją premierę miała w 2000 roku, zespół poszedł w kierunku eksperymentów muzycznych. Nowatorskie brzmienie i zupełnie nowe podejście do wokali nie do końca odpowiadało fanom grupy i na kolejnym krążku - "Andalucia" (2002 r.), zespół powrócił do stylu wypracowanego na dwóch pierwszych płytach.

Od Północy Scenę Główną opanują dj- e !

Przeczytaj także

Opinie (21)

 • super!!!!!!!!!!!

  • 18 2

 • LACHOWICZ ?? OLIVIA ANNA LIVKI ??

  no i to jest argument.. ;)) widzimy sie na placu boju.

  • 12 5

 • a jakie hardkorowe kapele beda graly?

  • 3 0

 • Jakie hardkorowe ? juz mowie... (1)

  Mniej znane .. Skrilex , metallica ,Slipknot , Slayer deadmau5 daft punk... i takie inne podzespoly.

  • 4 9

  • a hardkorowy koksu?

   • 2 1

 • Tito % Tarantula!!

  Yeah, marzyłem aby ich zobaczyć ale nigdy nie udało mi się pojechać na koncert do innego miasta. Ale czad!

  • 10 2

 • O kurde.. poszedłbym na psyhollywood bo mam blisko

  ale ta wymiana opasek na bilety.. strefa vip i bazar zone.. i to wszystko na byłym torze motokrosowym gdzie króluje teraz małpi gaj... Panowie, wy openera niedługo przerośniecie

  • 5 6

 • WJAZD FREE !!!!

  WJAZD FREE - super:) Szykuje się świetna sobota:)

  • 20 0

 • ............znowu angielka nazwa?............. (4)

  Czy brakóje wam polskich słuw, rzygamy jusz na tą anglizacje wszystkiego!

  • 7 15

  • Panie Pioter izi /easy/

   • 1 0

  • jak masz nadzieję zobaczyć w 3city turystów z innych krajów

   przynajmniej w okresie letnim, to chyba lepiej jak jest po angielsku...

   • 4 1

  • słÓw, a nie słuw

   słÓw, a nie słuw

   • 2 1

  • kto rzyga ten rzyga

   panie pis sdu

   • 0 0

 • SOUNDRIVE NORTH DIRT OPEN 2012

  Polecam zawody w których Najlepsi Polscy Freestylowcy Rowerowi
  Powalczą o grubą kasę siekając naprawdę grube sztuczki!
  https://www.facebook.com/events/220685444710520/

  • 2 1

 • Niby tak extremalnie (2)

  ale zakaz wejścia z psem jest.

  • 5 13

  • tak (1)

   ustawa o imprezach masowych. zrozumcie czasem organizatorów imprez ze maja przepisy których nie mogą obejść.

   • 7 0

   • pomyslcie

    cale szczescie nie moga obejsc, przeciez dla psa tak glosna muzyka to katorga.. za glosno dla Naszego 4 noga!!

    • 9 1

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

23.02 g.18.00
Grupa Azoty Unia Tarnów
25.02 g.12.40
Stal Rzeszów
25.02 g.15.00
Znicz Pruszków
25.02 g.17.30
Ślepsk Malow Suwałki
01.03 g.20.30
GKS Tychy
20.02 g.18.00
MKS Pruszków
18.02 g.14.45
Projekt Warszawa
17.02 g.20.00
Wisła Płock
17.02 g.18.00
Basket Ekstraklasa Bydgoszcz
17.02 g.17.30
Polonia Warszawa