Stal za twarda dla szczypiornistów Arki Gdynia. 72 bramki w Mielcu

10 listopada 2018 (artykuł sprzed 5 lat)
Kelian Janikowski był najlepszym strzelcem Arki w Mielcu. Kelian Janikowski był najlepszym strzelcem Arki w Mielcu.

Piłkarze ręczni Arki Gdynia przegrali na wyjeździe ze Stalą Mielec 32:40 (16:20). Strzelecki festiwal przyniósł sporo emocji, bo jeszcze na 9 minut przed końcem spotkania podopieczni Dawida NilssonaAdama Lisiewicza przegrywali zaledwie różnicą dwóch bramek. Nie wykorzystali jednak okazji, aby opuścić ostatnie miejsce w tabeli PGNiG Superligi.

Stal: Wiśniewski, Lipka - Wilk 2, Krępa 5, Janyst 4, Wypych 5, Skuciński 1, Mochocki 3, Miedziński 1, Grzegorek 2, Sarajlić 5, Kowalczyk 3, Cuzić 1, Krupa 5, Ćwięka 3

ARKA: Zimakowski, Pieńczewski - Ćwikliński 2, Jasowicz 1, Przysiek 6, Kamyszek 4, Souza 3, Czaja, Jamioł, Lisiewicz 4, Janikowski 7, Rychlewski, Klapka, Mollino da Silva 5

Gdyńscy szczypiorniści po tym jak odnieśli pierwsze zwycięstwo w Superlidze, mogli pójść za ciosem i opuścić ostatnią lokatę w tabeli. Udałoby się gdyby wygrali w Mielcu, ale Stal od początku pokazywała, że wcale nie zamierza dać się wyprzedzić. Po trzech bramkach z rzędu dla gospodarzy, w 8. minucie było 7:4 dla mielczan.

PRZYPOMNIJ SOBIE PIERWSZĄ WYGRANĄ ARKI W SUPERLIDZE

Arka goniła rywali i nie dawała im odskoczyć dalej niż na 4 bramki. Obie drużyny poszły na efektowną wymianę ciosów i już do przerwy piłka wpadła do siatki aż 36 razy. Zaraz po zmianie stron Stal nieznacznie powiększyła przewagę, ale dwie bramki dobrze dysponowanego Keliana Janikowskiego pozwoliły gościom pozostać w grze o wygraną.

Na niespełna kwadrans przed końcem, po dwóch z rzędu bramkach Roberta Kamyszka, Arka zbliżyła się do rywali na 25:26. Niestety, mimo ambitnej postawy, lepiej już nie było. Ostatnie 8 minut gry należało do mielczan, którzy zanotowali serię pięciu a następnie trzech trafień.

Spotkanie przysporzyło wielu emocji, gdyż kibice zobaczyli aż 72 bramki. To jednak marne pocieszenie dla gdynian, którzy po efektownej pogoni znów zepsuli końcówkę spotkania i pozostali na ostatniej lokacie w ligowej tabeli.

Wyniki 10 kolejki

• ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK - Gwardia Opole 25:28 (13:12)
  • Stal Mielec - ARKA GDYNIA 40:32 (20:16)
  • Orlen Wisła Płock - Piotrkowianin 38:24 (19:10)
  • Energa MKS Kalisz - PGE Vive Kielce 27:37 (12:15)
  • Zagłębie Lubin - MMTS Kwidzyn 23:21 (11:12)
  • Azoty Puławy - Sandra Spa Pogoń Szczecin 30:23 (17:11)
  • Chrobry Głogów - Górnik Zabrze 22:26 (9:9)

Opinie (7)

• kibic (2)

Wczoraj była relacja z meczu na LAJFY i nie dowierzałem co ten duecik trenerski wyprawia. Komentator spotkania pisze cyt.,, w 40 minucie gry wchodzi wypoczęty Kamyszek" o co tu chodzi że najlepszy strzelec drużyny nie gra od początku meczu w ataku ale chociaż wszedł 40 min rzucił o razu dwie bramki i przegrywaliśmy tylko jedną bramką. Trenerzy innych zespołów śmieją sie mieć takiego zawodnika i tak mało gra brawo trenerzy i prezesie. Z tej transmisji wynikało że też inna siódemka grała niż w zwycięskim meczu z Kaliszem. Podajcie sie do dymisji co następny mecz z Głogowem a potem z Wybrzeżem do tyłu.I prośba bądź konsekwentny i nie wpuszczaj Kamyszka bo po co ma grać końcówki meczu o dziwo jak gra od początku to mecz wygrywacie jak z Kaliszem albo przegrywacie po walce jedną bramka jak z pogonią szczecin. Słaby jest to przynajmniej odejdzie od was bez żalu. Trzeba mieć honor i do dymisji

• 6 3

• (1)

Po co wystawiać kamyszka który rzuca bramki jak można wystawiać souze który ma skuteczność 30%. W styczniu odejdzie Brazylia i bedą grali kamyszek i Jamioł. Może Wtedy coś zagrają. Ale jak będą ta ostatnim miejscu to znowu będą marne wypłaty. No i kółko się zamyka. Czy To nikt nie widzi???