Szósta wiosenna porażka z rzędu

10 kwietnia 2012 (artykuł sprzed 12 lat)
Lechiści w Lubinie nie byli w stanie przełamać fatalnej passy. Wiosną nie zdobyli w Młodej Ekstraklasie jeszcze ani jednego punktu i spadli na ostatnie miejsce w tabeli. Lechiści w Lubinie nie byli w stanie przełamać fatalnej passy. Wiosną nie zdobyli w Młodej Ekstraklasie jeszcze ani jednego punktu i spadli na ostatnie miejsce w tabeli.

Wciąż bez wygranej na wiosnę pozostają piłkarze gdańskiej Lechii w Młodej Ekstraklasie. Tym razem biało-zieloni przegrali w Lubinie z aktualnym mistrzem tych rozgrywek, Zagłębiem 1:2 (0:1). Honorowe trafienie dla podopiecznych Radosława Gaca zaliczył Patryk Brzeski.

Kowalski 9, Szczepaniak 62 - Brzeski 54

LECHIA: Sobczak (46 Jajkowski) - Karwat, Jaroszek, Rzepnikowski, Mazutek (79 Skibowski) - Fojt (46 Frankowski), Gac, Kacprzycki (67 Kamiński), Brzeski - Pomaski, Kugiel (46 Wrzask)

Gdańszczanie bramkę stracili niemal na "dzień dobry", bo już w 9. minucie Patryka Sobczaka pokonał Maciej Kowalski-Haberek. 18-letni wychowanek Górnika Polkowice wychodząc do podania na wolne pole, posłał piłkę do siatki z kilkunastu metrów.

Do przerwy rezultat nie uległ już zmianie, a trener Gac po zmianie stron zdecydował się na trzy zmiany, w tym samym składzie pozostawiając jedynie linię defensywy. Tylko 45 minut zagrał wracający do zespołu napastnik Damian Kugiel, który w marcu wywalczył z narodową reprezentacją U-17 awans do finałowego turnieju mistrzostw Europy, który w maju odbędzie się w Słowenii (czytaj więcej).

Wyrównujące trafienie dla Lechii zdobył w 62. minucie Patryk Brzeski, który wykorzystał podanie za linię obrony i mocno uderzył w prawy róg bramki "miedziowych". Gdańszczanie z remisu nie cieszyli się jednak zbyt długo, bo niespełna 10 minut później gospodarze ponownie objęli prowadzenie, zaś autorem trafienia był Mateusz Szczepaniak, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzałem głową pokonał Michała Jajkowskiego.

- Mecz był zmienny, były fragmenty, że to my przeważaliśmy, a były, że Zagłębie. Z gry powinien być remis - twierdzi trener Gac.

Podziału punktów jednak nie było, bo w ostatnich 30 minutach żadna bramka już nie padła, a Lechia do sześciu przedłużyła passę wiosennych porażek i wciąż pozostając bez punktu w tym etapie rozgrywek. Wobec zwycięstwa ostatniego dotychczas w tabeli ŁKS-u, to gdańszczanie zmienili łodzian na tej niechlubnej pozycji.

Kolejne spotkanie czeka biało-zielonych już na własnym boisku. W poniedziałek 16 kwietnia o godzinie 11:00 gdańszczanie zagrają przy Traugutta z Lechem Poznań.

Pozostałe wyniki:
GKS Bełchatów - Śląsk Wrocław 1:0 (0:0), Lech Poznań - Korona Kielce 1:1 (1:1), Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 1:0 (1:0), Polonia Warszawa - Górnik Zabrze 2:2 (2:1), Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 2:1 (1:0), Ruch Chorzów - Legia Warszawa 0:3 (0:1), Widzew Łódź - ŁKS Łódź 2:5 (2:0).