TKKF Checz - RKP Rybnik 2:2

29 kwietnia 2002 (artykuł sprzed 22 lat)
Krzysztof Własny nadal pozostaje niepokonany na trenerskiej ławce TKKF Checz Gdynia, ale remis na własnym boisku w meczu o mistrzostwo ekstraklasy z RKP Rybnik 2:2 (1:0) dla miejscowych futblistek sukcesem nie jest.

Bramki zdobyły: Magdalena Miłosz (45 minuta), Anna Nowacka (70) - Izabela Cichecka (51), Alina Zaja (67-karny).

CHECZ: Gralewska - Koprowska, Miłosz, Milewska, Walaszkowska, Samp, Nowacka, Woszczyna, Dorosławska (60 Litwin), Stachowska, Piotrowska.

Gospodynie przez większą część gry miały przewagę, ale nie potrafiły udokumentować tego golami. M.in. w dobrych sytuacjach zawodziły Dorota Dorosławska i Nowacka. Co więcej, gdyby nie dobra interwencja Katarzyny Gralewskiej, już w 38 minucie przegrywałyby 0:1. Na przerwę Checz schodziła z prowadzeniem, gdyż bramkę do sztani po potężnym kopnięciu z 30 metrów pod poprzeczkę zdobyła Miłosz.

Przyjezdne wyrównały w 51 minucie, a chwilę później mogły strzelić drugiego gola, ale Anna Kowal nie trafiła z 10 metrów. Niestety, kwadrans później w polu karnym faulowała Iwona Koprowska, a Gralewska nie miała szans z jedenastki.

Końcowy wynik ustaliła Nowacka, która głową skierowała do siatki dośrodkowanie z wolnego Marty Stachowskiej. Szansy na wygraną w 76 min. nie wykorzystała Mirosława Piotrowska, która niemal z zerowego kąta strzeliła w słupek.

Pozostałe wyniki: Medyk Konin - Warta Poznań 4:0, AZS Wrocław - Zryw Książki 2:1, Savena Warszawa - Czarni Sosnowiec 0:4, Rolnik Biedrzychowice - Stlion Gorzów 0:11.
1. AZS 14 42 77-8
2. Czarni 14 34 73-11
3. Warta 14 31 41-27
4. Stilon 14 29 43-25
5. Medyk 14 23 39-25
6. Zryw 14 16 19-23
7. CHECZ 14 14 30-38
8. Savena 14 9 10-42