Torus Wybrzeże Gdańsk - Łomża Industria Kielce 20:31. 1,5 tys. kibiców na meczu

Mikołaj Pachniewski
8 października 2022 (artykuł sprzed 1 roku)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 31:29. Nie będzie bezpośredniego spadku
Szczypiorniści Torus Wybrzeże Gdańsk przegrali z mistrzem Polski 20:31 (9:13). Szczypiorniści Torus Wybrzeże Gdańsk przegrali z mistrzem Polski 20:31 (9:13).

Torus Wybrzeże Gdańsk przegrał z Łomżą Industrią Kielce 20:31 (9:13) w meczu 6. kolejki PGNiG Superligi. Zmagania podopiecznych Mariusza Jurkiewicza i Jakuba Bonisławskiego z mistrzem Polski w hali AWFiS oglądał komplet 1,5 tys. kibiców. Bardzo dobre zawody rozegrał Miłosz Wałach, który obronił 14 rzutów na swoją bramkę.

WYBRZEŻE: Wałach, Poźniak - Jachlewski 6, Powarzyński 5, Woźniak 2, Papina 2, Stępień 2, Zmavc 1, Papaj 1, Davidović 1, Będzikowski, Milicević, Kosmala, Pieczonka, Tomczak

Łomża: Kornecki, Wolff - Remili 9, Tournat 6, Moryto 5, Nahi 5, Wiaderny 3, Sićko 2, Tharstarson 1, Dujszebajew, Olejniczak, Sanchez, Paczkowski

Takiego głodu piłki ręcznej w Trójmieście nie było dawno. Bilety na sobotni mecz z Łomżą Industrią Kielce wyprzedały się już dzień przed spotkaniem. Mecz z mistrzem Polski i uczestnikiem Ligi Mistrzów obserwował komplet 1,5 tys. fanów.

Przeczytaj, co przed meczem mówił trener Mariusz Jurkiewicz

Rozpoczęło się od bramki Nedima Remiliego, a w 6. minucie z rzutu karnego odpowiedział Mateusz Jachlewski. Przy wyniku 3:6 o czas poprosił Mariusz Jurkiewicz, bowiem jego podopieczni mieli już na koncie 5 strat. Po nim dwa trafienia zaliczył Jakub Powarzyński i Wybrzeże złapało kontakt z kielczanami.

Choć w bramce dwoił się i troił Miłosz Wałach, gdańszczanie nie potrafili na dłuższą metę dotrzymać kroku 19-krotnym mistrzom Polski. Ich strata wynosiła już 6 "oczek", ale w ostatniej minucie zniwelowali ją Jachlewski i Maciej Papina, który trafił równo ze syreną oznajmiającą koniec pierwszej połowy.

Należy jednak nadmienić, że Wybrzeże miało bardzo duże problemy z przedarciem się przez obronę Łomży, a efektem tego było 10 strat w pierwszych 30 minutach. Ponadto aż 3 z 9 goli gdańszczanie rzucili z 7. metra.

Arged KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. - Torus Wybrzeże Gdańsk 30:30 - karne 11:10. Przeczytaj relację z ostatniego meczu

Po przerwie serię 1:5 zanotowali goście i odskoczyli już na wyraźne prowadzenie (10:18). O przerwę poprosili gdańscy trenerzy. Impas rzutowy przełamał dopiero Mateusz Jachlewski. Później do głosu doszli obaj bramkarze. Zarówno Wałach, jak i Mateusz Kornecki seryjnie bronili rzuty na swoją bramkę.

Miejscowi niesieni dopingiem pełnej hali AWFiS dzielnie stawiali czoła kielczanom, choć widoczna była różnica umiejętności i przede wszystkim ogrania na najwyższym poziomie. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 20:31, ale gdańszczanie nie mają się czego wstydzić. Doskonale zagrał Miłosz Wałach, który obronił aż 14 rzutów.

14 Sandra Spa Pogoń Szczecin 6 0 0 0 6 145:197 0
Każda drużyna rozegra z każdą mecz i rewanż. Nie będzie fazy play-off. Mistrzem Polski zostanie pierwszy zespół po dwóch rundach. Drużyna, która zajmie 13. miejsce rozegra barażowy dwumecz z drugim zespołem I ligi. Natomiast 14. zespół spadnie do I ligi.
Tabela wprowadzona: 2022-10-09