Spójnia pokonała Meble Wójcik

9 grudnia 2017 (artykuł sprzed 6 lat)
Rafał Jamioł (na zdjęciu) i jego koledzy ze Spójni Gdynia długo czekali na drugie zwycięstwo w PGNiG Superlidze. W Gdynia Arenie pokonali drugi najsłabszy zespół rozgrywek Meble Wójcik Elbląg. Rafał Jamioł (na zdjęciu) i jego koledzy ze Spójni Gdynia długo czekali na drugie zwycięstwo w PGNiG Superlidze. W Gdynia Arenie pokonali drugi najsłabszy zespół rozgrywek Meble Wójcik Elbląg.

Spójnia Gdynia pokonała Meble Wójcik Elbląg 32:28 (21:14) w meczu outsiderów PGNiG Superligi. Dla beniaminka to dopiero drugie zwycięstwo w krajowej elicie i pierwsze od ośmiu spotkań. Dzięki niemu gdynianie zrównali się dorobkiem z elblążanami. Ci napsuli krwi gospodarzom w ostatnich minutach meczu, ale tym razem Spójnia uniknęła błędów z poprzednich pojedynków.

SPÓJNIA: Michalczuk, Zimakowski, Głębocki - Lisiewicz, Ćwikliński 7, Kamyszek 5, K.Pedryc 3, Kirilenko 5, Jamioł 4, Rychlewski 7, P.Pedryc 1, Dworaczek

Meble Wójcik: Ram, Kiepulski - Grzegorek, Szopa 1, Janiszewski 7, Nowakowski 3, Adamczak 3, Netz 3, Moryń 10, Koper 1

Szczypiorniści Spójni na drugie zwycięstwo w PGNiG Superlidze czekali od 30 września i wygranej nad Sandra Spa Pogonią Szczecin. Kolejne osiem spotkań podopieczni Marcina Markuszewskiego kończyli porażkami. Często gdynianom brakowało sił i doświadczenia w końcówce spotkań i powielali scenariusz, w którym szanse na komplet punktów tracili po przerwie.

PIOTRKOWIANIN - SPÓJNIA. RELACJA Z MECZU. ZNÓW SŁABO PO PRZERWIE

W sobotę w Gdynia Arenie przeciwko Meblom Wójcik sytuacja wyglądała podobnie. Spójnia znakomicie spisała się w pierwszej połowie. Gospodarze rozpoczęli mecz od prowadzenia 6:2, a i później popisywali się znakomitą skutecznością. W bramce dobrze spisywał się Mateusz Zimakowski i do przerwy Spójnia zbudowała przewagę aż 7-miu bramek.

GÓRNIK ZABRZE - WYBRZEŻE GDAŃSK 33:35. RELACJA Z MECZU

Po zmianie stron różnica wynosiła nawet 8 trafień, ale gdynianie zaczęli trwonić przewagę po własnych błędach. W 41. minucie elblążanie przegrywali już tylko 21:24 i poprosili o czas. Zdołali zbliżyć się do Spójni na 2 bramki i wszystko wskazywało na to, że gdynianie znów mogą przegrać mecz w końcówce.

Na szczęście tym razem beniaminek uciekł spod przysłowiowego topora. W 57. minucie rzut karny wywalczył Sergiusz Dworaczek, a rzut z 7. metra wykorzystał Rafał Rychlewski. Chwilę później Kamil Pedryc wykorzystał podanie za plecy rywali i trafił na 32:28.

Dwiema świetnymi interwencjami popisał się jeszcze Zimakowski i gdynianie mogli świętować swoje drugie zwycięstwo w krajowej elicie. Tym cenniejsze, że za 4 punkty, dzięki którym zrównali się dorobkiem z Meblami Wójcik w tabeli grupy granatowej. W tabeli są niżej ze względu na gorszy dorobek bramkowy.

8 Sandra Spa Pogoń Szczecin 14 2 1 2 9 352:389 12
W tabeli najpierw kolejność w grupie granatowej, następnie w grupie pomarańczowej.
W Superlidze przyznawane są 3 pkt za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, 2 pkt za zwycięstwo po rzutach karnych i 1 pkt za porażkę po karnych. Dodatkowo drużyna zdobywa punkt bonusowy, gdy pokona rywala ze swojej grupy.
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. rozegrają dwumecz o "dziką kartę
Tabela wprowadzona: 2017-12-11

Wyniki 14 kolejki

• SPÓJNIA GDYNIA - Meble Wójcik Elbląg 32:28 (21:14)
  • Górnik Zabrze - WYBRZEŻE GDAŃSK 33:25 (13:16)
  • Chrobry Głogów - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 30:28 (14:12)
  • MMTS Kwidzyn - Orlen Wisła Płock 24:38 (11:14)
  • Energa MKS Kalisz - KPR Legionowo 27:25 (16:7)
  • Sandra Spa Pogoń Szczecin - Stal Mielec 33:33 (20:13) karne 3:4 (20:13)
  • Azoty Puławy - PGE Vive Kielce 25:30 (13:16)