Szkoda, że szansa na baraże uciekła wcześniej

26 marca 2012 (artykuł sprzed 12 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk sięgnęła po Chińczyka. Są też kolejne transfery
Rzut Krzysztofa Mogielnickiego zapewnił gdańszczanom jednobramkowe zwycięstwo. Rzut Krzysztofa Mogielnickiego zapewnił gdańszczanom jednobramkowe zwycięstwo.

Po dwóch porażkach z rzędu szczypiorniści SPR Spójni Wybrzeża przypomnieli sobie jak wygrywać mecze i we własnej hali pokonali Zepter AZS UW Warszawa 30:29 (16:13). Jednak to zwycięstwo nic już nie zmieni. W barażach o awans do PGNiG Superligi weźmie udział stołeczna siódemka, a dla gdańszczan sezon zakończy się w I lidze po dwóch kolejnych spotkaniach.

SPÓJNIA WYBRZEŻE: Głębocki, Chmieliński, Kasperek - Mogielnicki 9, Nidzgorski 7, Sulej 5, Abram 5, Szczutowski 2, Rakowski 1, Konop 1 oraz Trojanowicz, Siódmiak.

ZEPTER AZS UW: Malanowski, Troński - Marciniak 15, Wolski 5, Zaprutko 4, Nowak 3, Flisiak 2 oraz Lis, Prokop, Brinovec, B.Monikowski.

Mimo, iż zespół prowadzony przez Daniela WaszkiewiczaDamiana Wleklaka już kolejkę temu stracił nawet matematyczne szanse na zajęcie drugiego w tabeli grupy A (to właśnie dwie pierwsze pozycje zapewniają udział w fazie finałowej, gdzie zagrają również dwa najlepsze zespoły z grupy B), obaj szkoleniowcy jeszcze przed sobotnim spotkaniem obiecywali, że ich podopieczni grali będą do końca.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którzy po trafieniu Krzysztofa Mogielnickiego w 10. minucie spotkania prowadzili 5:2. Goście ze stolicy zwarli jednak szyki w defensywie i w zaledwie 3 minuty doprowadzili do wyrównania. Prowadzenie 7:6 uzyskali po bramce Bartosza Zaprutki, ale nie cieszyli się nim zbyt długo.

Gdańszczanie zanotowali kolejną serię dobrych zagrań i wyszli nawet na czterobramkowe prowadzenie. Do końca pierwszej połowy przeważali o 3 trafienia. Zaliczka ta z pewnością byłaby większa, gdyby nie doskonała rzutowa dyspozycja Adama Marciniaka.

Czołowy strzelec ligi oraz były zawodnik AZS AWFiS Gdańsk pomiędzy 26. a 30. minutą do bramki SPR trafiał aż pięciokrotnie, a w całym spotkaniu uzyskał 15 bramek, a więc ponad połowę dorobku swojego zespołu i o bramkę mniej niż obaj najlepsi w tym meczu strzelcy gospodarzy - Krystian Nidzgorski i Krzysztof Mogielnicki.

Goście w drugiej części spotkania systematycznie odrabiali straty i wyrównali stan gry. Na 4 minuty przed końcem gry wynik był remisowy (29:29), a na decydującą bramkę trzeba było czekać do 20 sekundy przed końcem meczu, kiedy celnym rzutem popisał się Mogielnicki.

Sobotnie zwycięstwo może w najlepszym przypadku pomóc gdańszczanom w utrzymaniu na koniec sezonu trzeciego miejsca, ale o awans do Superligi powalczą zespoły z Warszawy i Szczecina. Graczom Spójni-Wybrzeża pozostaje walka o kontrakty na przyszły sezon.

Dla SPR spotkanie z akademikami było pożegnalnym w tym sezonie meczem w hali widowiskowo-sportowej AWFiS przy ulicy Górskiego. Kolejny raz "u siebie" zagrają 2 kwietnia w Ergo Arenie, kiedy ich mecz z Wolsztyniakiem Wolsztyn poprzedzi towarzyskie starcie reprezentacji Polski i Niemiec (czytaj więcej o tym spotkaniu).

To właśnie wolsztynianie w innym meczu 20. kolejki pokonali we własnej hali inny gdański zespół SMS ZPRP 35:26 (20:12). 10 bramek dla zajmujących ostatnie miejsce w tabeli licealistów zdobył Łukasz Rogulski.

Pozostałe wyniki 20. kolejki: Gaz-System Pogoń Szczecin - WKS Grunwald-Allegro Poznań 35:25 (14:13), Polski Cukier-Pomezania Malbork - Vetrex Kościerzyna 26:28 (13:17), Arot-Astromal Leszno - KS Wójcik Meble-Techtrans Elbląg 30:27 (18:9), GSPR Gorzów Wlkp. - Orlen Wisła II Płock 30:27 (18:9).

• 5 4

• Taa z takim składem i budżetem w ekstralidze pozostałaby jedynie walka o utrzymanie.

• 6 1

• nie chcieli awansować i to jest fakt, w ten sposób nie zdobędą kibiców których i tak mało mają

• 10 4

• (3)

Ci, którtzy mówią o szansach na awans nie rozumieją jednej rzeczy. Skąd klub wziąłby kase na grę w Ekstralidze? Potrzeba sponsorów i kupy pieniędzy na zbudowanie składu. Póki nie ma na to kasy nie ma co się pchac do najwyższej klasy rozgrywek.
    No ale Adamowicz rozdaje kase żużlowcom, a inne dyscypliny na gdzieś. No dał tez na hokej, który kilka miesiący potem padł.

• 9 3

• Do roboty i szukać sponsorów a nie łapy wyciągać do miasta!

• 5 2

• zgadzam się że żeby grać w superlidze potrzebna jest kasa i to nie byle jaka, ale to że klub Spójnia-Wybrzeże nie ma tej kasy i sponsorów nie znaczy że mogą przegrywać mecze bo chcą a nie dlatego że przeciwnik był lepszy. Tracą uznanie w oczach kibiców jeśli tak do tego podchodzą. no ale w tym sezonie już nic się nie zmieni i liczę że w przyszłym sezonie pieniądze się znajdą i klub nie będzie się bał awansować. pzdr