Szermierze swego losu

27 marca 2003 (artykuł sprzed 21 lat)
Ponad 850 najmłodszych adeptów szermierki z całego świata startowało we Wrocławiu w tradycyjnych zawodach Challenge Vitti. Na podium znalazło się pięcioro gdańszczan, a po pierwsze miejsce w rywalizacji do lat 13 sięgnął Filip Płocharski (UKS Atena). W półfinale podopieczny Grzegorza Supła pokonał kolegę klubowego, Mateusza Klamana 12:6, a w finale - Antoniego Barczuka (Kusy Warszawa) 11:10. W tej samej kategorii wśród dziewcząt drugą pozycję zajęła Karolina Dąbrowska (Atena), która w finale uległa Marcie Łyczbińskiej (Nowy Sokół Toruń) 7:12. Trzecia była Karolina Siess (Sietom AZS AWF). Obie zawodniczki przygotowywał do startu Longin Szmit.

W turnieju do lat 15 lat chłopów srebro wywalczył Paweł Osmański (Sietom). Podopieczny Łukasza Szymańskiego przegrał pierwsze miejsce na rzecz Tomasza Gmerka (Korona Wrocław) 12:15.

Miejsca pozostałych gdańszczan:
9. Agnieszka Purowska, 10. Szymon Nowak, 11. Patryk Kozłowski, 12. Nicole Mrozowska i Karolina Szalczewska, 13. Julia Prokopska, 14. Patrycja Jancen i Karolina Dziengo, 15. Piotr Naruszewicz, 16. Juliana Trzebiatowska, 18. Justyna Anuszewska, 19. Katarzyna Klaman i Robert Gajda, 20. Joanna Szypułowska, 33. Adam Nowosielski.

Opinie (6)

• Gratulacje!!

Są jeszcze jakieś talenty w Gdańsku;)

• 0 0

• Długa przerwa

zapowiada się długa przerwa w sukcesach gdańszczanek jest tak,Gruchała 22l ,Kryczało19l iteraz te 13 latki oj długa przerwa no dobrze że jest Karol

• 0 0

• bez przesady

w tej przerwie sa m.in. bracia Krzysztof i Konrad Pierusiakowie. jest szansa na kontynuowanie sukcesow

• 0 0

• Nie tylko oni

Chce tez przypomniec o Ani Lidzbarskiej, ktora przeciez reprezentuje Polske na Mistrzostwach Swiata na Sycylii, a jest z Sietomu.
    Tym 13latkom idzie jak na razie swietnie, ale to juz nie te same talenty, jak Sylwia, Kaska czy Ania Rybicka.
    Ale oczywiscie zycze wszystkim powodzenia i samych sukcesow.