Stal Mielec - Lechia Gdańsk 0:0. Pierwszy punkt od 1 kwietnia

14 maja 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (106)

Jakub Kałuziński (z lewej) oddał jedyny celny strzał w meczu Stal Mielec - Lechia Gdańsk 0:0, co ilustruje najlepiej, jaki był poziom gry zaprezentowany przez oba zespoły. Jakub Kałuziński (z lewej) oddał jedyny celny strzał w meczu Stal Mielec - Lechia Gdańsk 0:0, co ilustruje najlepiej, jaki był poziom gry zaprezentowany przez oba zespoły.

Lechia Gdańsk zremisował na wyjeździe ze Stalą Mielec 0:0 w 32. kolejce PKO BP Ekstraklasy i już nie ma szans na poprawienie nawet przedostatniego miejsca w tabeli. Dla biało-zielonych to pierwszy ligowy punkt od 1 kwietnia, a zarazem dopiero drugi w liczącej już siedem meczów kadencji trenera Davida Badii. Cenną zdobyczą jest aż 210 minut młodzieżowców, co przybliża klub do uniknięcia kary finansowej, a na razie spadła ona o pół miliona. Poziom gry z obu stron był jednak bardzo przeciętny, a strzał Jakuba Kałuzińskiego był jedynym celnym w tym spotkaniu.

Sappinen

Rezerwowi: 1 Kochalski, 5 Vallejo, 6 Leandro, 7 Domański, 10 Mak 11 Lebedyński, 16 Żyra, 24 Wolski, 26 Kasperkiewicz

Sezonienko

Rezerwowi: 1 Buchalik, 2 Pietrzak, 3 Castegren, 7 Gajos, 26 Brzęk, 28 Paixao, 29 Stec, 30 Friesenbichler, 33 Terrazzino
  • 59' 9 Sappinen Zmiany 11 Lebedyński
  • 69' 92 Ciepiela Zmiany 10 Mak
  • 69' 8 Hinokio Zmiany 7 Domański
  • 77' 32 Gerbowski Zmiany 6 Leandro
  • 77' 23 Getinger Zmiany 5 Vallejo
  • 46' 8 De Kamps Zmiany 7 Gajos
  • 46' 97 Abu Hanna Zmiany 2 Pietrzak
  • 83' 6 Kubicki Zmiany 33 Terrazzino
  • 66' Ciepiela
  • 70' Kruk

6 maja Lechia straciła szansę na utrzymanie ekstraklasy na boisku...

Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin 1:3. Przypomnij sobie relacje, oceny, foto i video

natomiast 12 maja jej los został przypieczętowany ostatecznie, gdyż komisja odwoławcza PZPN przydzieliła licencję Piastowi, który wcześniej miał być zdegradowany za brak uregulowania odprawy dla trenera Fornalika

Sprawdź, jak PZPN wbił ostatni gwóźdź do degradacji Lechii Gdańsk

szukano winnych degradacji. Wskazał ich m.in. Nalepa

Przeczytaj wywiad z Michałem Nalepą, obrońcą Lechii Gdańsk

swoją wersję wydarzeń przedstawił Adam Mandziara, akcjonariusz większościowy Lechii

Przeczytaj, kogo i co obwinił Adam Mandziara i jak widzi przyszłość Lechii Gdańsk?

dla wielu przyszłość Lechii jest jednak przede wszystkim bez Mandziary

Jest oferta na zakup Lechii Gdańsk. Przeczytaj, co powiedział potencjalny nabywca

kolejna wpadka organizacyjna klubu miała miejsce, choćby przy przedsprzedaży biletów na ostatni mecz w ekstraklasie

Dlaczego Lechia Gdańsk musiała obniżyć ceny biletów?

miasto nie jest gotowe na ewentualne przenosiny Lechii na T29 po degradacji

Dlaczego Lechia Gdańsk nie może wrócić na Traugutta?

jednocześnie szuka alternatywny, by na Polsat Plus Arenie Gdańsk mogły zagrać inne drużyny

Sprawdź, kto może dla Gdańska zapewnić nawet mecze fazy grupowej Ligi Mistrzów?

wracając na grunt piłkarski, to Lechia w trzech ostatnich kolejkach bronić się będzie przede wszystkim przed milionową karą

Kto i jak pozwoli uniknąć Lechii Gdańsk kary?

trener Badia nie może zagrać kolejnego finału, ale po pięciu porażkach z rzędu i 1 punkcie w sześciu meczach, wyznaczył przed zespołem nowy cel

O co zdaniem trenera gra Lechia Gdańsk w trzech ostatnich kolejkach?

klub nie wskazał trenerowi listy piłkarzy, których chce zatrzymać na następny sezon, ani nawet tych, który należy pod tym kątem sprawdzić. Z powodu kartek nie mogą grać: Nalepa i Zwoliński. Łącznie aż 5 zmian w porównaniu z "11' z meczu z Zagłębiem
Stali także brakuje minut młodzieżowców, gdyż na razie jest w przedziale kary wynoszącej pół miliona złotych, ale mielecka drużyna przede wszystkim gra o uniknięcie degradacji. Zapewni to sobie już dziś, jeśli wygra
trener Kiereś dokonał trzech zmian w "11" w porównaniu z ostatnią kolejką, w której jego drużyna bezbramkowo zremisowała w Płocku. Do gry desygnował dwóch nowych ofensywnych graczy: Hinokio i Sappinena, a na środek drugiej linii wprowadził Gerbowskiego
w Stali byli piłkarze Lechii: Matras (Stal Mielec) i Wolski (Stal Mielec), choć ten drugi w Gdańsku w pierwszej drużynie nie zadebiutował, a dziś zaczyna na ławce
kapitanem Lechii dziś Maloca (LECHIA Gdańsk)
piłkarze na prezentacji, Lechia w stalowych strojach Stal białe koszulki, niebieskie spodenki
1'
od środka mecz rozpoczęła Stal
2'
zbyt mocne podanie do Sappinena (Stal Mielec), od bramki zacznie Kuciak (LECHIA Gdańsk)
2'
pierwsza próba akcji Sezonienki, który dziś ustawiony w ataku, piłkę przejęli obrońcy Lechii
3'
Lechia próbuje pressingu na połowie Stali
6'
ucierpiał Tobers (LECHIA Gdańsk), ale pozbierał się bez pomocy fizjoterapeutów
7'
na razie nic ciekawego na boisku się nie wydarzyło, dużo niecelnych podań z obu stron
8'
sędzia pokazał Abu Hannie (LECHIA Gdańsk), że faulował już po raz drugi i zapewne dodał, że kolejny to będzie kartka
9'
przypomnijmy, że Abu Hanna (LECHIA Gdańsk) jest tylko wypożyczony z Legii, a gra dalej mimo że w meczu z Zagłębiem był mocno zamieszany w stratę dwóch goli, w dodatku nominalny środkowy obrońca gra na lewej stronie defensywy
11'
Hiszpański (Stal Mielec) wybił piłkę poza własną bramkę po dośrodkowaniu Bartkowskiego (LECHIA Gdańsk)
11'
i kolejny korner tym razem po interwencji Kruka (Stal Mielec)
12'
Abu Hanna (LECHIA Gdańsk), mocno atakowany przez Wlazło (Stal Mielec), przestrzelił z 5. metra. Ciekawie rozegrany korner przez Lechię. Dośrodkował Kałuziński (LECHIA Gdańsk), a piłkę głową na strzał zgrał Bartkowski (LECHIA Gdańsk) niemal z końcowej linii boiska
13'
Kałuziński (LECHIA Gdańsk) z okolic środkowego koła zagrał dłuższą piłkę, do której doszedł Sezonienko, ale gdy wbiegł w pole karne, to strzelił niecelnie
14'
Lechia od kilku minut przejmuje inicjatywę nad grą
15'
w polu karnym gospodarzy Abu Hanna (LECHIA Gdańsk) faulował Matrasa (Stal Mielec)
19'
Lechia "nabija" posiadanie piłki, ale czym bliżej bramki rywali, tym gra układa się gorzej
19'
Kubicki (LECHIA Gdańsk) przerwał dobrze kontrę Hinokio (Stal Mielec)
20'
błąd przy wyprowadzeniu piłki Lechii, oddana piłka 25 metrów od własnej bramki. Wlazło (Stal Mielec) strzelił natychmiast. Posłał piłkę pół metra od słupka bramki Kuciaka (LECHIA Gdańsk)
23'
na razie bez żadnego celnego strzału w tym meczu, 2 niecelne próby Lechii, 1 Stali
24'
coraz bardziej widać, że Stal ustawia się na grę z kontry, a Lechii nadal atak pozycyjny niezbyt wychodzi
24'
Piła (LECHIA Gdańsk) przegrał pojedynek w polu karnym z Flisem (Stal Mielec), dobrze podawał Durmus (LECHIA Gdańsk)
25'
niecelny strzał z dystansu Tobersa (LECHIA Gdańsk)
25'
Sezonienko padł przed polem karnym w zderzeniu z Matrasem (Stal Mielec). Sędzia przerwał grę, ale by udzielić tylko pomocy młodzieżowcowi Lechii, bo faulu się nie dopatrzył
26'
Abu Hanna (LECHIA Gdańsk) we własnej "16" nie dał się minąć Hiszpańskiemu (Stal Mielec), w przeszłości m.in. piłkarzowi Arki
29'
zablokowane dośrodkowanie Getingera (Stal Mielec)
30'
długi wrzut Stali z autu w pole karne Lechii. Akcja przerwana, bo Flis (Stal Mielec) faulował Piłę
30'
w strzałach 3:1 dla Lechii, ale są to uderzenie niecelne. Jeszcze żaden bramkarz nie musiał interweniować, gdy piłka zmierzała w światło bramki, bo takiej sytuacji nie było
32'
Kubicki (LECHIA Gdańsk) zagrał w pole karne, ale Piłka nie doszedł do piłki
34'
Maloca (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę z własnej "16" po dośrodkowaniu Gerbowskiego (Stal Mielec)
34'
na spalonym Ciepiela (Stal Mielec). Ten piłkarz Stal, tak jak Abu Hanna (LECHIA Gdańsk), jest wypożyczony z Legii
35'
Kruk (Stal Mielec) zablokował dośrodkowanie Durmusa (LECHIA Gdańsk). Będzie rzut rożny
36'
Flis (Stal Mielec) wybił piłkę po dośrodkowaniu Durmusa (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska
38'
Piła (LECHIA Gdańsk) "odbił" się w polu karnym od Matrasa (Stal Mielec), a piłka wyszła poza boisko. Od bramki zacznie Mrozek (Stal Mielec)
39'
Durmus (LECHIA Gdańsk) na wysokości własnego pola karnego odepchnął Gerbowskiego (Stal Mielec). Rzut wolny dla stali
40'
Maloca (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Getingera (Stal Mielec)
41'
Tobers (LECHIA Gdańsk) zablokował strzał Kruka (Stal Mielec)
42'
teraz kilka minut z atakiem Stali
44'
Abu Hanna (LECHIA Gdańsk) wybijał piłkę z 5 metrów zza linią środkową, a prawie wyszedł mu strzał. Piłka stał 2 metrów obok słupka bramki Stali
45'
Durmus (LECHIA Gdańsk) nie doszedł do podania Abu Hanny (LECHIA Gdańsk). Od bramki zacznie znów Mrozek (Stal Mielec)
45'
Getinger (Stal Mielec) sygnalizuje, że Piła (LECHIA Gdańsk) zagrał piłkę ręką po dośrodkowaniu Hiszpańskiego (Stal Mielec)
45'
sędzia nie podzielił tego zdania
45'
nawet nie ma sprawdzenia tej sytuacji na VAR
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. STAL MIELEC - LECHIA GDAŃSK 0:0
O pierwszej połowie można napisać, że się odbyła. Żadnego celnego strzału, żadnej akcji, czy zagrania, które by na dłużej zapadło w pamięć. Lechia się stara, niekiedy przejmuje na kilka minut inicjatywę, ale piłkarsko w ataku pozycyjnym wygląda słabo.
Stal czeka na kontrę, ale nawet, gdy przejmuje piłkę, też nie potrafi jej składnie rozegrać.
w Lechii szykują się zmiany w przerwie, najmocniej rozgrzewają się Pietrzak (LECHIA Gdańsk) i Gajos (LECHIA Gdańsk)
46'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza De Kamps, w jego miejsce wchodzi Gajos.
46'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Abu Hanna, w jego miejsce wchodzi Pietrzak.
46'
Gajos (LECHIA Gdańsk) przejął od Malocy (LECHIA Gdańsk) opaskę kapitana
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia, a konkretnie zrobił to Kałuziński (LECHIA Gdańsk)
46'
zmiany Lechii na lewej obronie i na środku drugiej linii
46'
Stal bez zmian w składzie
47'
Gerbowski (Stal Mielec) przeprowadził indywidualną akcję z własnej połowy i padł dopiero na pograniczu pola karnego Lechii w starciu z Malocą (LECHIA Gdańsk). Sędzia nakazał grać dalej
48'
Pietrzak (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę poza własną bramkę przerywając kolejną akcję Gerbowskiego (Stal Mielec)
49'
z narożnika boiska Getinger (Stal Mielec), po chwili jeszcze dośrodkowanie Hiszpańskiego (Stal Mielec). Piłka w rękach Kuciaka (LECHIA Gdańsk)
50'
na spalonym Sappinen
51'
Gerbowski (Stal Mielec) znów przewraca się w polu karnym Lechii, sędzia ponownie bez reakcji
52'
Wlazły (Stal Mielec) zabrał piłkę Kałuzińskiemu (LECHIA Gdańsk) i strzelał z 45 metrów. Kuciak (LECHIA Gdańsk) nie dał się zaskoczyć
53'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) interweniuje na 30. metrze od bramki, gdyż musiał naprawić błąd Malocy (LECHIA Gdańsk)
54'
Mrozek (Stal Mielec) "zdjął" piłkę z głowy Sezonienki po dośrodkowaniu Durmusa (LECHIA Gdańsk)
54'
Bartkowski (LECHIA Gdańsk) zablokował strzał Getingera (Stal Mielec), a Kuciak (LECHIA Gdańsk) złapał piłkę nim wyszła ona poza boisko
55'
nadal bez celnego strzału w tym meczu
57'
Gajos (LECHIA Gdańsk) w ataku sfaulował Hinokio (Stal Mielec)
57'
Gajos (LECHIA Gdańsk) przejął pozycję numer "10", na której przed przerwą grał Kałuziński (LECHIA Gdańsk). Teraz młodzieżowiec Lechii cofnięty
58'
Stal przygotowuje zmianę
58'
Hiszpański (Stal Mielec) zabrał piłkę Durmusowi (LECHIA Gdańsk) i dośrodkował w pole karne Lechii. Sappinem nie doskoczył do piłki
59'
Stal Mielec przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sappinen, w jego miejsce wchodzi Lebedyński.
59'
Stal wymieniła napastnika
60'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) złapał piłkę po dośrodkowaniu Wlazły (Stal Mielec)
61'
pierwszy celny strzał w tym meczu. Kałuziński (LECHIA Gdańsk) uderzył sprzed pola karnego. Piłkę złapał Mrozek (Stal Mielec)
63'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) złapał piłkę po zagraniu Hinokio (Stal Mielec) w pole bramkowe Lechii
66'
Żółtą kartką został ukarany Ciepiela (Stal Mielec) po faulu na Gajosie
68'
Stal przygotowuje podwójną zmianę
68'
rzut rożny dla Lechii
68'
niewiele pomylił się Sezonienko, który po dośrodkowaniu Kałuzińskiego (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska główkował tuż obok słupka
69'
Stal Mielec przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ciepiela, w jego miejsce wchodzi Mak.
69'
Stal Mielec przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Hinokio, w jego miejsce wchodzi Domański.
70'
Żółtą kartką został ukarany Kruk (Stal Mielec), który faulem przerwał szybki atak Durmusa
72'
Kubicki (LECHIA Gdańsk) sfaulował Hiszpańskiego (Stal Mielec) 2 metry od narożnika pola karnego
73'
doping kibiców Lechii
73'
Lechia poradziła sobie z dośrodkowaniem Domańskiego (Stal Mielec) z rzutu wolnego
74'
Tobers (LECHIA Gdańsk) dobrze blokował Maka i rywal "wyjechał" z piłką poza boisko
74'
Stal przygotowuje kolejną zmianę
76'
Getinger (Stal Mielec) wybił piłkę poza własną bramkę
76'
w rzutach rożnych 5:1 dla Kałuzińskiego (LECHIA Gdańsk)
76'
bez zagrożenia dla Stali po kornerze Kałuzińskiego (LECHIA Gdańsk)
77'
Stal Mielec przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gerbowski, w jego miejsce wchodzi Leandro.
77'
Stal Mielec przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Getinger, w jego miejsce wchodzi Vallejo.
77'
zmiana kapitana w Stali, Getinger (Stal Mielec) oddał opaskę Domańskiemu (Stal Mielec)
78'
6. rzut rożny dla Lechii
78'
po dośrodkowaniu Durmusa (LECHIA Gdańsk) Tobers (LECHIA Gdańsk) przewrócił Flisa (Stal Mielec), a jeszcze Maloca (LECHIA Gdańsk) był na spalonym
79'
na razie ten mecz nawiązuje do debiutu Badii. 1 kwietnia ze Śląskiem było również 0:0. Ostatnie pięć meczów było przegranych
80'
złe zagranie Matrasa (Stal Mielec) głową, ale jeszcze gorzej Piła (LECHIA Gdańsk), któremu piłka odskoczyła od nogi i wyszła poza boisko
82'
Maloca (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę po dośrodkowaniu Leandro (Stal Mielec)
82'
Durmus (LECHIA Gdańsk) zdobył rzut rożny, gdyż jego dośrodkowanie zablokował Hiszpański (Stal Mielec)
82'
Lechia przygotowuje zmianę
83'
kombinacyjnie rozegrany rzut rożny przez Lechię, ale zakończony strzałem wysoko nad poprzeczka Piły
83'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kubicki, w jego miejsce wchodzi Terrazzino.
84'
teraz Terrazzino (LECHIA Gdańsk) na pozycji numer 10, a za nim Kałuziński (LECHIA Gdańsk) i Gajos (LECHIA Gdańsk)
85'
Gajos (LECHIA Gdańsk) wykopnął piłkę z własnej połowy, Durmus (LECHIA Gdańsk) przejął piłkę i mógł pobiec sam na sam z bramkarzem, ale wyraźnie brakowało mu szybkości. Ostatecznie wyrzucił się "ze światła" bramki i uderzał z kąta niecelnie
86'
nieudane dośrodkowanie Leandro (Stal Mielec)
88'
rzut wolny, a po chwili i rzut rożny dla Stali
88'
Flis (Stal Mielec) główkował nad poprzeczką po dośrodkowaniu Domańskiego (Stal Mielec)
89'
Stal nadal bez celnego strzału, Lechia oddała jedno takie uderzenie, gdy bramkarza do interwencji zmusił Kałuziński (LECHIA Gdańsk)
90'
rzut wolny dla Lechii i choć było ponad 30 metrów od bramki to Gajos (LECHIA Gdańsk) kopnął nad poprzeczką
90'
co najmniej 3 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
Sezonienko faulował Leandro (Stal Mielec) przed polem karnym Stali
90+2
Pietrzak (LECHIA Gdańsk) przerwał kontrę Maka
90+3
Piła (LECHIA Gdańsk) strzelił z 5. metra z woleja nad bramką po dobrym dośrodkowaniu Kałuzińskiego (LECHIA Gdańsk)
90+3
KONIEC MECZU. STAL MIELEC - LECHIA GDAŃSK 0:0
Lechia zdobyła pierwszy punkt od 1 kwietnia, przerywając serię pięciu porażek. Jednak wobec wygranej Śląska straciła szansę na poprawę pozycji na 16. Musi uciekać przed Miedzią, by nie oddać 17. lokaty.
W drugiej połowie gra była równie przeciętna jak do przerwy. Jedyny celny strzał tego meczu należał do Kałuzińskiego (LECHIA Gdańsk). Natomiast najlepszą szansę na gola zmarnował Durmus (LECHIA Gdańsk). Wyraźnie brakowało mu szybkości, gdyż po dość przypadkowym wykopie Gajosa (LECHIA Gdańsk), mógł być sam na sam z bramkarzem.

18 Miedź Legnica 32 4 10 18 31:51 22
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Trzy pierwsze drużyny zapewnią sobie występy w europejskich pucharach. Taką możliwość otrzyma też czwarta drużyna, jeśli Puchar Polski zdobędzie ktoś z miejsc 1-4.
Z PKO BP Ekstraklasa zdegradowane zostaną trzy ostatnie drużyny.
Tabela wprowadzona: 2023-05-15