Katastrofa szczypiornistów Spójni

17 listopada 2017 (artykuł sprzed 6 lat)
Kamil Pedryc (w środku) dostał czerwoną kartkę na 6 minut przed końcem meczu ze Stalą. Po jego zejściu gdynianie stracili 7 bramek rzucając jedną i przegrali to spotkanie. Kamil Pedryc (w środku) dostał czerwoną kartkę na 6 minut przed końcem meczu ze Stalą. Po jego zejściu gdynianie stracili 7 bramek rzucając jedną i przegrali to spotkanie.

Piłkarze ręczni Spójni przegrali we własnej hali ze Stalą Mielec 31:35 (16:15). Gdynianie przeważali praktycznie cały mecz, aby przegrać go w ostatnich 6 minutach, które przegrali 1:8. Po 10. kolejkach beniaminek PGNiG Superligi ma na koncie tylko jedno zwycięstwo.

SPÓJNIA: Zimakowski, Głębocki, Michalczuk - Kamyszek 8, K.Pedryc 1, Kirilenko 5, Jamioł 3, Brukwicki 2, Rychlewski 8, P.Pedryc 1, Krawczenko, Marszałek 3

Stal: Wiśniewski, Lipka - Wilk 8, Krępa, Janyst 5, Wypych 1, Skuciński, Mochocki 3, Kłoda, Sarajlić 2, Kawka 1, Chodara 1, Cuzić 4, Wojkowski 2, Krupa 2, Ćwięka 6

NIEUDANA POGOŃ WYBRZEŻA W KWIDZYNIE

Gdyńscy szczypiorniści byli bardzo zdeterminowani, aby w dziesiątym spotkaniu w PGNiG Superlidze sięgnąć po drugie zwycięstwo. Po srogiej lekcji jakim był wyjazdowy pogrom 25:40 przeciwko Azotom Puławy, wydawało się, że coś w końcu pękło i w zespole beniaminka może być już tylko lepiej.

I było, przynajmniej na początku piątkowego starcia ze Stalą Mielec. Podopieczni trenera Marcina Markuszewskiego znakomicie weszli w mecz. W ataku szalał Robert Kamyszek, a po dwóch z rzędu trafieniach Rafała Jamioła w 9. minucie spotkania gospodarze prowadzili w Gdynia Arenie już 7:2.

W pewnym momencie przewaga gdynian wynosiła 6 bramek, ale po kwadransie gry goście poderwali się do walki. Po bramce Jakuba Ćwięki był nawet remis 14:14, ale Kamyszek odzyskał prowadzenie dla miejscowych.

Po zmianie stron scenariusz był podobny. Lepiej zaczęła Spójnia, a na domiar złego dla gości, trzecie wykluczenie i czerwoną kartkę zarobił Jakub Kłoda, który musiał opuścić boisko. Gdynianie długo utrzymywali przewagę czterech trafień, ale mielczanie zdołali zmniejszyć ją o połowę.

Ostatnie 6 minut to istna katastrofa w wykonaniu gospodarzy. Najpierw gdynianie stracili bramkę, po której prowadzili 30:28. W kolejnej akcji trzecią karę i czerwoną kartkę otrzymał Kamil Pedryc. Od tej pory Spójnia zdołała zdobyć tylko jedną bramkę, gdy goście zaliczyli siedem trafień!

Na prowadzenie Stal wyszła w 57. minucie po rzucie Pawła Wilka. Nie tylko nie oddali ciężko wywalczonej przewagi, ale powiększyli ją zamykając spotkanie serią 3:0. Dla Spójni to piąta porażka z rzędu.

8 Sandra Spa Pogoń Szczecin 10 0 1 0 9 232:284 3
W tabeli najpierw kolejność w grupie granatowej, następnie w grupie pomarańczowej.
W Superlidze przyznawane są 3 pkt za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, 2 pkt za zwycięstwo po rzutach karnych i 1 pkt za porażkę po karnych. Dodatkowo drużyna zdobywa punkt bonusowy, gdy pokona rywala ze swojej grupy.
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. rozegrają dwumecz o "dziką kartę
Tabela wprowadzona: 2017-11-19

Wyniki 10 kolejki

• MMTS Kwidzyn - WYBRZEŻE GDAŃSK 24:22 (14:11)
  • SPÓJNIA GDYNIA - Stal Mielec 31:35 (16:15)
  • Sandra Spa Pogoń Szczecin - PGE VIVE Kielce 29:38 (13:22)
  • Orlen Wisła Płock - Meble Wójcik Elbląg 29:17 (15:8)
  • Gwardia Opole - MKS Kalisz 28:21 (15:11)
  • KPR Legionowo - Azoty Puławy 22:25 (10:10)
  • Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Górnik Zabrze 26:28 (14:15)
  • Chrobry Głogów - Zagłębie Lubin 30:29 (14:14)

Opinie (24)

• super emocjonujący mecz

50 minuta 29-25

• 2 2

• Tytuł powinien brzmieć KATASTROFA duetu trenerskiego !

• 11 0

• (7)

panie trenerze czas na dymisję!
    Ta kolejna przegrana to tylko pana zasługa!
    Mecz który powinien być wygrany to :
    - Górnik Zabrze
    - Legionowo
    - Gwardia Opole
    - i dzisiaj Stal Mielec
    Mam tylko jedno pytanie,dlaczego nawet na chwilę nie zagrał rozgrywający Pedryc?
    Może nic by nie zmieniło,ale czy Kyrylenko był aż tak lepszy (drugi który dołożył cegiełkę do tego wyniku),nic by nie zmienił?
    Co do stylu,można zagrać słabiej w ataku ale rzucenie 31 bramek u siebie i przegrać do 35 to znaczy że obrony żadnej! Dodać należy że była poprawna gra bramkarzy!
    Dlaczego zespół ostatnie 20 minut grał zwalniając wszystkie akcje,dlaczego nie grają kontr w II tempo? zresztą tych >dlaczego> jest tak dużo że szkoda czasu na pisanie bo i tak nie dociera! Nowoczesna piłka ręczna nie polega tylko na ściąganiu bramkarza w osłabieniu (nie zawsze się to opłaca,dzisiaj w żadnej akcji NIE) a w ostatnich minutach straciło się 4 bramki bez niczego!
    Szkoda tych chłopaków bo przegrywają nie ze swojej winy!

• 16 3

• zmiana trenera i Mistrz Polski jest nasz (2)

"Ta kolejna przegrana to tylko pana zasługa!"
      gratuluje dobrego samopoczucia zawodnikowi który to pisał
      czyli wy jesteście super bo to nie wyście końcówkę 2-10 zrobili
      winny jest tylko trener

• 1 11

• (1)

Tym chłopakom potrzebny jest trener z prawdziwego zdarzenia a nie amator A tak apropo nie jestem zawodnikiem wielki obrońco partaczy trenerskich