Szczypiorniści SMS zaczęli rok od porażki

8 lutego 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Piotr Jarosiewicz (z piłką) i jego koledzy z SMS do przerwy prowadzili w Lesznie. Po zmianie stron musieli jednak uznać wyższość rywali. Piotr Jarosiewicz (z piłką) i jego koledzy z SMS do przerwy prowadzili w Lesznie. Po zmianie stron musieli jednak uznać wyższość rywali.

Piłkarze ręczni SMS Gdańsk przegrali wyjazdowy mecz z Realem Astromal Leszno 23:27 (13:10). W swoim pierwszym tegorocznym meczu w I lidze licealiści zawiedli po przerwie. Kluczowa była pierwsza część drugiej połowy, w której gospodarze zdobyli 5 bramek z rzędu.

REAL ASTROMAL: Musiał, Skorupiński - Giernas 12, Przekwas 5, Meissner 3, Krystkowiak 3, Bartłomiejczyk 2, Misiaczyk 2, Leder, Łuczak, Nowak, Pochopień, Szkudelski, Wierucki

SMS: Bartosik, Pyrka - Jarosiewicz 6, Mauer 5, Komarzewski 3, Rogalski 2, Zarzycki 2, Rybski 2, Gądek 1, Koselski 1, Orpik 1, Sobczyk

Po ubiegłorocznych meczach obie drużyny sąsiadowały w tabeli mając na koncie po 13 pkt. We wrześniu SMS wygrał Realem Astromal w Gdańsku 33:27 (17:13), a i podczas środowego rewanżu licealiści zaczęli obiecująco. Po 16 minutach gry i 4 bramkach z rzędu podopieczni Dariusza Tomaszewskiego prowadzili 7:4.

Do przerwy 4 trafienia na swoim koncie zapisał Piotr Jarosiewicz, a goście zachowali 3-bramkową przewagę. Tyle samo bramek co Jarosiewicz do przerwy rzucił zawodnik miejscowych Marcin Giernas. To on zrobił różnicę po zmianie stron.

W 13 minut po przerwie Giernas miał na koncie kolejnych 6 bramek. Natomiast lesznianie po serii 5 trafień wyszli na prowadzenie 17:15. Nie oddali go już do końca spotkania. Zdołali je jeszcze powiększyć do 25:21. Wprawdzie gdańszczanie odrobili połowę straty, ale w ostatnich 2 minutach wygraną 2 kolejnymi celnymi rzutami przypieczętował Giernas.

Następny mecz SMS rozegra w sobotę o godz. 16. W hali przy ul. Kołobrzeskiej gdańszczanie podejmą Nielbę Wągrowiec. Również w sobotę o godz. 17 Spójnia Gdynia zagra na wyjeździe z Grunwaldem Poznań.