Nie było mikołajkowego prezentu dla Spójni

Spójnia Gdynia

Rafał Jamioł (nr 3), czyli były zawodnik Piotrkowianina był jedną z głównych postaci ataku Spójni. Niestety trener Marcin Markuszewski ponownie nie mógł liczyć na defensywę. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Do 40. minuty meczu w Piotrkowie Trybunalskim wydawało się, że Spójnia jest w stanie sprawić sobie mikołajkowy prezent i wygrać po serii siedmiu przegranych spotkań. Niestety gdynianie nagle przestali grać w piłkę ręczną i tylko przyglądali się poczynaniom Piotrkowianina, który triumfował 39:32 (16:18).

Piotrkowianin: Procho, Schodowski - Mróz 2, Urbański 1, Woznowski 2, Iskra 4, Kaźmierczak, Swat 8, Góralski 6, Surosz 3, Andreou, Pożarek 3, Makowiejew 5, Tórz 4, Pacześny 1

SPÓJNIA: Zimakowski, Głębocki, Michalczuk - Lisiewicz 6, Ćwikliński 3, K. Pedryc 3, Kamyszek 6, Kirilenko 2, Jamioł 6, Brukwicki, Rychlewski 6, P. Pedryc, Dworaczek

WYBRZEŻE - ORLEN WISŁA. RELACJA Z MECZU

Siedem meczów bez zwycięstwa miała za sobą Spójnia Gdynia jadąc do Piotrkowa Trybunalskiego. Do tego byli po srogiej lekcji udzielonej im przez mistrza Polski, PGE Vive Kielce. W poprzedniej kolejce gospodarze ulegli temu rywalowi w Gdynia Arenie 27:46. Trenerowi Marcinowi Markuszewskiemu wypadł przed spotkaniem kolejny szczypiornista. Maciej Marszałek skręcił podczas treningu staw skokowy i ni zdążył wyleczyć się na środowe spotkanie.

W dobrze znane sobie miejsce powrócił Rafał Jamioł, czyli były zawodnik Piotrkowianina. I to on był autorem dwóch trafień otwierających mecz. Gospodarze szybko jednak odpowiedzieli czterema trafieniami, które przedzielili Paweł Ćwikliński oraz Robert Kamyszek (4:4). Drugi z nich zaliczył w krótkim odstępie czasu trafienia numer dwa i trzy więc w 9. minucie Spójnia ponownie prowadziła (5:6).

I tak wyglądała niemal cała pierwsza połowa. Od 13. do 17. min. na boisku mieliśmy jednego bohatera. Był nim Rafał Rychlewski. W tym okresie gry zdobył aż cztery bramki, dwukrotnie pokonując bramkarza gospodarzy rzutem z 7. metra. Spójnia prowadziła dzięki niemu 13:10. Rywale odpowiedzieli jednak także czterema trafieniami, które i tym razem przedzielił Ćwikliński (14:14). Po chwili Jamioł oraz Oleksandr Kirilenko trafieniem z kontry, dali gdynian dwubramkowe prowadzenie (14:16). Przed przerwą do trzech goli podwyższył je jeszcze Kamyszek, ale goście zdołali trafić jeszcze raz przed syreną kończącą połowę (16:18).

Po zmianie stron gospodarze szybko zdobyli bramkę, ale Adam LisiewiczPaweł Pedryc zadbali o to, aby przewaga gości ponownie wynosiła trzy bramki (17:20). Mając jednak w pamięci poprzednie spotkania gdynian wiadomo było, że najgorszy moment w meczu dopiero przed nimi. I choć w 38 min. Prowadzili 22:19, to już po 3 min. mieliśmy remis 22:22. A w 44. min, po trzech trafieniach z rzędu szczypiornistów Piotrkowianina było już 27:25 dla tej drużyny. Serię rywali przerwał Jamioł, ale goście ponownie nie dali odeprzeć naporu rywali. Ci doszli nawet do 9-bramkowej przewagi (39:30) i spokojnie sięgnęli po zwycięstwo.

8 Sandra Spa Pogoń Szczecin 13 2 1 1 9 319:356 11

W tabeli najpierw kolejność w grupie granatowej, następnie w grupie pomarańczowej.
W Superlidze przyznawane są 3 pkt za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, 2 pkt za zwycięstwo po rzutach karnych i 1 pkt za porażkę po karnych. Dodatkowo drużyna zdobywa punkt bonusowy, gdy pokona rywala ze swojej grupy.
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. rozegrają dwumecz o "dziką kartę

Tabela wprowadzona: 2017-12-06