TPR Lublin - Łączpol 34:39

31 stycznia 2005 (artykuł sprzed 19 lat)
Piłkarki ręczne Łączpolu Gdynia wzięły odwet za przegraną... Naty AZS AWFiS Gdańsk. W meczu o mistrzostwo I ligi zespół Marka Mońki wygrał w Lublinie z TPR 39:34 (20:16), umacniając się na pozycji lidera. Na tarczy z Kielc wrócił MMTS Kwidzyn. Podopieczne Edyty Majdzińskiej przegrały z Vive 27:46 (13:18).

ŁĄCZPOL: Blok - Lewandowska 8, Musiał 10, Serafin 1, Gregorczyk 9, Kuliś 3, Żołnierewicz, Orzechowska 5, Kołtowska 1, Wasyluk 2, Kobylińska.

Gdy gdynianki kończyły zwycięsko spotkanie w Lublinie, nie dotarły tam jeszcze wieści o sukcesie SPR w Gdańsku. Tamtejszą publiczność mógł cieszyć tylko bramkowy festiwal. - Założyłem, że w tej rundzie będziemy starali się przyspieszyć grę. Na podstawie zapisu wideo wiedziałem, że lublinianki grają podobnie. Gdy te style nałożyły się, musiało dojść do pojedynku strzeleckiego. Jednak cały czas gra toczyła się pod naszą kontrolą. Już przed przerwą mieliśmy 5-6 trafień w zapasie - komentuje trener Mońko.

Sześć minut po przerwie przewaga Łączpolu wynosiła dziewięć bramek (26:17). - Nie udało się jej utrzymać, bo w drugiej połowie mieliśmy siedem kar przy tylko jednej rywali. Idetyczne były proporcje w rzutach karnych - dodaje gdyński szkoleniowiec.

MMTS: Wojdaszko, Górecka - Gładecka 1, Kwiatek 4, Wieczorkowska 7, Jadach, Jaszkowska, Knitter 1, Guziewicz 4, Czekaj 4, Borowska 5, Zawadzka, Wlazło, Frąckiewicz 1.

MMTS jechało do Kielc jak na ścięcie i - niestety - miało rację. Miejscowe, prowadzone do boju przez eksszczypiornistki Gościbii Sułkowice, Natalię Artsiomienkę (11 bramek) i izabelę Dudę (9), od początku narzuciły swoje reguły gry. Rozpoczęły od dwóch bramek i już do końca nie oddały przewagi. Od 40 minuty i wyniku 18:26 zaczęła ona rosnąć lawinowo.

- Dostałyśmy cztery kontry po kolei, co ostatecznie odebrało zawodniczkom wiarę w sens walki. Nie dałyśmy rady w defensywie. Mogę być zadowolona z ataku pozycyjnego. Tyle bramek zdobytych na trudnym terenie dobrze o nas świadczy - przyznaje Edyta Majdzińska.

Pozostałe wyniki 13. kolejki:
AZS AWF Katowice - UKS Roeben Środa Śląska 39:13, Ruch Chorzów - AZS AWF Wrocław 23:18, Beskid WSB NLU Nowy Sącz - Słupia 39:32, SMS Gliwice - MKS Zgierz 23:19.

1. ŁĄCZPOL 21:5 332-272
2. AZS AWF K. 20:6 339-270
3. Ruch 20:6 367-293
4. Vive 18:8 373-318
5. Lublin 16:10 380-345
6. MMTS 14:12 355-340
7. AZS AWF W. 11:15 284-287
8. SMS 12:14 328-336