Torus Wybrzeże Gdańsk - Orlen Wisła Płock 24:32. Zrywy nie wystarczyły na lidera

mip.
5 listopada 2022 (artykuł sprzed 1 roku)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Unia Tarnów - Energa Wybrzeże Gdańsk 25:33. Piąte zwycięstwo z rzędu
Szczypiorniści Torus Wybrzeża Gdańsk pomimo walki nie sprostali liderowi z Płocka. Szczypiorniści Torus Wybrzeża Gdańsk pomimo walki nie sprostali liderowi z Płocka.

Torus Wybrzeże Gdańsk przegrał z Orlen Wisłą Płock (11:15) w meczu 10. kolejki PGNiG Superligi. Podopieczni Mariusza Jurkiewicza i Jakuba Bonisławskiego potrafili napędzić stracha liderowi, zbliżając się na odległość 1 lub 2 bramek, ale w kluczowych momentach triumfowało doświadczenie gości, którzy "odjechali" z wynikiem i pewnie zwyciężyli.

WYBRZEŻE: Poźniak, Wałach - Będzikowski 9, Papaj 3, Milicević 2, Papina 2, Kosmala 2, Zmavc 2, Woźniak 1, Powarzyński 1, Pieczonka, Jachlewski, Stępień, Davidović, Tomczak

Wisła: Jastrzębski, Witkowski - Lucin 7, Dawydzik 6, Komarzewski 5, Kosorotow 4, Serdio 3, Mihić 3, Yasuhira 2, Daszek 1, Piroch 1, Michałowicz, Perez, Susnja, Terzic, Krajewski

Spotkanie Torus Wybrzeża Gdańsk z Orlen Wisłą Płock z wykluczeniem już w 1. minucie rozpoczął Nejc Zmavc. Pomimo gry w osłabieniu, to gdańszczanie jako pierwsi objęli prowadzenie, a dobrą serię z poprzedniego meczu podtrzymał Patryk Pieczonka. Później jednak serią 5:0 popisał się zespół z Płocka, na co błyskawicznie zareagował gdański duet trenerski.

Przeczytaj, co przed meczem mówił trener Mariusz Jurkiewicz?

Gra nieco się wyrównała po trzech trafieniach Jakuba Będzikowskiego i jednym Jovana Milicevicia. Natomiast w 17. minucie po trafieniu Mateusza Kosmali było już tylko 6:8. Chwilę później gdy punkt zdobył Zmavc Wybrzeże złapało kontakt z Wisłą przy stanie 9:10. Seria 4:1 w wykonaniu gości pozbawiła jednak gdańszczan złudzeń na korzystny wynik w tej połowie.

Kibice w hali AWFiS od 22. do 29. minuty nie obejrzeli żadnej bramki, bowiem obie ekipy nie miały pomysłu na przełamanie defensywy rywala. Impas z rzutu karnego przełamał Maciej Papina. To sprawiło, że do przerwy na tablicy wyników było 11:15. Wynik mógł być zgoła inny, ale aż 9 niecelnych rzutów w tej części gry oddali miejscowi.

Grupa Azoty Unia Tarnów - Torus Wybrzeże Gdańsk 23:22. Przeczytaj relację z ostatniego meczu, wystaw oceny

Początek drugiej połowy należał do Wybrzeża, które dwukrotnie zbliżyło się na dwa punkty (16:18 i 20:22). Motorem napędowym był Będzikowski. Rozgrywający gdańskiego klubu zdobył aż 5 bramek. W decydującym momencie serią 6:1 odgryźli się goście, zapewniając sobie komfortową sytuację przed końcem spotkania. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 24:31, na co wpływ miała też liczba strat Wybrzeża, która wyniosła 19.

14 Sandra Spa Pogoń Szczecin 11 1 0 1 9 281:334 4
Każda drużyna rozegra z każdą mecz i rewanż. Nie będzie fazy play-off. Mistrzem Polski zostanie pierwszy zespół po dwóch rundach. Drużyna, która zajmie 13. miejsce rozegra barażowy dwumecz z drugim zespołem I ligi. Natomiast 14. zespół spadnie do I ligi.
Tabela wprowadzona: 2022-11-19