Wiadomości

Tenis stołowy - do ostatniej piłki.

MRKS Gdańsk - Odra Księgnice 2:4

W atmosferze święta, gdyż był to pierwszy mecz MRKS w ekstraklasie w dziejach klubu, zainaugurowali rozgrywki sezonu 2001/2002 gdańscy tenisiści stołowi. Podopieczni Bronisława Zygmanowskiego stoczyli emocjonujący pojedynek z wicemistrzami Polski. Po ponadtrzygodzinnej walce zwyciężyła Odra Roeben Kłoska Księginice 4:2.

Wyniki:

Piotr Kołaciński - Wang Zeng 1:3 (-8,-11,5,-8),
Alan Woś - Wojciech Kołodziejczyk 3;2 (4,6,-11,-7,10),
Karol Skolimowski - Bartosz Such 0:3 (-8,-5,-7),
Woś/Skolimowski - Wang/Such 1:3 (-5,-9,1,-7),
Kołaciński - Kołodziejczyk 3;2 (-3,-9,12,11,10),
Skolimowski - Wang 0:3 (-5,-3,-7).

W poprzedzającej gry uroczystości gdańskim pingpongistom powodzenia życzył m.in. Jerzy Zeuschner, prezes MRKS, a sponsor zespołu - DGT - przygotował okolicznościowy folder poświęcony bohaterom historycznego awansu.

- Zdecydowaliśmy się na grę w ekstraklasie w składzie, który wywalczył awans. Mamy młody, skonsolidowany zespół i nie chcieliśmy go rozbijać pseudogwiazdą. A na klasowego zawodnika, który byłby zdecydowanie numerem 1 w MRKS, nie było nas stać - przyznaje trener Zygmanowski.

Inauguracyjny mecz zasygnalizował, że gdanscy zawodnicy, wdzięczni klubowi za okazane zaufanie, zamierzają do ostatniej piłki walczyć o wykonanie zadania, jakim jest utrzymanie się w ekstraklasie. Szczególnie emocjonujące były mecze w wykonaniu Kołacińskiego. Piotr miał szanse doprowadzić co najmniej do piątego seta w pojedynku z Wang Zengiem, gdyż w drugiej partii prowadził 10:7, by przegrać do 11. Z kolei w meczu z Kołodziejczykiem, to gdańszczanin zaimponował odpornością psychiczną, gdyż zdołał wygrać pojedynek mimo porażki w dwóch pierwszych setach.

- Trudno porównywać, czy gra do 21 punktów czy do 11 jest łatwiejsza. To jest zupełnie co innego. W obecnie obowiązujących partiach nie ma czasu, aby nadgonić stracone wcześniej punkty. Dlatego przystępując do gry trzeba być należycie rozgrzanym i skoncetrowanym. W przeciwnym wypadku przegrywa się 1;11, jak przydarzyło się deblowi rywali - ocenia gdański szkoleniowiec.

Pozostałe wyniki 1. kolejki:

Pogoń Siedlce - Olimpia Unia Grudziądz 1:4, Ceramika Gliwice - Legiz Morliny Ostróda 0:4, Gaz Polski Zielona Góra - Fourmen Wrocław 4:1, Alumn Płock - Agis-Bau Pabianice 2:4.

Pierwszym liderem został Legiz Morliny. MRKS DGT dzieli szóste miejsce z Alumnem.

jag.Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »