Stoczniowiec Gdańsk - JKH GKS Jastrzębie 1:2. Minimalna przegrana z liderem

Mikołaj Pachniewski
13 września 2020 (artykuł sprzed 3 lat)
Hokeiści Stoczniowca do ostatnich sekund walczyli o wyrównującą bramkę z starciu z JKH GKS Jastrzębie. Hokeiści Stoczniowca do ostatnich sekund walczyli o wyrównującą bramkę z starciu z JKH GKS Jastrzębie.

Stoczniowiec Gdańsk przegrał na własnym lodowisku z JKH GKS Jastrzębie 1:2 (0:0, 0:2, 1:0) w meczu 2. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Jedyną bramkę dla podopiecznych trenera Krzysztofa Lehmanna zdobył Mateusz Strużyk. Mimo ambitnej walki do ostatnich sekund, gdańskim hokeistom nie udało się zdobyć wyrównującej bramki.

35 Kieler; 97 Rompkowski, 76 Wala - 73 Vitek, 21 Mocarski, 10 Stasiewicz; 3 Lehmann, 9 Leśniak - 8 Zając, 93 Pesta, 22 Bondarenko; 23 Maciejewski, 33 Żurawski - 24 Maciej Rybak, 77 Sadowski, 40 Strużyk; 7 Liśkiewicz, 84 Fruczek - 17 Niedźwiecki, 15 Łabinowicz, 5 Drąg
Miejsce: Hala OLIVIA
Sędziowie: Gabryszak, Lipiński - Moszczyński, Szachniewicz (Toruń)
Widzów: 200
7 Nechvatal; 69 Bryk, 17 Górny - 92 Urbanowicz, 14 Paś, 21 Wałęga; 16 Kostek, 3 Jass - 18 Sołtys, 89 Rac, 25 Hovorka; 57 Klimicek, 59 Horzelski - 82 Kasperlik, 98 Jarosz; 5 Michałowski, 94 Gimiński - 8 Pelaczyk, 22 Radosław Nalewajka, 20 Łukasz Nalewajka
  • 53:59' Strużyk
  • 29:17' Urbanowicz as. Wałęga, Hovorka
  • 39:37' Górny as. Paś 5 na 3

Gdańscy hokeiści w piątek zainaugurowali sezon wyjazdowym meczem w Oświęcimiu. Niestety ulegli Unii 1:6.

Re-Plast Unia Oświęcim - Stoczniowiec Gdańsk 6:1. Relacja, oceny

Od godziny 17:15 równolegle prowadzić będzie relację na żywo z meczu ekstraklasy piłkarzy Lechii Gdańsk

LIVE: Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk

Na pięć minut przed rozpoczęciem meczu na trybunach garstka kibiców.
1'
Rozpoczęło się spotkanie 2. kolejki Polskiej Hokej Ligi! Pierwsze wznowienie wygrali przyjezdni.
1'
Spod bandy w kierunku bramki wrzucił krążek Lehmann (STOCZNIOWIEC Gdańsk) i zmusił do interwencji Nechvatala (JKH GKS Jastrzębie (JKH GKS Jastrzębie) ).
2'
Groźne uderzenie Zająca (STOCZNIOWIEC Gdańsk). Było blisko premierowego trafienia dla Stoczniowca.
3'
Znakomitą okazją miał Sołtys (JKH GKS Jastrzębie), ale Kieler (STOCZNIOWIEC Gdańsk) na posterunku!
4'
Hovorka (JKH GKS Jastrzębie) sam na sam z Kielerem (STOCZNIOWIEC Gdańsk)...górą gdański bramkarz!
5'
Dużo szczęścia teraz miała "Stocznia". Radosław Nalewajka (JKH GKS Jastrzębie) nieczysto trafił w krążek.
kara
6'
Radosław Nalewajka (JKH GKS Jastrzębie ) ukarany karą 2 minutową.
6'
Pesta (STOCZNIOWIEC Gdańsk) dopadł do bezpańskiego krążka, uderzył bez zastanowienia, ale prosto w Nechvatala (JKH GKS Jastrzębie (JKH GKS Jastrzębie) ).
7'
Rybak dobijał strzał Strużyka (STOCZNIOWIEC Gdańsk), niewiele zabrakło.
8'
Goście w pełnym zestawieniu. Całkiem dobra przewaga w wykonaniu gospodarzy.
9'
Kąśliwa wrzutka Strużyka (STOCZNIOWIEC Gdańsk). Na raty złapał krążek bramkarz Jastrzębia (JKH GKS Jastrzębie).
11'
Goście z kontrą 4 na 1, ale źle podawał Urbanowicz (JKH GKS Jastrzębie (JKH GKS Jastrzębie) ) do Pasia i nadal 0:0.
13'
Ależ się kotłuje pod bramką Kielera (STOCZNIOWIEC Gdańsk). Na razie jednak szczęście po stronie gospodarzy.
kara
14'
Rac (JKH GKS Jastrzębie ) ukarany karą 2 minutową.
16'
JKH już w pełnym zestawieniu. Ta przewaga już zupełnie nieudana.
18'
Gospodarze teraz zamknięci w hokejowym zamku.
19'
Strzał Stasiewicza (STOCZNIOWIEC Gdańsk). Odbił krążek Nechvatal (JKH GKS Jastrzębie (JKH GKS Jastrzębie) ).
19'
Pesta (STOCZNIOWIEC Gdańsk) zderzył się z "drzewem", które przed nim wyrosło, a był to Horzelski (JKH GKS Jastrzębie).
20'
Równo ze syreną znakomitą okazję na bramkę miał Rac (JKH GKS Jastrzębie), ale źle trafił w krążek.
Pierwsza tercja w wykonaniu podopiecznych Krzysztofa Lehmanna (STOCZNIOWIEC Gdańsk) była poprawna. Gołym okiem była widoczna przewaga gości, ale znakomicie spisywał się pomiędzy słupkami Michał Kieler (STOCZNIOWIEC Gdańsk). Stoczniowiec najlepszą szansę do strzelenia bramki miał podczas pierwszej gry w przewadze, ale gospodarze nie zdołali zaskoczyć Patrika Nechvatala (JKH GKS Jastrzębie (JKH GKS Jastrzębie) ).
21'
Rozpoczęła się druga tercja.
21'
"Stocznia, Stocznia..." z trybun.
22'
Groźny strzał Kasperlika (JKH GKS Jastrzębie) po lodzie. Odbił krążek Kieler (STOCZNIOWIEC Gdańsk).
24'
Zarysowuje się coraz większa przewaga gości.
27'
Oklaski na trybunach po kolejnej udanej interwencji Kielera (STOCZNIOWIEC Gdańsk).
28'
Łukasz Nalewajka (JKH GKS Jastrzębie) próbował "od zakrystii". Objechał bramkę, ale gdański golkiper zdołał się przesunąć.
29:17'
[0:1] JKH GKS Jastrzębie STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Urbanowicz. Wałęga podał zza bramki do Urbanowicza, a ten strzałem w okienko otworzył wynik meczu.
kara
31'
Rompkowski (STOCZNIOWIEC Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
32'
Jass (JKH GKS Jastrzębie) uderzył z pełnego zamachu. Krążek odbił Kieler (STOCZNIOWIEC Gdańsk) i guma poleciała w trybuny.
33'
Stoczniowiec już w pełnym zestawieniu.
34'
Dobra okazja Maciejewskiego (STOCZNIOWIEC Gdańsk), ale ten uderzył prosto w Nechvatala (JKH GKS Jastrzębie (JKH GKS Jastrzębie) ).
34'
Rybak wycofał do Strużyka (STOCZNIOWIEC Gdańsk), ten pociągnął z nadgarstka, ale kolejny raz krążek poleciał prosto w bramkarza JKH.
35'
Na trybunach cisza. Co jakiś czas nieśmiałe okrzyki zachęcające do walki hokeistów Stoczniowca.
36'
Znakomitą okazję miał Rybak, ale strzał gdańskiego napastnika minimalnie minął słupek bramki Nechvatala (JKH GKS Jastrzębie (JKH GKS Jastrzębie) ).
38'
Próbował Vitek (STOCZNIOWIEC Gdańsk) strzału z bulika, ale obrońca zablokował jego uderzenie.
kara
39'
Vitek (STOCZNIOWIEC Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
39'
Potężne uderzenie Hovorki (JKH GKS Jastrzębie), odbił krążek Kieler (STOCZNIOWIEC Gdańsk).
kara
40'
Maciejewski (STOCZNIOWIEC Gdańsk) ukarany karą 2 minutową. Gospodarze przez 53 sekundy będą się bronić w trójkę przeciwko piątce rywali.
39:37'
[0:2] JKH GKS Jastrzębie STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Górny. Pierwsza próba Górnego obok bramki, ale ponowił próbę i strzelił prosto w okienko. Kieler bez szans.
kara
40'
40'
Koniec II tercji.
W drugiej tercji Kieler (STOCZNIOWIEC Gdańsk) musiał dwukrotnie wyciągać krążek z siatki. Najpierw wynik otworzył wychowanek Stoczniowca, Maciej Urbanowicz (JKH GKS Jastrzębie), a później podwójną przewagę na bramkę zamienił Kamil Górny (JKH GKS Jastrzębie). Gospodarze mieli kilka dogodnych okazji po błędach defensywy Jastrzębia (JKH GKS Jastrzębie), a największą z nich zmarnował Maciej Rybak (STOCZNIOWIEC Gdańsk).
41'
Rozpoczęła się trzecia tercja. Gdańszczanie w podwójnym osłabieniu.
42'
Fenomenalna parada Kielera (STOCZNIOWIEC Gdańsk) po strzale Kaspelika z najbliższej odległości!
42'
43'
Radosław Nalewajka (JKH GKS Jastrzębie) zmienił tor lotu krążka po strzale Górnego (JKH GKS Jastrzębie (JKH GKS Jastrzębie) ), dużo szczęścia miał Kieler (STOCZNIOWIEC Gdańsk).
45'
Według protokołu, na meczu obecnych jest 299 kibiców.
45'
Urbanowicz (JKH GKS Jastrzębie (JKH GKS Jastrzębie) ) po podaniu Pasia w najbliższej odległości ostemplował słupek gdańskiej bramki.
47'
Dużo niedokładności z obu stron.
49'
Wałęga (JKH GKS Jastrzębie (JKH GKS Jastrzębie) ) sam na sam z gdańskim bramkarzem...odskoczył mu krążek i nie oddał strzału.
50'
Kolejna kontra gości, strzał Jarosza (JKH GKS Jastrzębie) z bekhendu i Radosława Nalewajki. Kieler (STOCZNIOWIEC Gdańsk) nie dał się pokonać.
54'
Gdańszczanie mają problem żeby zawiązać akcję ofensywną.
53:59'
[1:2] STOCZNIOWIEC Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Strużyk. Kontaktowa bramka dla gdańszczan! Strużyk wypalił z okolic bulika, krążek odbił się jeszcze od poprzeczki i wpadł do bramki strzeżonej przez Nechvatala.
55'
Gospodarze ambitnie próbują doprowadzić do wyrównania, ale brakuje precyzji w ich zagraniach.
58'
Pesta (STOCZNIOWIEC Gdańsk) spod niebieskiej, prosto w Nechvatala (JKH GKS Jastrzębie (JKH GKS Jastrzębie) ).
59'
Ostatnie dwie minuty spotkania!
59'
Ostre starcie Strużyka (STOCZNIOWIEC Gdańsk) z Wałęgą (JKH GKS Jastrzębie (JKH GKS Jastrzębie) ). Wszystko w zgodzie z przepisami, ale mocno ucierpiał hokeista gości.
59'
Czas dla drużyny gospodarzy. Wszystko na jedną kartę stawia Stoczniowiec. Kieler został w boksie.
59'
Poderwała się hala do dopingu. "Stocznia, Stocznia" na trybunach.
kara
60'
Rompkowski (STOCZNIOWIEC Gdańsk) ukarany karą 2 minutową. Kapitan Stoczniowca sfaulował Kasperlika, który wyjechałby sam na sam z pustą bramką.
60'
Czas dla gości.
60'
Koniec meczu! Stoczniowiec Gdańsk przegrał 1:2 z JKH GKS-em Jastrzębie (JKH GKS Jastrzębie).
Gdańscy hokeiści ambitnie walczyli do samego końca o sprawienie niespodzianki w meczu z liderem tabeli JKH GKS-em Jastrzębie (JKH GKS Jastrzębie). Nadzieję na dobry wynik wlał w serca kibiców Mateusz Strużyk (STOCZNIOWIEC Gdańsk), ale na drugą bramkę drużynę Stoczniowca już nie było stać.

10 Stoczniowiec Gdańsk 2 0 0 0 2 2:8 0
W sezonie zasadniczym każda drużyna rozegra po 36 spotkań. Najlepsze ósemka awansuje do play-off. Zespołu z miejsc 9 i 10 kończą sezon. Nikt nie spada.
Tabela wprowadzona: 2020-09-13

Wyniki 2 kolejki

• STOCZNIOWIEC GDAŃSK - JKH GKS Jastrzębie 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
  • KH Energa Toruń - Tauron Podhale Nowy Targ 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
  • GKS Tychy - Re-Plast Unia Oświęcim 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
  • Ciarko STS Sanok - Comarch Cracovia 3:2 po karnych (0:1, 0:1, 2:0, k. 2:1)
  • Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice 2:3 po dogrywce (1:1, 1:0, 0:1, d. 0:1)

Opinie (222) ponad 20 zablokowanych

• Druga przegrana sialalalalaaaa (4)

Niech ktoś przerwie tę karuzelę śmiechu!

• 46 52

• Dobrze ze maja Kieler bo tak to był by pogrom (3)

• 24 5

• (2)

Bramkarz bohaterem to taka nasza gdanska tradycja, Cowley, Fucik itd

• 2 20

• Cowley czy Fucik pomagali drużynie wygrywać mecze, Kiler jedynie broni Kostnicy przed wyższymi porażkami. (1)

Taka subtelna różnica.

• 15 3

• czasami mecz wygrywa się postawą bramkarza.... ot co

• 0 1

• (2)

Ten śmieszny klub podaje nawet do protokołu zawyżoną liczbę kibiców. A myślałem, że większej żenady być już nie może.