Ogniwo Sopot w półfinale PP!

Folc AZS - Dablex Ogniwo 27:28
Skład Ogniwa: Witoszyński (20' Marcin Wilczuk), Samelak, Szamborski, Pogorzelski 5 punktów, Wantoch-Rekowski, Podolski 13, Czyż, Jarowicz, Cackowski, P. Szablewski (70' Mróz), Romanowski, Mariusz Wilczuk, M. Szablewski II 5 (60' Dembicki), Jasiński, Szostek 5 (50 Plich).

Po szalenie zaciętej walce rugbiści Dableksu Ogniwa Sopot zdobyli awans do półfinału Pucharu Polski. W Warszawie podopieczni Jarosława Hodury pokonali Folc AZS 28:27 (17:10). Gospodarze zdobyli kontaktowy punkt dziewięć minut po regulaminowym czasie gry, a na nasze szczęście nie wykorzystali podwyższenia.

Już pierwsze minuty pozbawiły sopocian wszelkich złudzeń na łatwe zwycięstwo, gdyż gospodarze objęli prowadzenie 5:0. Wyrównał Maciej Szablewski II, a do wyniku 10:5 dwoma udanymi kopami podprowadził Daniel Podolski. On też, wespół z Łukaszem Szostkiem, ustalił wynik pierwszej połowy.

Po zmianie stron miejscowi ruszyli do zdecydowanego ataku. W efekcie na 7 minut przed końcem spotkania osiągnęli przewagę 22:20. Ogniwo odpowiedziało karnym Podolskiego oraz przyłożeniem Pogorzelskiego.

- Prowadzenia 28:22 musieliśmy bronić nawet dziewięć minut po regulaminowym czasie gry. Folc uzyskał przyłożenie. Na szczęście kopacz rywali pomylił się przy podwyższeniu - mówi Jarosław Hodura, trener Ogniwa.

W półfinale przeciwnikiem obrońców pucharu będą zawodnicy Budowlanych Lublin. W drugiej parze zmierzą się Orkan Sochaczew i Budowlani Łódź. Tym drugim w ćwierćfinale walkowerem poddała się Arka.

Pozostałe wyniki ćwierćfinałów: Posnania - Budowlani Lublin 10:39 (5;12), Pogoń Siedlce - Orkan Sochaczew 10:14 (3:5).

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

10 Sparta Jarocin 7 0 0 7 91:393 0

W sezonie zasadniczym każdy gra z każdy mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zagrają następnie o złoty, a dwa kolejne zespoły w tabeli o brązowy medal. Gospodarzem będą zespoły zajmujące wyższe miejsca w tabeli.
Ostatnia drużyna zagra baraż z mistrzem I ligi na własnym terenie.
Zespoły z miejsc 5-9 kończą rozgrywki po sezonie zasadniczym.