"Stocznia" wygrała w Toruniu!

12 września 2005 (artykuł sprzed 18 lat)
Hokeiści Stoczniowca wygrali w drugiej kolejce ekstraklasy na wyjeździe z TKH ThyssenKrupp Energostal Toruń 3:2 (1:1, 2:0, 0:1). Sukces gdańszczan w derbach Pomorza to niespodzianka, choćby z tego względu, że w okresie przygotowawczym nasza drużyna przegrała z tym rywale dwukrotnie 0:4 i 2:4.

Bramki: Milan Furo (5. minuta), Bartosz Dąbkowski (53) - Filip Drzewiecki (17), Michał Smeja (21), Maciej Urbanowicz (38).

Kary: TKH - 16, Stoczniowiec - 14 minut.

STOCZNIOWIEC: Odrobny - Wróbel - Leśniak; Benasiewicz - Smeja; Skrzypkowski - Bukowski; Wachowski - Semeniuk; Skutchan - Pavlacka - Jankowski; Drzewiecki - Zachariasz - Jurasek; Kostecki - Słodczyk - Soliński; Urbanowicz - Rzeszutko - Labudda.

Ten dzień rozpoczął się źle. Na zbiórce okazało się, że nie może jechać Paweł Jakubowski. Bramkarz rozchorował się. Tym samym ponownie szansę otrzymał Przemysław Odrobny, który na inaugurację zjechał z lodu już w trzeciej minucie po zainkasowaniu dwóch goli.

Stoczniowcy rozpoczęli mecz w Toruniu bez kompleksów. Szybko w dobrych pozycjach znajdowali się Zdenek Jurasek, Maciej Urbanowicz czy Wojciech Jankowski. Brakowało jednak precyzji. Wydawało się, że łatwiej będzie, gdy karę otrzymał Piotr Cinalski. Niestety, w liczebnym osłabieniu, po szybkiej kontrze prowadzenie objęli gospodarze. Z podania Daniela Laszkiewicza trafił Furo.

Potem kolejne ciężkie chwile nastały dla Stoczniowca, gdyż w odstępie kilkunastu sekund zostali wykluczeni Sebastian Wachowski i Paweł Skrzypkowski. Całe szczęscie, że z minuty na minutę coraz pewniej między słupkami czuł się Odrobny.

Nim skończyła się pierwsza tercja sędzia odesłał na ławkę kar jeszcze jednego gdańszczanina i aż czterech torunian. Gdy wspólnie przymusowo odpoczywali Cinalski i Aleksander Myszka na solową akcję zdecydował się Drzewiecki. Filip wjechał w tercję rywali i strzałem z bekhendu zdobył wyrównanie.

Druga tercja rozpoczęła się kapitalnie dla gości. Szybką akcję Jurasek-Łukasz Zachariasz pięknym strzałem z "klepy" wykończył Smeja. Potem nasza drużyna przeżywała ciężkie chwile. W sytuacji sam na sam z Odrobnym Jarosław Dołega posłał krążek w słupek. Była też kara dla gdańszczan za wjechanie na lód szóstego zawodnika... Ale ostatnie słowo w tej odsłonie znów należało do "Stoczni". Tym razem na listę strzelców wpisał się Urbanowicz po podaniu Bartłomieja Wróbla.

W ostatniej częsci gry przyjezdni ograniczyli się do obrony korzystnego wyniku. Pod bramką Odrobnego raz po raz się "kotłowało". Gdański młodziank wygrał pojedynek sam na sam z Furo, nie dał się równiez pokonać Vadimowi Romanovskisowi. Dopiero na siedem minut przed końcem skapitulował po uderzeniu Dąbkowskiego. Przed ostatnimi trzydziestoma sekundami miejscowi poprosili jeszcze o czas, ale po powrocie na lód już nic nie wskórali.

Pozostałe wyniki 2. kolejki: KH Sanok - Cracovia Comarch Kraków 3:4 (1:1, 1:2, 1:1); Wojas-Podhale Nowy Targ - Zagłębie ZSME Sosnowiec 9:2 (3:0, 4:1, 2:1); GKS Tychy - Dwory Unia Oświęcim (przełożony na 6.12)

• Stocznia!!

BRAAWO STOCZNIA!! Wierzylem w was juz sie nie moge doczekac inauguracji sezonu w Gdansku!!! Niech przyjdzie jak najwiecej ludzi na ten mecz!!:D