Wybrzeże rozbiło Spójnię w derbach

19 marca 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
aktualizacja: godz. 20:54 (19 marca 2016)
Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Hala AWFiS zamknięta. Piłkarze ręczni i unihokeiści muszą szukać nowej

Piłkarze ręcznie Wybrzeża Gdańsk pokonali we własnej hali Spójnię Gdynia 29:19 (14:7). Goście dobrze rozpoczęli derbowy pojedynek, ale później wydarzenia na parkiecie zdominowali gospodarze. Przekonujące zwycięstwo w Grudziądzu odniósł natomiast SMS Gdańsk. Licealiści pokonali Mueller MKS 35:23 (16:10).

Wybrzeże Gdańsk - Spójnia Gdynia 29:19 (14:7)
WYBRZEŻE: Chmieliński, Plaszczak - Prymlewicz 7, Rogulski 5, Bednarek 4, Papaj 4, Kondratiuk 3, Ćwikliński 2, Skrzypczak 2, Abram 1, Sulej 1, Dworaczek, Niedziółka

SPÓJNIA: Zimakowski, Skowron - Pedryc 5, Wróbel 5, Rychlewski 4, Rakowski 2, Chyła 2, Matuszak, Derdzikowski, Brukwicki, Bielec, Ringwelski, Nazimek

Derby Trójmiasta w I lidze ściągnęły do hali AWFiS ok. 700 widzów. Ze względu na dobrą dyspozycję gdynian w tym sezonie, pojedynek zapowiadał się wyjątkowo ciekawie. Taki też był... przez pierwsze 10 minut. W tym czasie 3 bramki miał już na koncie obrotowy gości Kamil Pedryc, a co prowadzili 4:3.

Wtedy gra podopiecznych Marcina Markuszewskiego zupełnie się posypała. Mecz dalej przebiegał pod dyktando gdańszczan. Zespół Damiana WleklakaMarcina Lijewskiego zdobył 6 bramek z rzędu i odjechał rywalom na 9:4. Niemoc gości przełamał dopiero występujący do zeszłego sezonu w Wybrzeżu Andrzej Rakowski. Pobudki jednak nie było, miejscowi do przerwy wypracowali przewagę 7 bramek.

Po zmianie stron gdynianie zwarli szyki w obronie, a dobrą dyspozycją błysnął między słupkami Łukasz Skowron. Spójnia zdołała zmniejszyć stratę do 5 trafień, ale problemy Wybrzeża okazały się ledwie przejściowe.

Na niespełna kwadrans przed końcem spotkania trudnym i efektownym rzutem z koła popisał się Łukasz Rogulski trafiając na 22:14. Ostatecznie gdańszczanie zakończyli derby z przewagą 10 bramek i odskoczyli w tabeli lokalnemu rywalowi o kolejne 2 punkty.

Przed derbowym meczem z funkcji dyrektora sportowego Spójni zrezygnował Krzysztof Kotwicki, który rozważa powrót na ławkę trenerską.

Mueller MKS Grudziądz - SMS Gdańsk 23:35 (10:16)
SMS: Kozłowski, Wenta, Bartosik - Sićko 9, Moryto 9, Jarosiewicz 6, Mauer 5, Gądek 2, Salacz 2, Orpik 1, Harasymek 1, Zarzycki, Ziółkowski, Skuciński.

Po drugą wygraną z rzędu sięgnęli szczypiorniści SMS Gdańsk. Podopieczni Jana Prześlakiewicza defensywę Muller MKS Grudziądz próbowali skruszyć przez pierwszy kwadrans. W tym czasie wynik meczu oscylował wokół remisu.

Po 4 bramkach z rzędu licealiści wyszli jednak na zdecydowane prowadzenie. W 21. minucie na 11:7 trafił Arkadiusz Moryto. Od tego momentu SMS spokojnie kontrolował przebieg spotkania.

Zaraz po przerwie niemal w pojedynkę walkę z gośćmi podjął Maciej Suwisz. Zawodnik występujący jeszcze do niedawna w Wybrzeżu zdobył 4 bramki w 6 minut, ale nie przybliżył grudziądzan do sukcesu. W końcówce spotkania błysnął jeszcze Szymon Sićko, który do zwycięstwa poprowadził gdańszczan wspólnie z Arkadiuszem Moryto.

Wyniki 20 kolejki

• WYBRZEŻE GDAŃSK - SPÓJNIA GDYNIA 29:19 (14:7)
  • Mueller MKS Grudziądz - SMS GDAŃSK 23:35 (10:16)
  • Sokół Browar Kościerzyna - Meble Wójcik Elbląg 30:31 (15:15)
  • MKS Kalisz - Real Astromal Leszno - 19.03 godz. 18:00
  • ŚKPR Świdnica - Wolsztyniak Wolsztyn 21:22 (10:12)
  • Polski Cukier Pomezania Malbork - MKS Poznań 23:23 (11:10)
  • Orlen Wisła II Płock - Warmia Traveland Olsztyn 22:24

Opinie (6) 1 zablokowana

• 29:19 !!

krótko mówiąc Spójnia Gdynia z kretesem zdemolowana

• 11 4

• jakis dolek (2)

Brak Oliferczuka za kartke, rezygnacja Kotwickiego... Trudno, to nie koniec sezonu, będą lepsze mecze i wyniki. Gratulacje dla Wybrzeża, awansu życzę!

• 12 3

• Znowu to samo

Podobno Rama znowu nie płaci chłopakom. Szkoda ich pracy......

• 8 0

• Nie tak szybko z tym awansem. Olsztyn w transie, Meblarze też ostatniego słowa nie powiedzieli. A nawet jeśli, to w barażach albo Pogoń Szczecin (90%) lub Stal Mielec (10%). Więc szanse raczej nikłe. Bo nie wierzę, że dacie radę z 1-go miejsca. Zresztą, poprzedni sezon pokazał na ile Was stać... nie na wiele.