Piłkarki Checzy wygrały dzięki jokerowi

14 października 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Piłkarki Checzy nie mogły sobie wymarzyć bardziej udanej końcówki spotkania niż ta, która miała miejsce w Tomaszowie Mazowieckim. Gdynianki 3 punkty zapewniły sobie w ostatnich sekundach meczu. Piłkarki Checzy nie mogły sobie wymarzyć bardziej udanej końcówki spotkania niż ta, która miała miejsce w Tomaszowie Mazowieckim. Gdynianki 3 punkty zapewniły sobie w ostatnich sekundach meczu.

Piłkarki Checzy Gdynia pokonały na wyjeździe Dargfil Tomaszów Mazowiecki 1:0 (0:0). Zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry zdobyła wprowadzona 30 sekund wcześniej na boisko Aleksandra Joskowska, która okazała się prawdziwym jokerem w talii trenera Karola Złonkiewicza. Na własnym boisku tylko remis 2:2 (0:1) z Polonią Poznań wywalczył Sztorm AWFiS Gdańsk, który kończył mecz w dziewiątkę. Ze złamanym obojczykiem do szpitala udała się napastniczka Monika Pielowska.

Dargfil Tomaszów Mazowiecki - Checz Gdynia 0:1 (0:0)
Bramka: Joskowska 90+3

CHECZ: Lubecka - Żagiel, Czerwiak, Bańkowska, Bruska - Sass, Mnich, Sikora (87 Murawiecka, 90+3 Ciesielska), Zańko - Lińska (Joskowska 90+2), Pancek.

Checz odniosła drugie zwycięstwo z rzędu, a sztuka ta udała się gdyniankom na terenie zespołu, który na własnym boisku nie stracił do tej pory punktów. Podopieczne Karola Złonkiewicza szybko przejęły inicjatywę, ale nie były w stanie stworzyć sytuacji bramkowych. Z kolei Dargfil zagrożenie stanowił wyłącznie przy stałych fragmentach gry,

Dogodną sytuację w pierwszej połowie do zdobycia gola miała Maria Lińska, jednak piłka po jej strzale przeleciała minimalnie obok spojenia bramki. Druga połowa rozpoczęła się od gry w środku pola. W 50 minucie w sytuacji sam na sam znalazła się napastniczka Lińska, jednak i tym razem zabrakło heh dokładności.

Kilka minut później piękną paradą popisała się bramkarka gospodyń broniąc strzał Karoliny Pancek. Gdy wydawało się, że mimo sporej przewagi Checz podzieli się punktami, faulowana na około 35 metrze została wprowadzona chwilę wcześniej na boisko Dagmara Murawiecka. Tuż przed wykonaniem stałego fragmentu gry boisko opuściła Lińska, a w jej miejsce pojawiła się Aleksandra Joskowska. Okazała się prawdziwym "jokerem" w talii trenera Złonkiewicza, bo już po 30 sekundach po dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzałem głową zdobyła zwycięską bramkę!

Kolejne 3 punkty umocniły piłkarki Checzy w czołówce rozgrywek. W następnej kolejce, w sobotę o godzinie 13:00 już na własnym boisku żółto-czarne podejmą Pragę Warszawa. 4 dni później - 23 września o godz. 14:00 na obiekcie przy Zamenhofa gdynianki zmierzą się z Olimpią Szczecin w 1/16 finału Pucharu Polski.

Sztorm AWFiS Gdańsk - Polonia Poznań 2:2 (0:1)
Bramki: Orłowska 60, Świętoniowska 75

SZTORM: Lublewska - A.Bużan, Ramotowska, Bizewska, Wierzbicka - Marczak, K.Bużan, Stasiulewicz, Świętoniowska - Orłowska(88 Szulc), Pielowska (50 Rucińska)

W Gdańsku trzeci remis tej jesieni zanotował Sztorm AWFiS, który podzielił się punktami z ambitnie grającym outsiderem I-ligowych rozgrywek. Po meczu swoich zastrzeżeń co do pracy sędziny głównej nie krył trener Robert Chałaszczyk, którego podopieczne kończyły spotkanie grając w dziewiątkę po czerwonych kartkach.

- Wykluczenia z gry naszych zawodniczek były konsekwencją nieodpowiedzialnego zachowania jednak wszystko to nie miałoby miejsca gdyby sędzina podjęła decyzję usunięcia piłkarek z Poznania. Uderzenie w twarz, cios w plecy czy trwająca przez całe spotkanie "wycinka" kluczowych zawodniczek, była jednak niczym przy uznaniu bramki, gdy zawodniczka wykonująca rzut karny uderza w poprzeczkę i zdobywa bramkę dobijając odbitą piłkę. Rzut wolny pośredni? Nie według tej pani. Skutkiem nieporadności pani sędziny były 4 godziny spędzone w szpitalu ze złamanym obojczykiem Moniki Pielowskiej, która była brutalnie faulowana relacjonuje szkoleniowiec.

- Czy nasz protest w PZPN coś zmieni? Punktów, zawodniczek wykluczonych oraz zdrowia na pewno nie przywróci. Zespołowi z Poznania gratulujemy ambitnej postawy, a naszym dziewczynom proponujemy "uderzyć się w pierś" i zrobić coś w kierunku zwycięstw w dwóch ostatnich spotkaniach - dodaje.

W sobotę Sztorm czeka wyjazd do Łowicza na mecz z przedostatnim w tabeli Pelikanem. Zwycięstwo będzie konieczne, by utrzymać się w czołówce rozgrywek jeszcze przed przerwą zimową.

Opinie (8) 1 zablokowana

• Po ostatnich wyczynach Arki zdecydowałem się Checzy, dziewczyny grają swoje na wyjazdach, walka, zaangażowanie.

• 11 1

• pauza

No to pela trochę odpocznie od piłki

• 5 1

• ''sprytne '' przestawienie piłki (3)

rzut wolny z ok.35 m. zgoda.Ale wykonywany niesłusznie z ok.29 m. !! Wypaczono wynik......

• 0 5

• (2)

Ale beznadziejny argument

• 1 1

• cienki (1)

cieniutki z Ciebie ''znawca'' futbolu.Nie masz pojecia jakie ma znaczenie skrócenie odległości centry na pole karne.Pewnie oglądasz lg......

• 1 0

• 90 minut było na strzelenie bramki-pretensje do swojej gry a nie szukać wymówek żę skróciły odległość