• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

W PGNiG Superlidze tylko panowie. Gdynia uratuje młode szczypiornistki

jag.
2 listopada 2018 (artykuł sprzed 5 lat) 
aktualizacja: godz. 17:28 (2 listopada 2018)
W Gdyni w PGNiG Superlidze pozostanie tylko męska drużyna. Ze stowarzyszenia piłki ręcznej kobiet uda się uratować jedynie grupy młodzieżowe. W Gdyni w PGNiG Superlidze pozostanie tylko męska drużyna. Ze stowarzyszenia piłki ręcznej kobiet uda się uratować jedynie grupy młodzieżowe.

Żeńska piłka ręczna w Gdyni przetrwa jedynie na poziomie grup młodzieżowych. W przyszłym tygodniu mają one zostać przekazane do stowarzyszenia, którym kieruje Beata Kłusewicz, a miasto do końca roku wesprze ten projekt kwotą 10 tysięcy złotych. Na poziomie PGNiG Superligi mieć będziemy w Trójmieście tylko dwa męskie zespoły. W ten weekend oba zaprezentują się własnym kibicom. W Gdynia Arena Arka o godzinie 18:30 zmierzy się z Energą MKS Kalisz. Dzień później o 17 w hali AWFiS Energa Wybrzeże Gdańsk ugości Zagłębie Lubin.Typowanie wyników

ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
Zagłębie Lubin

Jak typowano

89% 257 typowań ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
2% 6 typowań REMIS
9% 27 typowań Zagłębie Lubin

Twoje dane

ARKA Gdynia
Energa MKS Kalisz

Jak typowano

22% 64 typowania ARKA Gdynia
2% 3 typowania REMIS
76% 218 typowań Energa MKS Kalisz

Twoje daneLikwidacja stowarzyszenia- Otrzymaliśmy dokumenty, z których wynika, że Gdyńskie Towarzystwo Piłki Ręcznej, zostało postawione w stan likwidacji. Osoby, które były zainteresowane powołaniem nowego stowarzyszenia, oświadczyły, że ostatecznie wycofują się z tego projektu. Jako że w rozgrywkach seniorek nastąpi wkrótce przerwa, pieniądze z tytuł promocji miasta moglibyśmy uruchomić od 5 stycznia, gdy rywalizacja ligowa zostanie wznowiona. Natomiast uda się zapewnić dalsze funkcjonowanie grup młodzieżowych. W przyszłym tygodniu zostaną one przekazane do stowarzyszenia Beaty Nowińskiej. Miasto do końca roku, w drodze konkursu przekaże na ten cel 10 tysięcy złotych, czyli maksymalną kwotę, którą może obecnie wyasygnować na ten cel - informuje nas Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.
PRZECZYTAJ WIĘCEJ O SYTUACJI SENIORSKIEJ DRUŻYNY PIŁKAREK RĘCZNYCH Z GDYNI

Oznacza to, że Arka Gdynia - ręczna k.'>Arka Gdynia nie przystąpi do meczu 9. kolejki z UKS PCM Kościerzyna, który był planowany na niedzielę na godzinę 18:30, a drużyna seniorek nie będzie kontynuować rozgrywek. Na razie jednak nikt z GTPR nie pokwapił się, by poinformować o tym władz rozgrywek.

- My musimy opierać się na dokumentach, a tutaj nic się nie zmieniło. Dlatego na tę chwilę obsada sędziowska jest ustalona na niedzielny mecz w Gdyni, a drużyna gości powiadomiona o jego rozegraniu. Liczę, że do godziny 16 otrzymamy oficjalne stanowisko GTPR i nikt niepotrzebnie nie będzie musiał nigdzie jechać - mówi nam Bogusław Trojan, komisarz rozgrywek.
Na oficjalnej stronie klubu trwa odliczanie pozostałego do niedzielnego meczu. Dopiero po godzinie 16 na jednym z portali społecznościowych GTPR zamieścił lakoniczny komunikat:

"Z powodu braku licencji, niedzielny mecz z UKS PCM Kościerzyna zostaje odwołany"
Gdy klub formalnie wycofa się z rozgrywek, wszystkie kontrakty zostaną rozwiązane, a zawodniczki będą mogły odejść bez żadnego odstępnego do innych klubów. Natomiast zapewne nie odzyskają zaległych pieniędzy, gdyż likwidowane stowarzyszenie nie ma na ten cel stosownego majątku.

Przypomnijmy, że byłe zawodniczki swoje zaległości szacowały na ponad 100 tys. zł, a obecnym klub ostatnią wypłatę przekazał w lipcu i było to pieniądze za marzec.

Arka Gdynia - Energa MKS Kalisz, Gdynia Arena, sobota, godzina 18:30, bilety: 15 zł (normalny), 10 zł (ulgowy), dzieci do lat 6 wstęp bezpłatnyMęska drużyna Arki Gdynia w rozgrywkach PGNiG Superligi pozostaje bez zwycięstwa. Jest szansa, by to zmienić w sobotę. W hali przy ul. Górskiego stawi się jeden ze słabszych zespołów, który z pewnością jest w zasięgu gospodarzy.

- Widać, że Kalisz nie miał najlepszego startu. Jednak musimy koncentrować się przede wszystkim na sobie. Trzeba pracować cały czas nad sferą mentalną. Wyciągać pozytywy, budować się każdą dobrze rozegraną akcją. Nie może też zabraknąć walki. Musimy podyktować swoje warunki gry, a nie jak się często działo, że to my dostosowywaliśmy się do tego, co chcieli grać rywale - mówi Dawid Nilsson, który wspólnie z Adamem Lisiewiczem prowadzi Arkę.
Do realizacji tego celu przydałby się pełny skład, ale w tym względzie są pewne niewiadome.

- Nie mamy groźnych kontuzji, ale kilka zawodników ma dolegliwości zdrowotne. Jakub Olszewski w trakcie wspólnego treningu z Wybrzeżem spadł tak niefortunnie, że ma problemy z oboma nadgarstkami, a Kelian Janikowski skręcił staw skokowy. Do tego Robert Kamyszek narzeka na ból w kolanie, a Jakub Wolski - pleców - dodaje trener Nilsson.

Energa Wybrzeże Gdańsk - Zagłębie Lubin, hala AWFiS, niedziela, godzina 17, bilety w kasie w dniu meczu: 20 zł (normalny), 15 zł (ulgowy), 30 zł (rodzinny, dorosły + dziecko, kolejna osoba dorosła 15 zł, kolejne dziecko 10 zł), dzieci do 3 lat bezpłatnie.Energa Wybrzeże Gdańsk w ciągu tygodnia rozegra dwa mecze przed własną publicznością, którzy będą miały duży wpływ na ewentualny awans do play-off. Najpierw przy ul. Górskiego stawi się Zagłębie Lubin, a 11 listopada Gwardia Opole.

- Mecz w dniu święta narodowego został uznany przez władze ligi za telewizyjny. Przygotowujemy niespodzianki, aby fajnie pokazać się ogólnopolskiej publiczności, a także pozyskać kolejnych kibiców z Gdańska. Natomiast najbliższy mecz zapowiada się niesamowicie emocjonująco, bo zagrają bardzo podobne do siebie zespoły, co wróży walkę na styku, a zapewne rozstrzygnie dyspozycja dnia - deklaruje Damian Wleklak, menedżer Wybrzeża.
W miejscowych szeregach dużo zależy od Adriana Kondratiuka, który w przerwie ligowej występował w reprezentacji Polski.

- Wrócił z kadry zdrowy i pełny nowych doświadczeń oraz wniosków. Wie nad czym ma pracować, aby grać jeszcze lepiej. U nas jest kapitanem i jednym z wiodących zawodników. Obie drużyny, które zobaczymy na parkiecie są bardzo podobnie budowane. Mają podobny potencjał, sporo młodzieży, 2-3 doświadczonych zawodników, a także ambitnych trenerów - dodaje Wleklak.
jag.

Wydarzenia

Opinie (63) 3 zablokowane

 • (1)

  Po wycofaniu się vistalu jako sponsora można było przewidzieć że będzie ciężko. Może i dobrze się stało bo w Gdyni jest za dużo drużyn na poziomie ekstraklasy i na wszystkie Arki nie da się chodzic

  • 13 20

  • Na długo zanim Vistal wycofał się ze sponsoringu zaczęło się dziać źle w klubie .

   W 2015 roku z klubu został zwolniony Michał Świrkula ( dyrektor sportowy w klubie ) ze swojego stanowiska fachowiec pełną gębą w piłce ręcznej . Oczywiście M G potrzebował w kadrze zarządu miernych ale wiernych i Michał mu nie pasował , to go spuścił . I to był początek końca tego zespołu . Oczywiście , olbrzymi wkład w sukcesy po jego odejściu , włożył Paweł Tetelewski , dwojąc się i trojąc , ale sam w tej walce mógł wycisnąć aż tyle co z zespołem osiągnął . Okoliczności w jakich sięgał po kolejne sukcesy zaprzeczały polityce M G , który co rocznie osłabiał zespół zamiast go wzmacniać po sukcesach zespołu prowadzonego przez Pawła ( odejście Niedźwiedź , obrażenie się na Siódmiak i Karolinę Szwed Orneborg ) . Paweł odszedł z zespołu , bo widział bezsens dalszej pracy w warunkach które forsował m g . szczytem głupoty M G było zgłoszenie zespołu osłabionego kadrowo do LM a w konsekwencji również do EHF , co doprowadziło do olbrzymich kłopotów finansowych w klubie . M G nie potrafił zrozumieć mechanizmów rządzących sportem zespołowym co spowodowało dalsze osłabienie zespołu i przedwczesne zakończenie karier sportowych dwóch ikon klubu Ryby i Owen . Cała reszta jaka nastąpiła od tego momentu przypomina domino , które po przewróceniu pierwszego klocka ( pozbycie się fachowca Michała Świerkuli ) doprowadziło do rozpadu klubu misternie układanego przez kilka lat przez zapaleńców piłki ręcznej kobiet w Gdyni . Szkoda i to wielka , że nikt prędzej nie pozbył się M G jako szkodnika w tym klubie , który sprytnie otoczył się uległymi miernotami i robił co chciał nie mając żadnego przygotowanie do prowadzenia klubu sportowego . Dzisiaj jak już zespół stoczył się na samo dno słyszę lament ; rodziców młodych adeptek tego pięknego sportu , zawodniczek które nie kiwnęły palcem w bucie jak widziały co się dzieje w klubie szczególnie po odejściu Owen i Ryby , kadry szkoleniowej która trzymała paluszek prosto w p...pie prezesa ( przykład pozbycie się Oli Zych ) i całej rady nadzorczej stowarzyszenia - to wasza bezczynność dała zielone światło prezesowi M G aby mógł zgasić jako ostatni światło w klubie . Zauważyć należy też bezczynność głównego sponsora jakim był UM Gdynia . Już sam moment odejścia od sponsoringu firmy Vistal powinno skutkować odwołaniem prezesa M G ze stanowiska który był z nadania firmy Vistal ( w Vistalu M G również wsławił się doprowadzeniem cynkowni w Liniewie do upadku ) . Z tego wszystkiego widać jakim fachmanem i od czego jest M G - specjalisto od doprowadzania podmiotów prowadzonych przez siebie do upadłości !!!

   • 7 0

 • Uciekające pieniądze (11)

  Uciekająca dotacja Miasta Gdynia
  Jeszcze parę dni temu dyrektor GCS Pan Łucyk mówił pieniądze czekają 560 tys tylko należy złożyć dokumenty. Dzisiaj ze pomożemy kwotą 40-60 tys resztę wydaliśmy na inny cel. Tak szybko? Bez konkursu? Kiedy kłamał ? Przed wyborami czy dzisiaj? Kościerzyna i Gmina Kobierzyce ma ekstraklasę, Elbląg i Lublin jako miasta uratowało ręczną tylko Miasto Gdynia - jej władze nie dały rady! Jak trzeba było ratować piłkarzy nożnych to znalazły się grube miliony. Utopiło własny projekt Wielka Arka! Straciło kasę na lotnisku? Buduje park miejski? Lodowisko? Nie, ręczna jest dyscypliną niszową, mało potencjalnych głosów. Jak były sukcesy to pokazywali się z zespołem w blasku fleszy. Dziewczyny powalczyły do końca, pokazały charakter i wielkie serducho grały bez wynagrodzenia, spróbował zebrać kasę, którą już oddały darczyńcom..........

  • 49 2

  • 10 tyś na młodzież (7)

   10 tyś na 4 miesiące dla 3 grup młodzieży grających w rozgrywkach wojewódzkich - do końca lutego. grubo!
   Starczy na obsługę meczy (sędziowie, opieka medyczna +2 wyjazdy). Rozgrywki Ogólnopolskie rozpoczynają się w styczniu - juniorki starsze, wyjazdy na 3 dni co 2 tyg. jak awansują, finał na początku marca. Osobo doba 80-100 zł + transport. Trenerzy bez wynagrodzeń ? co na to PIP -a

   • 21 1

   • do końca roku jest napisane... (1)

    skąd wziąłeś luty?

    • 3 1

    • Kolejne pieniądze z dotacji to początek marca. Niestety juniorki grają od stycznia do początku 8-10.03.2019- Mistrzostwa Polski. Ciekawy jestem kto pokryje koszty wyjazdów. Granie co 2 tyg na terenie Polski wyjazd w czwartek( granie od piatku do niedzieli). W Gdyni trenerzy bez względu jaka drużyne prowadzą piłki ręcznej to pracują za darmo. No ale o co tyle krzyku przecież miasto da całe 10 tys na 4 grupy wiekowe na 4 miesiące! !!!!!!! "Jeju super jesteście tacy wspanialomyslni. Przecież każdy w UM i w GCS pracuje sie za darmo od miesięcy. Cieszmy się bo miasto właśnie uratowało mlodziez ". Jesteście smieszni! Cały ten zarząd miasta i GCS to porażka!!!!!!!

     • 15 0

   • Szczurek to grube tysiace wydał na te flagi na mieście "Wielka Arka". (1)

    Pewnie mu ego wzrosło... taki Wielki projekt.

    • 11 2

    • A gdynianie przyklaskują i popierają w 70%

     • 3 0

   • (1)

    za swoje sie bawcie, komunisci zasr*ni

    • 3 3

    • Miejskie pieniądze to znaczy niczyje.

     Więc się bawię.

     • 5 1

   • PIP nic nie zrobi bo to umowy zlecenia

    • 0 0

  • (2)

   a ty co wyciągasz łapska po kasę, za swoje się baw w durne babskie zabawy zwane dla niepoznaki sportem, bo widac jak one kaleczą wszystko ze nie da się oglądac tego w zaden sposób

   • 3 21

   • Mistrz Polski to kalectwo ?

    Wpis kolesia o pamięci ameby.

    • 15 0

   • d**ilny tekst.Szkoda gadać.

    • 1 0

 • A co z tym prezesem Markiem Guttetem ? Zajmie się nim prokurator ?

  Miasto Gdynia i Pan Szczurek płacił na klub pieniądze. Z podatków mieszkańców. Czy teraz będzie ścigać prezesa Gutteta ? Czy sprawa zamieciona pod dywan ? I mówi się trudno ?

  A prezes wpisze sobie do CV, że klub Wielkiej Arki prowadził ?

  Ukraść coś, to policja na głowie.
  Ukraść pieniądze z kasy miasta przeznaczone na klub - bez konsekwencji.

  • 46 0

 • przepraszam ale kowtą 10 tysięcy złotych ....? (1)

  szczur naprawdę...

  • 26 6

  • A wiesz ile wydałem na flagi Wielka Arka ?

   Jestem mistrzem promocji :)

   • 5 1

 • (5)

  i gdzie ta wielka Arka?
  masakra jakas!

  • 27 5

  • (4)

   skoro ten klub bez miasta nie jest w stanie przetrwać do końca roku to niech upada

   • 4 8

   • I dlatego zmienilismy mu nazwę na Arka. (3)

    Wielka Arka to duma Gdyni !

    • 10 0

    • (2)

     a co ma nazwa do tego? czy imię ma wpływ na to, że jesteś matou?

     • 1 3

     • Ma wpływ na to po co ten cyrk Szczurka przed wyborami.

      • 4 0

     • Jaki matou taki projekt.

      • 1 0

 • A prezes? (1)

  Czy prezesowi mowę odjęło?.

  • 16 2

  • Podnieca się wyprowadzona kasą. Taki to mistrz biznesu.

   • 5 0

 • Szkoda dziewczyn,sportowców,wszystko wywalone do góry nogami.

  Inna sprawa ,że w Gdyni jest wiele drużyn ekstraklasowych i zainteresowanie poszczególnymi raczej niewielkie,a w Polsce mało miast ma ich tyle.Pewnie jest drugie dno bo 30tys zdobyć raczej to nie był by problem.

  • 16 0

 • (2)

  "Miasto do końca roku, w drodze konkursu przekaże na ten cel 10 tysięcy złotych, czyli maksymalną kwotę, którą może obecnie wyasygnować na ten cel - informuje nas Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu"
  Czyli co? Miasto ogłosi konkurs? A jak zgłosi się ktoś inny do konkursu to co? Czy jest to konkurs już ustawiony?

  • 12 1

  • Biedne to miasto. (1)

   To już wiem czemu Szczurek wodociągi chcial sprzedać.

   • 5 0

   • wodociągi juz są sprzedane Niemcom GPEC

    głosuj dalej na gryzonia to ci z kibla kiedyś wyskoczy

    • 2 0

 • (1)

  Pilka reczna w Polsce pikuje w dół. Wszystkiemu winna jest telewizja ktora w paśmie zakodowanym pokazuje mecze Superligi a co za tym idzie tylko niewielka/wąska grupa moze ogladac. Skad brac narybek skoro ludzie nie wiedza czym jest ten sport??

  • 12 2

  • lol, to kup i pokazuj za darmo

   • 0 0

 • Proszę o utworzenie w muzeum miasta Gdyni lub w hallu nowej Hali Sportowo Widowiskowej w Gdyni gablotę że wszystkimi trofeami, które zdobył klub na przestrzeni ostatnich 8 lat (od pierwszego brązu) z krótką notą o jego historii . Proszę nie chować tego na strych, nie rozdawać znajomym królika, nie dawać do gablot arki. ten klub przestaje istnieć i jego kontynuacja jest niemożliwa (przypisywanie sobie sukcesów jakiemu kolwiek innemu klubowi) . Te trofea to trofea wszystkich Gdynian

  • 14 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Typuj wyniki Mistrzostw Europy w Niemczech!

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Wojteks 23 35 75 82.9%
2 Renata Koczyńska 35 73 82.9%
3 Wojciech Koczyński 35 72 80%
4 PIOTR MATYSIAK 33 71 84.8%
5 Ada Bert 35 71 80%

Tabela końcowa

Piłka ręczna - Orlen Superliga mężczyzn
Tabela końcowa
1 Orlen Wisła Płock
2 Industria Kielce
3 Górnik Zabrze
4 KGHM Chrobry Głogów
5 Azoty Puławy
6 Energa Kalisz
7 Arged Rebud Ostrovia
8 MMTS Kwidzyn
9 Gwardia Opole
10 Grupa Azoty Unia Tarnów
11 Energa Wybrzeże Gdańsk
12 Piotrkowianin
13 Zagłębie Lubin
14 Zepter Legionowo
 • Finał (do dwóch zwycięstw)
 • Industria Kielce - Orlen Wisła Płock 0:2
 • Mecze o 3. miejsce (do dwóch zwycięstw)
 • Górnik Zabrze - KGHM Chrobry Głogów 2:0
 • Półfinały play-off (do dwóch zwycięstw)
 • Industria Kielce - KGHM Chrobry Głogów 2:0
 • Orlen Wisła Płock - Górnik Zabrze 2:0
 • Kolejność na miejscach 5-8
 • drużyny, które odpadły w ćwierćfinałach play-off na podstawie miejsc zajętych po sezonie zasadniczym
 • Azoty Puławy - MMTS Kwidzyn 37:36
 • Energa Kalisz - Arged Rebud Ostrovia 27:22
 • Azoty Puławy - Energa Kalisz 30:25
 • MMTS Kwidzyn - Arged Rebud Ostrovia 28:33
 • Ćwierćfinały play-off (do dwóch zwycięstw)
 • Industria Kielce - MMTS Kwidzyn 2:0
 • KGHM Chrobry Głogów - Azoty Puławy 2:1
 • Orlen Wisła Płock - Arged Rebud Ostrovia 2:0
 • Górnik Zabrze - Energa Kalisz 2:0
 • Kolejność na miejsca 11-14
 • ustalona na podstawie wyników sezonu zasadniczego oraz pięciu kolejek między tymi drużynami systemem każdy z każdym bez rewanżów
 • Spadek do Ligi Centralnej: Zepter Legionowo
 • Awans z Ligi Centralnej: Śląsk Wrocław
 • Baraż o prawo gry w Orlen Superlidze w sezonie 2024/25
 • (przedostatnia drużyna Orlen Superligi z wicemistrzem Ligi Centralnej)
 • Zagłębie Lubin - Padwa Zamość (29:29, 38:28)

Playoff

Ćwierćfinały

Industria Kielce 2
MMTS Kwidzyn 0
KGHM Chrobry Głogów 2
Azoty Puławy 0
Orlen Wisła Płock 2
Arged Rebud Ostrovia 0
Górnik Zabrze 2
Energa Kalisz 0

Półfinały

Industria Kielce 2
KGHM Chrobry Głogów 0
Orlen Wisła Płock 2
Górnik Zabrze 0

Finał

Industria Kielce 0
Orlen Wisła Płock 2

Ostatnie wyniki Wybrzeża

100% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
0% REMIS
0% Zepter Legionowo
4 maja 2024, godz. 18:30
Kalisz
mecz pucharowy
97% Industria Kielce
0% REMIS
3% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane