Szczypiorniści Spójni wygrali I ligę

Arka Gdynia - ręczna m.

Szczypiorniści Spójni cieszą się z wygrania rozgrywek I ligi.

Piłkarze ręczni Spójni Gdynia pokonali we własnej hali GKS Żukowo 33:20 (17:9) i wygrali rozgrywki I ligi. Sukces w hali GCS świętowało wspólnie z nimi ok. 200 kibiców. Podopiecznym Marcina Markuszewskiego pozostaje teraz czekać na oficjalne zaproszenie do rozgrywek PGNiG Superligi.

SPÓJNIA: Zimakowski, Głębocki, Michalczuk - Lisiewicz 1, Oliferchuk 7, Kamyszek 6, Matuszak 1, Cichocki, Brukwicki 2, Rychlewski 4, K.Pedryc 3, P.Pedryc 1, Marszałek 7, Ringwelski 3

Punkt przewagi nad Kancelarią Andrysiak Stal Gorzów Wlkp. przed ostatnią kolejką I ligi oznaczał, że wygrana nad GKS Żukowo bezwarunkowo da Spójni triumf w rozgrywkach. Choć gospodarze przystąpili do meczu bez narzekającego na uraz kostki Pawła Ćwiklińskiego, szybko wzięli się za przypieczętowanie mistrzostwa I ligi.

Po 6 minutach było już 4:1 dla gdynian i choć goście starali się nie dać odskoczyć Spójni na więcej niż 4 trafienia, byli bardzo nieskuteczni. Z kolei wśród gospodarzy dobrze w bramce spisywał się Mateusz Zimakowski, a w ataku brylował Bogdan Oliferchuk.

Gdynianie swoją przewagę powiększyli znacząco w ostatnich 5 minutach przed przerwą, gdy z wyniku 13:8 zrobiło się 17:9. Po zmianie stron wiele się nie zmieniło i na kwadrans do końca gry było już 26:16 dla Spójni.

Korespondencyjny pojedynek ze Stalą Gorzów można było w zasadzie uznać za zakończony. Mimo tego, gdynianie jeszcze powiększyli swoją przewagę i mocnym akcentem zakończyli zwycięski sezon. Przed klubowymi działaczami pozostaje teraz oczekiwanie na zaproszenie do Superligi oraz rozpoczęcie przygotowań do wypełnienia warunków licencyjnych. Z I ligi spadają Mazur Sierpc i Śląsk Wrocław.