Triumfy Wybrzeża i SMS, remis Spójni

mad, ras.
12 marca 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
aktualizacja: godz. 20:32 (12 marca 2016)
Arkadiusz Moryto ponownie wcielił się w rolę lidera SMS. Tym razem udało się poprowadzić drużynę do zwycięstwa. Arkadiusz Moryto ponownie wcielił się w rolę lidera SMS. Tym razem udało się poprowadzić drużynę do zwycięstwa.

Szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk wygrali na wyjeździe z MKS Poznań 28:24 (13:8). 11 bramek zdobył Wojciech Prymlewicz. SMS Gdańsk sprawił małą sensację i pokonał na własnym boisku Polski Cukier Pomezanię Malbork 34:32 (17:17). Drużynę w ofensywie poprowadzili Arkadiusz Moryto oraz Krzysztof Gądek, którzy zdobyli łącznie 15 bramek. O godz. W hali GCS Spójnia Gdynia nie zdołała wywalczyć kompletu punktów. Ma za to jeden za remis z Sokołem Browar Kościerzyna 25:25 (12:13).

MKS Poznań - Wybrzeże Gdańsk 24:28 (8:13)
WYBRZEŻE:
Plaszczak, Sokołowski, Chmieliński - Ćwikliński 1, Bednarek 1, Dworaczek, Sulej 1, Rogulski, Prymlewicz 11, Kondratiuk 5, Skrzypczak 5, Papaj 4, Abram

Wybrzeże po ligowym remisie z Pomezanią i porażce z Azotami w Pucharze Polski bardzo potrzebowało zwycięstwa. Choć rozmiary wygranej w Poznaniu nie są imponujące, podopieczni Damiana WleklakaMarcina Lijewskiego kontrolowali przebieg meczu od samego początku.

W 17. minucie po serii pięciu trafień z rzędu i czwartej już w tym meczu bramce Patryka Skrzypczaka Wybrzeże prowadziło 8:3. Przez cały mecz gdańszczanie nie pozwolili się zbliżyć rywalom bardziej niż na 4 bramki. Do gry po kontuzji wrócił Adrian Kondratiuk, a znakomite spotkanie rozegrał Wojciech Prymlewicz, autor 11 bramek.

Aktualnie Wybrzeże zajmuje 3. lokatę w tabeli ze stratą 5 pkt do lidera. Gdańszczanie mają jednak do rozegranie zaległe derby z SMS. Spotkanie to zaplanowano na 19 kwietnia.

SMS Gdańsk - Polski Cukier Pomezania Malbork 34:32 (17:17)
SMS :
Kozłowski, Wenta - Moryto 9, Gądek 6, Mauer 3, Ziółkowski 1, Marszałek 2, Sićko 4, Orpik 3, Jarosiewicz 5, Salacz 1, Skuciński, Harasymek

Polski Cukier Pomezania: Kądziela - Cielątkowski 2, Gryz 4, Dawidowski 6, Michałów 1, Nowaliński 5, Sibiga, Maluchnik 4, Wiak 8, Boneczko 2, Nawrocki

Szczypiorniści SMS nie mogli być zadowoleni z meczów w 2016 roku. W końcu wygrali tylko jedno z czterech spotkań. Z Polskim Cukrem Pomezanią zagrali jednak bardzo ofensywne, wyrównane spotkanie, a co najważniejsze ze szczęśliwym zakończeniem.

Mecz, który odbywał się w miejskiej hali przy Kołobrzeskiej w Gdańsku na początku starali się prowadzić goście z Malborka. Wygrywali 7:5, a następnie 10:8. Od tego momentu zaczęła się pogoń gospodarzy. Ponownie w tym sezonie niemal niezawodny w ataku był Arkadiusz Moryto. W całym spotkaniu zliczył 9 trafień. Kolejnych 6 dołożył debiutujący w I lidze Krzysztof Gądek. Pochodzący z Krakowa szczypiornista dał bardzo dobrą zmianę Hubertowi Skucińskiemu.

W 25. min. gdańszczanie byli na prowadzeniu 14:13, ale nie zdołali dograć z nim do końca pierwszej połowy. Ta zakończyła się remisem 17:17. SMS mogło spodziewać się zaciętej końcówki. Mecze rozstrzygające się w ostatnich minutach stały się w tym roku tradycją, gdy jednym z zespołów jest Pomezania. Wygrywała tak w Grudziądzu czy remisowała z Wybrzeżem Gdańsk.

Gospodarze rzucili się jednak do zmasowanej ofensywy tuż po zmianie stron. Pierwsze 5 min. wygrali 3:1 (20:18). Jeszcze lepiej było w 45. min. gdy gdańszczanie prowadzili 27:23. Pomazania jednak nie odpuściła i zaczęła gonić gospodarzy. Na 5 min. przed końcem było już tylko 31:30 dla SMS, ale wtedy drużyna Jana Prześlakiewicza ponownie odzyskała skuteczność i wygrała ostatnie minuty 3:2, a cały mecz 34:32.

Spójnia Gdynia - Sokół Browar Kościerzyna 25:25 (12:13)
SPÓJNIA: Zimakowski, Skowron - Wrobel 7, Oliferchuk 5, Rychlewski 4, Matuszak 3, Rakowski 3, Derdzikowski 1, Pedryc 1, Brukwicki 1, Nazimek

Nierozstrzygnięty do ostatniej akcji mecz obejrzeli kibice zgromadzeni w hali Gdyńskiego Centrum Sportu. Tam starcie z Sokołem Browar Kościerzyna rozgrywała Spójnia. Druzyna Marcina Markuszewskiego była po porażce, która zakończyła serię czterech zwycięskich spotkań.

Okazją do rehabilitacji i wznowienia pogoni za czołówką miał być mecz z drużyną z Kościerzyny. Ta jednak postawiła twarde warunki. Przez większość meczu prowadziła. Po 10 min. gry było już 6:1 dla gości. Od tego momentu Spójnia goniła rywala.

Dobrze spisywali się bramkarz Mateusz Zimakowski i najskuteczniejszy w ataku Mateusz Wróbel jednak ogólna postawa gospodarzy nie mogła zachwycać. Pomimo tego gdynianom udało się w drugiej połowie doprowadzić do remisu, a następnie wyjść na prowadzenie. W końcówce meczu prowadzili 23:21 jednak ostatnie minuty przegrali 2:4 i zaliczyli trzeci remis w sezonie.

Wyniki 19 kolejki

• SMS GDAŃSK - Polski Cukier Pomezania Malbork 34:32 (17:17)
  • SPÓJNIA GDYNIA - Sokół Browar Kościerzyna 25:25 (12:13)
  • MKS Poznań - WYBRZEŻE GDAŃSK 24:28 (8:13)
  • Meble Wójcik Elbląg - MKS Kalisz 39:19 (18:9)
  • Wolsztyniak Wolsztyn - Orlen Wisła II Płock 23:27 (13:11)
  • Warmia Traveland Olsztyn - Mueller MKS Grudziądz 32:26 (16:14)
  • Real Astromal Leszno - ŚKPR Świdnica 30:19 (17:8)
mad, ras.

Opinie (4)

• Dobry mecz w Gdyni

Obydwu zespołów, sprawiedliwy remis. Kościerzyna postawiła twarde warunki nieco chaotycznie grającej Spójni i prowadziła przez większość meczu.

Dobry występ Zimakowskiego i Wróbla, nierówny Bogdana i pozostałych kolegów. W Kościerzynie dobry bramkarz + zawodnik z 5-ka na koszulce.

• 12 0

• szkoda

Byla szansa na 2 punkty dla Spójni, ale też trzeba powiedzieć, że Kościerzyna zagrała nieźle zawody i mogło być jeszcze gorzej. Trochę mało gry z kołem, może Ringwelski powinien dostać szansę? Brawa dla chłopaków z SMS, wygrana to niespodzianką.

• 8 0

• Sprawiedliwy remis

Mimo iż Spójnia była faworytem mecz był bardzo wyrównany. Wielki szacunek dla chłopaków z Gdyni bo mecz od samego początku im się nie układał a mogli w końcówce przeważyć szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Zabrakło szczęścia i trochę zimnej głowy. Niemniej jednak uważam iż przy małej zniżce formy jaką można zauważyć po wynikach w Spójni remis jest ok. Mam nadzieję że zawodnicy się otrząsną i wrócą na swoje tory zwycięstw. Ze sportowym pozdrowieniem...